Dani Alves jashtë Botërorit, Brazili humb kapitenin

May 11, 2018 22:13

Dani Alves jashtë Botërorit, Brazili humb kapitenin

 

Një tjetër goditje e rëndë vjen për Brazilin, kur duhet diçka më shumë se një muaj nga finalet e Botërorit.

Pas Felipe Luis është kapiteni Dani Alves që nuk do të udhëtojë me skuadrën drejt Rusisë.

Mbrojtësi i djathtë i PSG ka pësuar një dëmtim në ligamentin e gjurit të djathtë në finalen e Kupës së Francës, kundër Les Herbies.

Sipas Rodrigo Lasmar, mjekut të federatës braziliane të futbollit, Dani Alves duhet të qëndrojë jashtë fushave të lojës për rreth 6 javë pas operacionit.

Lasmar, i shoqëruar edhe nga koordinatori i kombëtares braziliane ka udhëtuar drejt Parisit, për të parë nga afër gjendjen e futbollistit, që është nën kujdesin e mjekëve të PSG.

Në moshën 35-vjeçare Dani Alves do të kishte mundësi të luante Botërorin e tretë në karrierën e tij, pasi më parë u aktivizua në Afrikën e Jugut në 2010 dhe në Brazil në vitin 2014.

Të hënën do të bëhet komunikimi zyrtar nga Seleçao.

a.s/dita

May 11, 2018 22:13
Komento

1 Koment

  1. C'a bohet kshtu May 12, 17:44

    Ja hodhi bythes jevgu, nuk do te luaj boterorin e fundit te turpit, Brazili do t’a pesoje me keq se ne BRAZIL.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*