Dalin fotot e gomones që u nis nga Himara me 2 ton kanabis

November 26, 2017 11:05

Dalin fotot e gomones që u nis nga Himara me 2 ton kanabis

Mediat greke zbardhin pamjet e operacionit qe u finalizua me kapjen e gomones me 2 tone droge, per te cilen thone se vinte nga Himara. Gjate aksionit per kapjen e saj ka mbetur i plagosur nje skafist. 2

Mesohet se gomonia eshte 12 metra e gjate dhe sipas mediave te korfuzit eshte nisur nga jugu i Himares. Sipas policise greke, ajo kishte itinerar Shqiperi-Greqi-Itali.

Policia thote qe operacioni nuk ishte rutine por kishte disa jave qe kishte informacione per kete grup kriminal.

Mbreme gjate nates vijoi operacioni i policise greke ne Notia Proastia ne disa banesa. Mediat greke informoje deri tani per 6 te arrestuar ne total, 4 shqiptare e 2 italiane.

Mesohet se ne gomone jane kapur 2 shqiptare dhe 1 italian ndersa neper banesa jane kapur 2 shqiptare te tjere dhe 1 italian.

 

November 26, 2017 11:05
Komento

1 Koment

  1. Timi November 26, 18:53

    Film grek! Hahaha, esadisteve u jane bashkuar edhe te gjitha forcatv anti-shqiptare per te ‘gjoja’ demaskuar qeverine shqiptare. Greket nuk dine se cfare te bejne me qeverine Rama. Duan te krijojne probleme politike ne vend me keto filma te bera nga sherbimet sekrete te Athines. Jane genjeshtra. Perse greket nuk bashkepunuan me qeverine shqiptare por i bene te gjitha vete duke filluar me filmimin e gomones dhe me kapjen e saj. Edhe sherbimet shqiptare mund te bejne dicka te ngjashme por asnje nuk e blen kete mashtrim. Qeveria greke duhet ti kishte kapur trafikantet ne Shqiperi. PLus filmimet ne Shqiperi jane te paligjshme te behen nga forcat e sherbimeve sekrete greke ne token shqiptare pa leje. Eshte shkelje e te drejtave nderkombetare te Shqiperise. Qeveria duhet te protestoje!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim