Darkë me kryeministrin grek, vjen reagimi i parë i Edi Ramës

September 15, 2020 22:09

Darkë me kryeministrin grek, vjen reagimi i parë i Edi Ramës

Pas takimit me kryeministrin grek, kryeministri Rama publikon në ‘Facebook’ pamjet nga takimi me Kyriakos Mitsotakis.

Ai shprehet se marrëdhëniet mes dy popujve janë busulla drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Athinë – Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij. Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve”, shkruan Rama.

h.b/dita

September 15, 2020 22:09
Komento

14 Komente

 1. mirel September 15, 22:12

  Mardhenie te shkelqyera thote, derisa te marrin dhe detin.
  Efkaristo para para dhe para poli

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati September 16, 03:26

   Ku i gjete maredheniet e shkelqyera more ?

   Apo nje shtet qe mban nje Ligj Lufte dhe e jusitifkon ate me te gjitha menyrat, kjo ben qe te themi kemi
   me ate shtet “maredhenie te shkelqyera” ?

   C’eshte ky more qe keni ne krye te PS-se, ky armik i eger i kombit Shqiptar ?

   Hiqeni more kete

   Keni 30 vjet ne demorkaci, vetem spiune te Greqise keni mbajtur ne krye te Partise Socialsite

   Ne fillim kishit Fatos Nanon, krye spiun i greqise, qe i beri deme te pa=llogariteshme ekonomise Shqiptare ne favor te Ekonomise greke

   Pastaj erdhi MAJKO, i deklaruar spiun i Greqise, biles i akuzuar direkt nga Minsitri i tij i Rendit, Ilir Gjoni

   Tani ka ardhur ky hajduti i papare, qe eshte ne sherbim te politikes s elobit Serb
   dhe ne sherbim te politikes greke.
   Nje palaco qe i sherben cdo te hauaji, por jo Shqiperise

   Reply to this comment
 2. KOKEPALARI September 15, 23:01

  Hap syte o gjigand lere pritjen e perzemert.
  Englezet thone : kur te shtrengon doren nje grek numero gishtat !!

  Reply to this comment
 3. BACK UP September 15, 23:23

  Marredhenie te shkelqyera…… dhe jane busulla jone drejte shkelqimit te marredhenieve!
  Kete loje fjalesh vetem Ramsesi e kupton.
  Qe marrredheniet e shtetit Greke me popullin shqipetar jane te shqyera kete e kemi pare dhe ditur prej kohesh.
  Te vetemet marredhenie te shkelqyera jane ato midis shtetareve Greke dhe shtetareve te shitur Shqipetar.
  Kur Ramsesi u drejtohet Shqipetareve me fjale dhe vepra eshte perbuzes, cinik dhe mos mirenjohes.
  Nje fare Vangjel Dule apo Janullatosi armiqe te eger dhe te betuar te Shqiperise dhe Shqipetareve, Ramsesi u perulet dhe u drejtohet me butesi, embelsi, respekt dhe mirenjohje te thelle.
  Dhe jo me parpare Mitsotakis qe lepihet, jargavitet dhe leh si qeni para padronit.

  Vdekje Ramsesit dhe te gjithe Shqipetareve te tjere te shitur si ai.

  Vdekje shovinisteve Greke.

  Rrofte Shqiperia dhe Shqipetaret patriote.

  Reply to this comment
  • Erdogan September 16, 03:00

   Besoj se e “kupton dhe e di” zoti me comentin KOKEPALARI qe Ambasadori Engles ne Turqi Elgin mori leje nga Turqit ne Ankara te mernin leva dhe vare dhe si barbare qe ishin te shkepusnin nga Parthenoni veprat e popullit Greke,
   Jo vetem kaq por Museumet e tyre i kane mbushur me Vepra te vjedhura nga Epiri,Maqedhonia, Ilyria etj.
   Edhe fjalen Museum e kane gjithe bota qe vjen nga 9 Muzat Greke.Muzike etj.
   Greku te jep doren po kujt tja jape,gjarprinjve dhe barbareve?

   Reply to this comment
 4. Shpata September 16, 00:40

  Ndersa Rama eshte kenaqur nga vera dhe peshku, pomada e grekut po ja zbut dhe ja mpin!!
  Kur ta haje nuk do ta ndjej fare!!
  Ka marre me vehte dhe ate derdimenin keshillues!!! Rama me shkolle pikture, Miçotaqisi me Harvard per ekonomi; Shqiperi e zeza ti, sbere kurre prokopi!!!

  Reply to this comment
 5. Phoenix September 16, 02:54

  Kukullat Masone te kultit Global Luciferian, tradhetare te vetes se tyre, zotit dhe vendeve qe i linden e rriten, ne nje mardhenie te shkelqyer “Vllazerore”, tamam ashtu si i ka hije shpirtrave te shitur te Pronari i tyre shpirteror. Pergezime dhe urime. Te mjeret nuk e kane idene se me c’fare kane te bejne, pervec rehatise financiare e lyer me gjak e mallkime, te cilave ju gezohen dhe i shijojne momentalisht.

  Reply to this comment
 6. Erdogan September 16, 03:00

  Besoj se e “kupton dhe e di” zoti me comentin KOKEPALARI qe Ambasadori Engles ne Turqi Elgin mori leje nga Turqit ne Ankara te mernin leva dhe vare dhe si barbare qe ishin te shkepusnin nga Parthenoni veprat e popullit Greke,
  Jo vetem kaq por Museumet e tyre i kane mbushur me Vepra te vjedhura nga Epiri,Maqedhonia, Ilyria etj.
  Edhe fjalen Museum e kane gjithe bota qe vjen nga 9 Muzat Greke.Muzike etj.
  Greku te jep doren po kujt tja jape,gjarprinjve dhe barbareve?

  Reply to this comment
 7. demo September 16, 03:49

  Kemi pasur vellezer e motra plot.
  Kemi pasur popujt e Jugosllavise,popujt e BRSS,Popullin e urte dhe punetor kinez.,edhe popullin Palestinez,,Po vetem popullin gtrek nuk e beri vella moter,kusheri te pare.
  Do ta besh ti o pallosh..
  Mor po edhe klushi ujkut mbahet ne preher,por klyshi gjarperit,,JO.

  Reply to this comment
 8. mana mou elada September 16, 09:00

  jasas re mitzotakis eladha moma e tgjithve

  Reply to this comment
 9. Nje shqiptar September 16, 10:02

  Te shpresojme se marredheniet tona te jene me vllazerore me Greqine, por kurdohere jo ne bazen e dhuratave territoriale. Greqia duhet te kuptoje se Shqiperia tashme eshte kaq e vogel ne territore qe nuk ka me se òfare “te dhuroje”. Edi Rama e di shume mire kete dhe besoj, si diplomat shume i afte, nuk do te beje gabimin qe te beje vetevrasje diplomatike pasi do te ishte fundi edhe i karrieres se tij politike ne PS. Greqia ka kaq shume det dhe me habite fakti i zgjerimit me 12 milje. Perse kerkon te marre edhe disa kilometra ne kurriz tone dhe duke ngushtuar ujrat nderkombetare.

  Reply to this comment
 10. shqiptari September 16, 10:54

  Normal qe “mikpritja greke” eshte per tu admiruar.Akoma edhe greket vete e thone qe “ta kesh frike grekun edhe kur te sjell dhurata ” prandaj kur qesh buza e RAMUTIT neve shqiptareve na ka hyre deri ne gryke.Disave normalisht u lezeton por populli po humbet territore te mbajtura me gjak e sakrifica.NE DJALL TRADHTARET E KOMBIT.

  Reply to this comment
 11. Labi September 16, 11:51

  Po per pronat e qytetareve Shqiptare,ose me mire te them per pronat e cameve u the gje o derdimen, se sa per genocidin e di qe as nuk behet fjale,palloshi mendon se camet jane te gjithe si Shpetim Idrizi qe ulin e ngrejne traun e doganes,se sa per detin aha ai iku si cdo gje tjeter.

  Reply to this comment
 12. Jimi September 16, 13:26

  Lexoni mire! Rama e thote qart. Mredheniet e shkelqyera midis dy popujve, (midis dy popujve) jane busulla jone drejt shkelqimit te merdhenieve midis dy vendeve. Pra, merdheniet midis dy vendeve, qeverive, politikes, nuk duhen konfonduar me mardheniet midis popujve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim