Damir Fazlliç: Lulzim Basha, politikani më budalla i Ballkanit

March 9, 2018 21:20

Damir Fazlliç: Lulzim Basha, politikani më budalla i Ballkanit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ndodhet tashmë mes një kryqëzate të pamëshirshme jo vetëm nga kundërshtarët e tij politikë, por edhe nga njerëzit e tij, deri dje, më të afërt.

Askush nuk e priste që Basha të sulmohej ashpër edhe nga një prej miqve të tij si Damir Fazlliç, i cili nëpërmjet një postimi në twitter qartazi dhe pa dorashka e ka etiketuar Bashën si “politikanin më budalla te Ballkanit”, duke iu referuar me këtë rast skandalit të kreut të PD me lobimin në SHBA nëpërmjet rusëve.

Fazllic përveç komentit ka shkuar edhe më tej duke publikuar edhe linkun e gazetës investiguese “Mother Jones”, lidhur me aferën e Bashës me rusët.

“Pasi varrosi Partinë Demokratike, partinë/lëvizjen që rrëzoi komunizmin në Shqipëri, Forrest Gump*- i Lulzim Basha po vrapon për medaljen e artë. Ai tani është politikani më budalla i Ballkanit, një detyrë që nuk është e lehtë në çdo aspekt”, shkruan Fazlliç.

Miku i Sali Berishës, famëkeqi Damir Fazllic, shtetasi serbo-boshnjak, është hetuar disa herë në Shqipëri si një sekser në afera të ndryshme ndërmjet familjes së Sali Berishës dhe kompanive të ndryshme të huaja.

Fazllic u hetua për pastrim parash në Shqipëri, por çështja e tij iu pushua nga Prokuroria gjatë qeverisjes së Sali Berishës.

*Forrest Gump – personazh i vonuar mendërisht në filmin hollivudian me të njëjtin titull 

o.j/dita

 

 

March 9, 2018 21:20
Komento

14 Komente

 1. ja paskan dhi te gjithe ,puupuupuuupuu Skandal !!! March 9, 21:35

  edhe Fazllici qeka hudh ne krahun e Ramos !

  lylit i ngelet sonte vetem nji shanc me shpetu

  surratin e tij prej Uturaku ku s’ka ngel i huj pa ja dhi .

  Me vra vehten !

  lylzim shko e Vrit vehten ne zyren e salih

  Reply to this comment
  • toni March 10, 12:09

   Fazllici nuk eshte ne krahun e Rames por thjeshte nxjerr dufin me ortakun budalla qe i prishi planet.

   Reply to this comment
 2. Amerikani March 9, 21:50

  Kur e pyeten Hitlerin cilet ishin njerezit qe urrente me shume u pergjigj:
  “Ata qe shesin interesin e atdheut te tyre!”
  Fazlliç e ka ditur gjithmone se me çbatakçinj kishte te bente qe kur e ulen ne tryezen e sigurise kombetare te shtetit shqiptar dhe i bene favore biznesi, vecse tani e tha publikisht ate qe mendonte…

  Reply to this comment
  • Europiani March 9, 22:15

   Amerikano ,
   ne gjithe shoqerine europiane ,
   shave para tyre Vendin tend ,bashkatdhetaret e tu ,

   ata qe heqin vizen si njeri dhe te urrejn .

   Ky funderina ,njelloj si rropsia berrisha ,
   duke qen se jane idiote e mendonin se duke
   share e injoruar Shqiperine ne sy te te Huajit ,
   neper Bote ,
   i servilosen te huajve (duke dit se cfar Duan te huajt te degjojne per Shqiperine ) dhe se do fitonin noj Pik,
   e te hujat do t’i sillnin perseri ne pushtet .
   Por ja ,
   e moren ate qe meritojne funderinat e njerezimit

   Reply to this comment
 3. Kris 1 March 10, 01:51

  Qenka ne nje mendje me Bedriun dhe Meron

  Reply to this comment
 4. sali bolleku per familjen e tij March 10, 09:01

  e bleu edhe fazllicin e salehut.
  Po cfare ben keshtu o ed rama se i bere paret fazllic,usa dhe BE,po blej me mire lulushin dhe salehun se kushtojne me pak.

  Reply to this comment
 5. Aa March 10, 09:35

  Sapo ju dha leja Fazllicit per Hitlon Graden Inn tek pallati me shigjeta ja dhe ku ndushoi mendim per shoqerine e vjeter.

  Reply to this comment
 6. return of the saint March 10, 09:45

  Lul Basha nuk eshte budalla po Luli nuk po u ben punen pra te bllokoj reformen ne drejtesi kete do Berisha Meta dhe Rama po i behet presion te bllokoje reformen dhe kane filluar sulmet po keta dordolece pa asnje lloj kulture politike nuk e kane kuptuar çfare po I pret aq më pak nuk nxjerrin mesime nga historia Kadafi me 70 miliarde dhe Sadami po ashtu perfunduan me dhemballe te hequra nuk shpetoni dot o medioker

  Reply to this comment
 7. Adih March 10, 12:32

  return of the saint @….Respekt nga ana e ime ,skam cfare te komentoj me ,jam 100% me mendimin tuaj .
  Respekte .

  Reply to this comment
 8. Lili March 10, 14:27

  Ah, ky po eshte lajm, oficieri pergjegjese per bashen ne Sherbimet e Serbise po e hedh ne koshe te plehut agjentin kryesor te tij ne shqiperi,me falni, agjentin kryesor pas Berishajve,..
  Lajm ky eshte edhe i madh bile, qe te dale ashiqare keshtu ky,dmth se shume pune te madhe i ka prish budalla i balkanit ketij Fazliçit,sidomos kur mendon sa fitimpruese ishin per te «  humbjet ne rrjet » te keshit tone…
  Pyetja tash eshte ne te cilin ka investuar Fazliçi, kush i shet sot EFTse Kwh shqiptare ketij….

  Reply to this comment
 9. Orteku i Fekenit March 10, 14:37

  Edhe sikur mos te jene 100′ per 100 te verteta po vetem 30 per 100 Ai sot te shkoje te blej grepin e te gjuj peshk se tjeter si lejohet me!!!

  Reply to this comment
 10. mirel March 10, 15:45

  Fazlliu ka te drejte, po te mendosh se ky me budallai i budallenjve arriti e mbajti peng PSne ne zgjedhje dhe detyron qeverine ti paguajne 14 milion do te thote qe ne tave nuk eshte vetem.
  Po e djegin se ju duhet ta djegin, kane plane te tjera me te medha.
  Krimet e Lulit nisin qe ne Kosove, po atehere gjendej justifikimi se ishte Birisha ne krye.
  Po kur erdhi Rama Luli duhet te merrte denimin kapital bashke me Berishen per shitjen e detit.
  Krim qe tani nuk ekziston me. Thjesht sepse po perseritet nga vete kreu i shtetit Rama. Nga ai qe luante rolin me kryesor ne denoncimin e ketij krimi.
  Keshtu qe nga tradhetar ne shitjen e detit, e shnderuan ne tradhetar me lobime,,,flluske sapuni perballe tradhetise se dhenies se tokave, perballe vrasjes se qytetareve, dhe perballe grabitjes se shtetit ne koncesione.
  Hapni syte o popull se eshte loje per te harruar dhe detin dhe koncesionet qe po i denon FMN

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin