Dalin analizat e Dybala dhe Danilo, Juventusi sqaron dëmtimet e tyre

July 27, 2020 18:48

Dalin analizat e Dybala dhe Danilo, Juventusi sqaron dëmtimet e tyre

Fitimi i titullit kampion te Juventusi është përjetuar me festime në dhomat e zhveshjes kryesisht dhe fare në rrugët e Torinos (kryebashkiaku kishte ndaluar gjithçka për shkak të Covid-19) por sigurisht që mendja e Maurizio Sarrit dhe tifozëve është te Champions, aty ku rrezikon të mos luajë Paulo Dybala ndaj Lyon, pas dëmtimit të pësuar në sfidën ndaj Sampdorias.

Argjentinasi ka dëmtime, edhe pse të vogla. Ky është raporti i analizave instrumentale që Paulo Dybala bëri sot. Testet klinike kanë treguar një zgjatje të muskulaturës së rektumit të kofshës së majtë e cila do të vlerësohet çdo ditë.

Edhe Danilo, i cili la fushën për një goditje në kokë, iu nënshtrua provave, megjithatë rezultate negative dolën.

Pjesëmarrja e Joya në kthimin e raundit të 16-të të Ligës së Kampionëve kundër Lyonit të premten në 7 gusht mbetet në një dyshim serioz.

“Paulo Dybala iu nënshtrua testeve radiologjike në J | Medical këtë mëngjes e cila zbuloi një zgjatje të muskulaturës së rektumit të kofshës së majtë. Kushtet e tij do të vlerësohen dita ditës. Danilo iu nënshtrua gjithashtu testeve diagnostikuese që ishin negative”.

 

l.h/ dita

July 27, 2020 18:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim