Dalin rezultatet e para për bashkinë e Kavajës, kryeson kandidati i PS-së

June 27, 2017 13:18

Dalin rezultatet e para për bashkinë e Kavajës, kryeson kandidati i PS-së

Pas mbylljes së numërimit të votave për deputetë në Kavajë ka nisur procesi i numërimit të kutive për kryetar të Bashkisë.

Mësohet se ka përfunduar numërimi për 6 kutitë e para, ku kryeson kandidati i Partisë Socialiste Dorjan Murati.

PS- Dorjan Murati ka marrë 739 vota
PD- Isa Sakja 731 vota
LSI- Maksim Kona 145 vota

Kavaja votoi të dielën për përfaqësuesit e rinj në parlament si dhe për kryetarin e ri të Bashkisë. Kujtojmë se deri pak muaj më parë Bashkia drejtohej nga Elvis Rroshi.

June 27, 2017 13:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*