Darkë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, fustani i Michelle lë pa fjalë Presidentin

August 3, 2016 22:42

Darkë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, fustani i Michelle lë pa fjalë Presidentin

Presidenti amerikan, Barack Obama ka celebruar 50-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike me Singaporin me një darkë shtetërore në Shtëpinë  e Bardhë.

Bashkë me të, Zonja e Parë Michelle, kryeministri japonez, Lee Hsien Loong dhe bashkëshortja e tij, Ho Ching.

obama1

“Jemi të lidhur së bashku nga historia, familja dhe miqtë”, – tha presidenti amerikan.

obama2

Për këtë rast të veçantë, Zonja e Parë  e Amerikës kishte zgjedhur të vishte një fustan të bardhë, që e la pa fjalë bashkëshortin e saj.

obama3

Fotografët mundën të fiksonin mimikën dhe veçanërisht vështrimin e tij të dashuruar, njësoj si ditën e dasmës së tyre, në tetor 1992.

obama4

August 3, 2016 22:42
Komento

1 Koment

 1. Hani pak mos hani shume m.... August 4, 00:07

  Bota eshte katraure po vepron fuqishem nje shte TERRIST i udhehequr nga ISIS “zonja” e pare jo vetem e Amerikes por edhe e botes ka tete vjet qe kerkon te zbardhet dhe te duket e bukur dhe te jete objekt i kronikave pa vlere.
  Ne fillim kur hyri ne Shtepine e Bardhe krijoji nje kopesht e mbillte perime, me vone truri filloi ti punonte per moden dhe kercimet, se per te kenduar e pame kur kendonte brenda nje foristrade per t’u dukur garipe me kengetar te njohur por nuk i shkonte asgje, nje artificiale e vertete nuk kishte me keq.
  Kur Europa ishte ne dite zije nga sulmet vdekjeprurese te kamikazeve te ISIS ne France, ajo kercente ne Buenos Aires, TANGO dhe nga na tjeter kercente nje tango zhgaravine Baraku, nuk ka si te shkonte me keq.
  Ne Amerike po ekzekutohen njerez me ngjyre nga police te bardhe te veshur me uniforme eshte rikthyer dukshem racizmi.
  Tani kjo zonje del me nje veshje luksi per te rene ne sy, kesaj i mjafton nje shprehje popullore shqiptare:
  “Arapi kur gjeti kos me shumice pasi hengri dhe i teproi mjaftueshem, mendoji dhe veproji duke lyer bythen e zeze me kos se mos i zbardhej”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*