Danilo më afër se kurrë Manchester Cityt

July 22, 2017 22:37

Danilo më afër se kurrë Manchester Cityt

Zidane ka konfirmuar largimin e Danilos nga seanca stërvitore.

Braziliani thuhet se është larguar nga stërvitja për tu bashkuar me City.

Mbrojtësi do të jetë blerja e pestë e Manchester City mbas Bernando Silvës, Ederson, Douglas Luiz dhe Kyle Walker.

Danilo do të kryej testet mjekësore te citizenët.

Shuma e transferimit do të jetë 27 milion euro.

26-vjeçari u transferua nga Porto në 2015 tek Real Madrid duke fituar 2 herë Championsin dhe një herë La Ligën.

dh.th

July 22, 2017 22:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*