Mbesa vijon sherret në FB: Masa nuk ka kulturën e duhur të më kuptojë, do t’i injoroj totalisht

October 31, 2014 21:58

Mbesa vijon sherret në FB: Masa nuk ka kulturën e duhur të më kuptojë, do t’i injoroj totalisht

Mbesa e Sali Berishës nuk rresht së kapuri me njerëzit e zemëruar për sjelljen e saj pas ngjarjeve në stadiumin e Beogradit.

Duke replikuar me kritikët e saj në Facebook, Dasara shkruan se tashmë kuptoi që masa nuk ka kulturën e duhur për të pranuar mendimet e saj.

Pjesa më e hidhur ishte që kuptova që masa nuk paska kulturën e duhur për të pranuar mendimet apo të vërtetat që dikush tjetër po ua servir me prova reale – thotë studentja e Ekonomisë dhe më pas shton: Zgjedh t’i injoroj totalisht”.

dasara ok

October 31, 2014 21:58
Komento

51 Komente

 1. drejtesi October 31, 22:02

  e llafin per ate masen qe votonte gjysh-serbin

  Reply to this comment
  • red por jo i kuq November 1, 00:02

   Ato syzet mbi hunden tende qe kushtojne sa c merr pension gjithe vitin nje shqiptar qe ka punuar gjithe jeten ne veprat qe shiti e shkaterroi gjyshi yt, me cfare parash i ke blere Dasara?

   Reply to this comment
  • Bedriu November 1, 01:01

   Kurse kesaj i ka mbetur kultura te gjuha qe nxjerr jashte, dhe tek serbet qe mbron.

   Pike e zeze moj cupe, perse nuk merr milionat qe gjyshi, mamaja, daja, e babai yt ja rejpur prej shqipetareve, dhe shko e jeto ne beograd ku ke zemren dhe ku kultura jote pershtatet shume mire me ate te vendalinjve dhe bie rehat edhe ti, edhe serbet.

   Reply to this comment
  • VforVendetta November 1, 12:24

   Boll edhe ju Gazeta edhe ju ngelet tu u mare me nje kalama 18 vjec. Pse boni te gjithe si te nershem kushdo nga ju qe te kishte qene ne vend te saj pra nipi ose mbesa e numerit 1 te vendit njesoj do sillej ne mos me keq. E ca pastaj se u ofendu Lorik Cana ?? Na plasi trapi cdo njeri ka menimin e vet. Edhe per mu mire e boni uefa qe ja dha trepikeshin serbve se i ishin rrit shume veshet ktyme futbollisteve tane se fitun me portugezt. I keni hy u bo i jav tu u mor me ket gocen sikur ka vra njeri.

   Reply to this comment
   • Bedriu November 1, 14:43

    ik mor sherbetor i berishajve, se po perdor te njejten gjuhe si ajo pliveska e SeRB-it. Ju jeni te gjithe antiashqipetare.

    njerezit merren me te se ajo tregon ne facebook bisedat qe behen ne shtepi. Se po mos te donte Serb=i qe ajo te fliste ashtu e kishte mbyllur kete shkembim fjales kjo piliveske.

    Reply to this comment
 2. Anonimi October 31, 22:14

  Kostatimi juaj moje vajze eshte me vende, por do te benit mire te pyesni gjyshin tuaj me eksprience si sekretare partie ne kohen e monizmit , lider i PD , Deputet i Parlamentit , Presidente , Kryeminister qe pse u katandise keshtu ky popull , dhe tani nuk i ka ngelur gje tjeter te behet Imam ne Xhami … Tung … fute brenda ate llape se me kujton imazhin e atyre qeneve te rruges te braktisur , qe bredhin neper rruget e Tiranes , per te gjetur ndonje kocke per te lepire, neper kazanete e plehrave .

  Reply to this comment
 3. endri October 31, 22:14

  Cfare deliri !!!

  Reply to this comment
 4. lutfi October 31, 22:19

  Ka marre super xhiro kjo idiotja serbe. Nuk do jete larg koha kur te shohim ne internet ndonje video porno te saj.

  Reply to this comment
 5. sa poshte kane rene mediat October 31, 22:21

  Nese gazetat do vazhdojne te japin lajme dhe pamje te tilla te rendomta perfundimisht do na prishet stomaku … ku na mblodhe moj kasolle…

  Reply to this comment
 6. andrea October 31, 22:41

  cfar mban ne goje kjo vajze duket si …DELETED

  Reply to this comment
 7. Rea October 31, 22:43

  Pa klase,nuk ka faje kjo biba fajen e ka shqiperia qe mbane keta antishqiptare ne gjirin e saj.Medjat e shkruara dhe vizive duhe ta bojkotojne kete Drrasen.Enver Hoxha sundoi per 60 vjet por kurre nuk pame ndonje mbese apo nipe te tij te dilte antishipetare.

  Reply to this comment
 8. Horri i Bulevardit October 31, 23:19

  Thone se hakmarrja e zotit, eshte me e rende, kur per gjynafet e tua, zoti zgjedh pasardhesit, duke i bere debila.
  Kjo eshte shume e vertete, se hakmarrja ndaj Saliut, ka filluar tek mbesa, duke e bere totalisht debilen e mbas viteve 90, duke konkuruar denjesisht me famozet e debilave te kohes se komunizmit, si Haxhi Plasen, Shab hunderrin, Ver llapen, ose kujt i kujtohet Naumka, jevga qe tu ngjiste si muti mbas kepuceve.
  Saliiiii, te rroni vete, se mbesa jote eshte rradhitur tek korifejte e debilave qe kane sunduar gallaten e Shqiperise mbas luftes se dyte boterore.

  Reply to this comment
 9. gjermani i fundit October 31, 23:20

  normalisht qe mund ti injoroje,ka para sa nuk i ha as qeni,si e ka emrin ai qeni qe kane ne shtepi.Ka syze,kufje dhe piano, do rritet dhe pak e do mesoje se masat duhen per te mbushur sheshet e perligjur uzurpimin e pushteteve.Varja

  Reply to this comment
 10. Kati October 31, 23:26

  Edhe mbesa e Enver Hoxhës kur ra regjimi komunist tha “u nritën bagëtia”

  Reply to this comment
 11. M A R K O October 31, 23:28

  Ti dhe gjyshi jot nga kjo mase keni per te mbetur vetem hi. E ndoshta edhe hiri sdo te kete vend ne kete toke qe e keni pergjak ju familja juaj ju shofte nami e mos u mbetet as nishani.

  Reply to this comment
 12. asper October 31, 23:39

  E zbrazet, e padenje, shfaq sinptoma te rendeses patologjike si i gjyshi, te jep me shume pershtypjen e nje kembane te prishur, sesa nje delir per te ardhmen, te cilen me siguri kerkon ta ndertoje diku tjeter

  Reply to this comment
 13. dfasd October 31, 23:45

  O gazeta dita po boll e nxorret kete ne faqe te pare se po beheni me kot se kjo kotesira.
  Pse nuk publikoni te gjitha statuset e gonit te lagjes time me mire.

  Reply to this comment
  • vaso. November 1, 00:08

   jam dakort me ty i nderuar

   eshte gabim e gazets dites qe brenda 24 oresh nxjerr 4 artikuj per kete..DELETED

   Nderpres komentin si proteste ndaj pangopesise mediave per te mbushur faqet me specie si kjo DELETED

   Reply to this comment
 14. Hyso Burgajeti October 31, 23:55

  Kjo e mbaka në DELETED prandaj i falen gjynahet…Duhet t’a kene per soj me duket se ngaterohen me kusherinjte dhe kusherirat.Prandaj nuk e “kuptojne” pjesa tjeter e shoqerise tone….

  Reply to this comment
 15. plaku November 1, 00:10

  E di qe eshte humbje kohe, por m.q.s nuk po me ze gjumi, dhe m.q.s “supermbesa” ka qejf te filosofoje, m.gj.se jam i bindur se ata qe ajo shkruan nuk jane shkrimet e saja, desha ti kujtoj “supermbeses” keto thenje :

  Wer steigt mehr als sollte, fällt tiefer mehr als wollte. Kush ngjitet me teper se duhet, bie me poshte seç ai ose ajo deshiron.

  Filosofi greke Sokrates thoshte : Une di qe nuk di asgje.

  Filosofi gjerman Jürgen Habermas ka thene : ” Duhet të jemi të hapur ndaj idesë se e vërteta mund të jetë edhe andej matanë, tek tjetri. Pra të kesh distancë ndaj të vërtetës tënde dhe jo të imponosh të vërtetën tënde.”

  Gjyshja ime, rahmet paset, si mallkimin me te madh kishte : “Te hyfte vehtja ne qejf ishallah”.
  Populli yne thote : “Kalliri i grurit qe nuk ka kokra e mban koken perpjete ( si supermbesa jone ), ndersa kalliri i grurit qe eshte plot me kokra e mban koken poshte.”

  Reply to this comment
 16. RUDINA November 1, 00:15

  Femije te ushqyer me krim, te ushqyer me pjeset e coptuara te viktimave te Gerdecit, te ushqyer me haram.

  Reply to this comment
 17. labinot November 1, 00:15

  Na u hiqni,vetem mos ju shohim me sy!Pse rrini ketu,kur nuk ju do populli!

  Reply to this comment
 18. . November 1, 00:19

  Po cmerreni me kete debile, kjo akoma ska punuar nje dite ne jete te vete e mundohet ti jape mend njerzve. Ti moj goc je akoma tra lala, do e kuptosh pas disa vitesh se cbudallacke paske qene dhe do besh mire ta kyçesh ate halene se je duke shkuar shume larg me ato qe po ben.
  Nuk ke faj ti e kane prindrit e tu qe sic duket ato dhe ti shkruajne comentet se ti vete dukesh qe ste punon mire truri.

  Reply to this comment
 19. Eduart November 1, 02:16

  Po ç’ti kuptoje masa malokes qe nuk di te shkruaje shqip, qe shkruan ashu siç flet dhe josipas rregullave te drejtshkrimit tone.
  Pastaj idete e saj te papjekura i nxjerr pa dashur se e ka marre entuziasmi doleshentesk perpara. Si çdo adoleshent te cilin hormonet e teperta e shtyjne te beje akte te papara sepse i duket vedja i pavdekshem, qe ben filmin e tij ,e te cilin heroi eshte ai vete, edhe adoleshentja me puçrra nxjerr nga goja me mllefin e papermbajtur nga hormonet, ato çfare degjon ne shtepi.

  Ia bejne qejfin aq sa ajo nuk e ka idene e luftes qe bejne gjyshi dhe prinderit e saj per te fshehur krimet dhe vjedhjet e tyre dhe na nxjerr ne pah neper rrjetet sociale budallallekun e saj. Ke te qash me pare ? Masa nuk kupton gjuhen e saj se ajo shkruan ashtu siç flet ne shtepi me egersirat qe ka rrotull dhe qe e mbushin plot me urrejte per te kete komb.

  Keto çfare shkruan tani, nuk jane mendimet e saj por te keshilltareve te saj rreth e rrotull.

  Kur te rritet edhe ca, dhe te kuptoje budallallekun e atyre cfare shkruan me hormonet e saj dhe jo me trurin qe i mungon, do te perpiqet te justifikoje ‘frymen e saj patriotike” per te rregulluar imazhin e saj ne tribunen mediatike.

  Tani luan si macja me miun me rrjetet sociale se i duket vetja e paprekshme, per sa kohe ka mbrojtjen e gjysherve, prinderve dhe disa rojeve qe e ruajne.

  Malokja e vogel iu drejtohet shqiptareve me teza te delirit te madheshtise. U zgerlaqem se qeshuri me mendjemprehtesine dhe edukaten e saj.
  Vazhdo na beje akoma per te qeshur moj Dasara truthara. Ke talent vetem per ato emisionet e telerealitetit burimi yt i vetem i frymezimit.

  Lere popullin rehat sepse s ‘ta ka ngene shume. Vazhdoje cirkun me familjen tende dhe me moshataret e tu te gjore, se populli ka per te te treguar nje dite injorancen e tij.

  Reply to this comment
 20. Ericson November 1, 02:42

  Dasara, moj cupke simpatike, (ka me qindra e mijra vajza shqiptare te popullit, te bukura si perri) pavaresisht ,se e bija a mbesa e kujt je , je pjese e shoqerise shqiptare, megjithe ndonje dell serb nga stergjyshja, gje qe nuk perben ndonje mekat mortor!

  Ju kini fituar nje fare kulture shkollareske te cunguar e hibride ne nje gjimnaz shqiptar me njohuri te pasura “kapitaliste” , krejtesisht te kundert me ato te varfera “socialiste” , ne vend qe prinderit tuaj t’ju kishin derguar ne nje kolegj amerikan, gjerman apo japonez e atebote do te kishit kuptuar me heret e do llafoseshit ndryshe , se nuk eshte aq kollaj te shash si pune e gjyshit tend “horror” masat popullore qe aspirojne nje jete me te mire !

  Megjithate, nuk jam hic dakord me sharjet vulgare e te pacipa ketu,…toidhjo si te Salih Berishes ne Parlament, perkundrejt nje vajze te re, qofte edhe sikur te ishte mbesa e Duces!

  Perndryshe , familisht, moj goce e mbare, shkoni e zgjidhni ndonje mase tjeter popullore qe t’ju pelqeje ne vendet e Botes se Trete, bie fjala ne Republiken Malgashe te Madagaskarit ne Afrike!

  Reply to this comment
 21. sokol kolonja November 1, 03:10

  Mos ju zemroni ,pasi ka marr edukaten nga gjyshi . Gjyshi edhe pse po I drejohet botes tjeter,nuk iheq fjalet e pista nga goja,nuk heq trillimet e poshtersite……… C’ faj ka Desara se keshtu e ka mesuar gjyshi? Pastaj edhe gjyshrit e mamit nga mami nuk hidhen posht,pasi ata kane edukuar jo vetem mamain e mamit,por edhe burrin e mamit te mamit……. e ai nuk ja harron keto te mira. Pse kot thuhet nje fjale e urte se : ” Dhendurret pelqejne me shume fshatin e gruas”

  Reply to this comment
 22. LISI November 1, 03:56

  Kam harxhuar shume kohe, o Dasara, duke kritikuar gjyshin tend Sali , si pro serb,qe me thyerjen e embargos se naftes,duke u radhitur ne anen e” KASAPIT TE BALLKANIT-
  MILLOSHEVIC”. Por tani eshte e kjarte per te gjithe shqipetaret.se nuk eshte qelbur vetem ”Peshku nga koka”por dhe cironkat e atij pragu.

  Reply to this comment
 23. bylys November 1, 04:23

  cfar e zini faqen e gazetes me mendimet e nji buce si pun e ksaj miu piel miun nuk piell dot luan

  Reply to this comment
 24. drini73 November 1, 05:10

  O stafi i nderuar i gazetes dita.Nuk keni lajme te tjera ju me nxjerr ne gazete.Kaq e perkryer eshte jeta ne Shqiperi qe cdo dite i jepni popullaritet nje bajge afoshelente qe na harxhoni kohen me te.Merruni me mire me hallet e panumerta te popullit qe ka 24 vjet qe shpreson te kapi standartet e Evropes se merreni me BAJGA qe vec sherrin ja pame keto 24 vjet.Kush eshte kjo BAJGE qe ju i nxirrni dhe i jepni rendesi cfardo fjale te saj.Me bene te dyshoj se jeni bashkpuntor per ta bere nje fare personi te njohur,mbase paguheni per kete gje me paret e vjedhura ne keto 24 vjet popullit Sqiptare.Ju lutem injoroni bajgat ne gazeten tuaj ose dhe ju jeni pjese e bajges.Merruni me hallet e panumerta te popullit sikur merreshit kur ishte Kryeminister gjyshi i kesaj BAJGE qe mbane ere Serbie sic ka dhe origjinen.BAJGA vetem BAJGE ngelet dhe ju mos bini ne pozicionin e saj.Me postimet e saj na neverisni dhe na beni mos tju besojme me cfare shkruani……

  Reply to this comment
 25. Edmond November 1, 05:33

  Masa eshte njesi e madhe dhe smundesh ta injorosh,ti kujton se eshte loje por ke renevete ne loje .do te jepja nje keshille perpara se te merresh me te tilla pislluqe ,me mire merru me anen tende seksuae ,shume nerva ke dhe sdi cflet shko gjej ndonje qen i gomar te kruhesh .dhe dicka dhe ti si gjyshi juaj e kruani me masat ,kujdes nga masat se te fusin duart

  Reply to this comment
 26. SALI 21 -JANARI November 1, 07:42

  ik moj lavirja e 21 -shit maloke e boshatisur kur te vdesi gjyshi do perfundosh si shak zorresh neper koshat e bashkise duke lepire

  Reply to this comment
 27. kimi November 1, 07:51

  KETE RUGACEN E NXJER GAZETA DITA PER TE NXJER PERFITIMET EVETA SE KJO BUCE ESHT SI SUDJA SE SHKRIMET JA DIKTOJN ATA SERBET QE KA NE SHPI SE KJO ESHT KKRA E INJORANTES E NJO SHUM MIRE KETE LYRASHE

  Reply to this comment
 28. igli November 1, 08:30

  mos ja varni fare kesaj idjoteje,se ateher i duket vetja me e rendesishme.e lini me mir ne hije per cfardo qe ajo thot apo poston ne fb,dhe ateher do ti duket vetja e pa vlere ,se sa me shum ta komentoni aq me teper do ti rritet mendja .me gjithate une do propozoja qe ajo te shkonte e te jetonte ne serbi,dhe atje do ta shihte mire te emen ne valle

  Reply to this comment
 29. ermir November 1, 08:30

  Mos u merzisni me te se shpejt do shkojne ne gop te semes si rrace, Tung

  Reply to this comment
 30. Mal Uka November 1, 08:35

  Dasara, umne po te quaj ,, Daskallja” Je nje adoleshente pak sa e qfrenuar ne shprehje e sjellje ! Me qe se ne shqiperi po te kishte Salih Berisha edhe nje gomar (Magarec) ne tropoje
  njerzit do merreshin me te dhe do na e lodjnin trurin duke shkruar e rrefy se cben magareci i salih Berishes Kunder Salhut jan ata qe e deshten shqiperine burg e burrel, ata meraklite e triskave , Meraklite e ati shahadetit 700 here ne dite: Parti , Enver Jemi gati me nejt ne terr !
  Me ardhjen e Salihut ne pushtet u hapen dyert per qytetar , Ndryshoj jeta , Sote te pakta jan familjet qe nuk kan veture ne oborr , traktor, kamjon , restoran , dyqan, e jo larg nuk kishin as dhi veq i hipshin nanes parti, o mediokrra o dilingji Salih Berisha eshte simbol kombetar
  Kush eshte kunder sesht shqipetar ! Po no ashte serb ose grek ose mangjell ruso kinez se u kan bu nanat te tillet dhe ju jeni pjelle e tyre Rnofte Salih Berisha I ka vu temel shqiprise!

  Reply to this comment
 31. Naci November 1, 08:40

  Desara e paska ngren telin…Luli dhe Argita ti vendosin rojen.

  Reply to this comment
 32. Mark uk November 1, 08:56

  Kjo duhet te denohet per axhitacion e propogant.Nga ky denim duhet te synojm te denohen deri ne shtat breza.Per te dal te kryesori gjyshi i saj.Kjo eshte deshira e ish komunistve.Qe ala kan ne zemer sic e kishin edhe 70 vite ma pare.Kur po pushkatoheshin kundershtart politik,intektualet e shkolluar ne Europe,tregtart qe po u konfiksohej pasuri,ndersenin popullit te therrisnin HAKMARRJE RINI.Jemi ne demokraci more te shkret.nuk fyhet tjetri per mendimin qe cfaq edhe kur nuk jemi dakort.Sipas jush presidenti I partizanit te Beugradit duhet te ndeshkohet se u shpreh kunder vendit te vete ne lidhje me ndeshjen Serbi Shqiperi.Ka ikur ajo kohe o demonet e kuq.

  Reply to this comment
  • plaku November 1, 10:18

   Mark uk,
   Me vjen keq por dihet historikisht se edhe gjyshi i “supermbeses” eshte nje ish komunist dhe sektretar partie bile. Mos vol per ish komunistat sepse Sala ishte njeri prej tyre.

   Reply to this comment
  • Indrit November 1, 10:24

   oooo mark kkk ca moshe ke ti o tfalte zoti jo per gjo po te shoh fort te lodhur+te mbarur kur komenton,ore po ti thua ketu komuniste+demonet e kuq,me fal pak po nga kush demokraci u frymezua saliu te kujt shteti apo vendi,saliu per plot 25-vjet ka qene sekretare PPSH-je dhe nuk i ka lene gjo pa vizituar dhe analizuar Enver Hoxhes fillo nga gjaku e maro tek urina+m..i,tjetra kur saliu erdhi si anti-komunist sipas ideollogjise tende perse nuk i hapi dosjet ti jepte fund njehere e mire kesaj historie,e si mund ti hapte kur sali vete eshte deri ne gryke i zhytur ne qenef,i ati i edi palokes ka qene sekretare byroje i komitetit te partise ku saliu ishte dhe sekretare PPSH,i ati i astrit patozit ka qene mesues tek gjimnazi ne kavaje dhe jepte leksione per ppsh-ne dhe naten pergjonte+spiunonte njerez kushedi sa njerez ka more ne qafe,e shume e shume te tjere,PD-ja ka qene-eshte-do jete e do vdese thjeshte SIGEL,dhe ne fund te fala jozit tend dizenjatores,car lesh komunistesh na tregon ti kur nuk merr vesh dhe ngaterron kkk me dollarin,jane shtuar shume HANDICAPTET sidomos kur saliu bien nga kolltuku upsss nga mushka…

   Reply to this comment
 33. urimi80 November 1, 09:00

  gjynah

  Reply to this comment
 34. sopiqoti November 1, 09:07

  Moj cupe e mire, a e din ti se nga e ka origjinen gjyshi tend ? Ja po ta them:nga nje fshat i thelle i Tropojes,nga VICITOLI.Enver Hoxha e solli ne Tirane dhe e beri mjek.Per kete te mire qe i beri gjyshi tend i sherbeu me mish e shpirt dhe me bekimin e Ramiz Alise e qeverisi Shqiperine aq mire sa na e solli ne kete gjendje ku lulezojne te keqijat,ato qe te bejne te vuash edhe ti aq sa je katandisur fyell nga ment.

  Reply to this comment
 35. aa November 1, 09:17

  Super-buçja serbe, kujton me te vertete se eshte gjeni, se keshtu i ka thene gjysh uloku.
  O Deskara, a i ke dhene ndonje lek mesueses qe te shkruajti librin? Apo thjesht i nxore gjuhen, si llapaqene qe je? Ysh o kerme, larg nga trojet tona!

  Reply to this comment
 36. Meri November 1, 10:53

  o pise, e keni kuptuar qe rroni kot ketu, shkoni gjekundi atje ku ju hanin morrat mos te shohim racen tuaj te ndyre, sa tju vije rradha e ndeshkimit, mos kujto se do tjua harrojne bemat….

  Reply to this comment
 37. mëno November 1, 11:04

  Nuk mund te imagjinohet qe nje vajze qe ka mbaruar arsimin e mesem te jete kaq injorante. Eshte fatkeqesi per te, por edhe turp per familjen qe e ka ushqyer me buke. Nje brez i tille injorantesh nuk eshte rritur as ne kohen e Tanzimatit. Mos e merrni me shaka, as mos e personalizoni se po te kete shume te tille eshte fatkeqesi kobetare.

  Reply to this comment
 38. studenti November 1, 11:19

  Gjithemone jane anatemuar, si demonet e kuq dhe ata te zinj,sido qe te ngyrosen, ndac si “naster-dine,tarta-rufe,ujqer a arinj”.Te gjithe demonet jane te keqinj,sepse kunder njeri-tjetrit mbajne zjarrin ne gji dhe vegjetojne ne fshehtesi duke u ngjyrosur kuqezi,duke perdorur edhe flamurin per t’u “parfumuar” me atedhetari qe te abuzojne perseri me logon mashtruese “liri-demokraci”.Kjo çika, qe i ka rrenjet ne shpallari, e ka mesuar vijen e masave nga gjyshi i saj qe mekohej ne tirani dhe nuk di ç’te shaje e te mbaje sepse me populizmin komunist arriti te sundoje duke u uleritur masave per kete palodemokraci duke mashtruar se nuk i ka sherbyer tiranit vecse i lante kembet poshte divanit,duke iu betuar se per te behej fli,jepte jeten per parti..Kjo çika nuk gabon kur i quan “budallaqe” masat,te cilat nuk kane sy e faqe perderisa ia hoqen pushtetin gjysh salariut,pikerisht pasi ia kishte premtuar zoti ne nje bisede pasdarke,pikerisht pasi e paten votuar disa here dhe kishin vene ne krye kete njeri-monster,pa rradake, qe zhurmon nate e dite si nje kanaçe me te cilen luajne femijet e fshatit ne bahçe.

  Reply to this comment
 39. orienti November 1, 11:48

  -e ka per masen nga ka dale.

  Reply to this comment
 40. Shkodrani November 1, 14:32

  Shko moj kurv se sje ma e mir se familja e jote se e vodhi e shiti dhe shkatrroj Shqipnin kta 23 vjet prandaj nuk habitena na per kta gjana qe shkruan ti

  Reply to this comment
 41. Mal Uka November 1, 14:33

  Kalimi prej nje sistemi shoqeror ne tjetrin gjithkun i ka edhe dramat e veta Qytetaret e shqiperise ishin per ndryshime Por pushtetaret Enverist ishin dhe jan pengese !Shqiperija Ka bere kthesa pozitive Merite te pamohueshme ka patur lartemadhenija e Salih Berishes Qe emni i tij eshte spece e djegs ne bythe te lavirave , antikombetarve, satrrapve enveroqenve te shqiperise Duhet te kesh vesh magari , brina te dhise , bisht derri, hune qeni te rrugve,flok jele te kalit,krye huri E mos ti peruleni me rrespekt Salih Ram Berishes.

  Rreth Tropoja E Viqidolli
  Ka rrite djem semer sokoli
  Qe shqiperise ia sollen driten
  nballe e kan Salih Berishen
  Neper kodra e ledina
  Nuk ka vend ku s shkon makina
  Flake ia ka vorfnine shqipetarit
  Salih burri kokrra e djalit
  Por marksistat do shemtima
  po blegrojne si dhite me brina
  Flasin keq nxerrin qivija
  U ka mete merak Rusija
  Milladini e Serbija
  Enver dumi mik stojniqi
  Pak ma i zi se rankoviqi
  Fatos Klosin E thret nana
  Lakuriqin Edi rama
  Jan betue ne gjak te grekut
  Kan ba be ne gjak tserbise
  Kurgja mire sti bajne shqiprise

  Reply to this comment
 42. labinot November 1, 23:14

  Serbise naften,greqise detin,o UKA!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim