Dallgë 7 ballë, pezullohet lundrimi në Durrës dhe Vlorë

November 7, 2017 10:27

Dallgë 7 ballë, pezullohet lundrimi në Durrës dhe Vlorë

Në Vlorë dhe në Durrës është pezulluar lundrimi detar për shkak të motit të keq.

Sipas informacioneve, trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk është nisur nga porti italian për shkak të dallgëve të forta.

Sipas kapitanerisë në det të hapur ato arrijnë deri në 7 ballë, ndërkohë për nisjen e punës në port do të ketë një njoftim të dytë nga autoritetit portual Vlorë.

Edhe në Durrës është pezulluar puna në Port për anijet e tonazhit të ulët dhe të mesëm dhe për anijet e peshkimit.

November 7, 2017 10:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim