“DASH foli qartë: Shqipëria, një lavatriçe e pastrimit të parave”

May 1, 2018 11:26

“DASH foli qartë: Shqipëria, një lavatriçe e pastrimit të parave”

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili citon Departamentin Amerikan të Shtetit, duke thënë se  Shqipëria është kthyer në një lavatriçe të pastrimit të parave të drogës, trafikut të qenieve njerëzore si dhe krimit të organizuar.

Përmes një postimi në “Facebook”, Vasili thotë se kryeministri është fajtor për çdo aktivitet të paligjshëm, dhe se për këtë arsye ai e cilëson si të vdekur politikisht dhe me afat kohor të përfunduar.

Postimi i plotë:

Amerika foli: Kryeministri ktheu vendin në lavatriçe gjigante të pastrimit të parave të krimit.

Departamenti Amerikan i Shtetit foli qartë. Shqipëria është kthyer në një lavatriçe gjigante të pastrimit të parave të drogës,trafikut të qenieve njerëzore,krimit të organizuar.

Kryeministri i zënë për fyti nga krimi i organizuar e damkosi Shqipërinë, si vendi ku krimi ka kapur pushtetin politik të qeverisë dhe ekonominë e vendit.

Ky kryeministër, që ekonominë kombëtare e shkatërron në emër të pastrimit të parave të zeza të krimit, KA VDEKUR POLITIKISHT.

DASH thotë:

“Ndërtimi, veçanërisht në zonat bregdetare, projektet e biznesit dhe kumari janë metodat më popullore të pastrimit të parave në Shqipëri”.

Sipas Departamentit të Shtetit, institucionet shqiptare janë inefektive në luftën kundër pastrimit të parave. Si rezultat, paratë e pista në vend pastrohen lehtësisht.

Koha e këtij kryeministri ka mbaruar.

Ky është thjesht një Gënjeshtar Global që është i sinqertë vetëm me kriminelët.

Shqiptarët janë pa drejtim.

s.a/dita

May 1, 2018 11:26
Komento

7 Komente

 1. am May 1, 11:37

  Sa krenar qe eshte ky qe shqiperia eshte lavatrice.

  Reply to this comment
 2. Labi May 1, 11:59

  Foli dhe zagari Mones,ose me mire dashnori tropojanes,ky bir kurve qe atdhe ka imoralitetin dhe shitjen e bythes,dhe moral ka Monen e like floririt, po qe DASH ka thene se duhet te arrestohet dhe like floriri pse nuk e thua, nje pytje ketij zagari, kush i ka liru nga burgu kriminelet qe kane bere vrasje te bujshme ne Tirane,e di mire ai per ke e kam fjalen, nese nuk eshte i qarte te pysi djalin e Dilaverit qe e ka fut dhe ne pune ne shtet.

  Reply to this comment
 3. doli PERSERI pordha Petrite nga vryma e Bushtres ! May 1, 12:20

  Kjo panorame lufte Llumi politike ,
  tregon qarte jovetem pasterstine e ktyre pseudopolitikaneve te piste ne goje ,ne mendime,ne shprehje,ne veprime ,por ate se s’kan anji interes mbi Shqiperine ,
  por hsfrytezojne gjithcka ,per te perfituar sadopak (natyrishte qe i genjen mendja idiote ) p!k ,ne ate arene llumi lufte per pushtet .

  Qe te behesh qesharak ,ose karagjoze (sepse kjo gjuhe i shkon me mir ktyre zagareve te Bushtres LSI)
  sigurishte qe s’i ben pershtypje njerezve te ndyre si ky ,por qe mos te kuptosh se me kto qe derdellit medjeve ,i hedh mut surratit tend ,vetem e vetem se te mashtron mendimi ,se keshtu mundet te vish ne pushtet ,kjo i kalon gjithe kufijt e te qenit Shkerdhata !

  Dhe me e ndyr ne kte lufte per pushtet te ktyre bandave te shkerdhatave te Shqiperise eshte ajo ,
  se kta e perjashtojne vehten e tyre ,komplet nga kjo qe shkruasn Bota e huaj mbi Shqiperine ,
  duke harruar qe kto jane pasojat qe lane pas ,qenia e ktyre ne pushtet per me shume se 8-vjet !

  Dhe e fundit ,eshte se kto bij kurvash , i bejne te Tilla komente fb-ve ,ne adrese te Botes se Huaj ,qe te nxijne Figuren e Shqiperise ne Bote ,(sepse e dijne qe ne Shqiperi i njohin se cfar plehrash kazanesh jande ) dhe tjetra se kta vet ,pasi jane bere miljonere mbasi vodhen gjithe buxhetet e arkat e shtetit kur ishin ne pushtet ,e s’lan gje ,institucion e dikaster pa degjenruar ,sot s’i intereson aspak fati i Shqiperise ,por edhe integrimi i saj Europian .

  Pra kta jane thjeshte kamikace ne politiken Shqiptare , njilloj si kamikacet ne Kabul ,Bagdad e Siri ,qe kerkojne te mbajen shoqerine e shtetin ne kaos ,zhurma e pasiguri .
  Nji metode kjo qe mban peng zhvillimin e shfrytezohet ne stil te gjere nga Bota Perendimore ,te ruaj pushtetin e saj mbi skllaverine e popujve me politikane putana qe shkazterrojne vendin e vet per pushtet .

  Pra ka ardh koha ne Shqiperi ,qe tipave si ky ,e partive banda pseudopolitikanesh si lsi e pd – ti shkerdhet rraca ,ti futet llokumi C4 ne b.the !
  Ndryshe nuk shpeton Shqiperia

  Reply to this comment
 4. MH May 1, 13:03

  Ky mban rrezerva per argumentet.Dhe flet me garanci qe Shqipëria, një lavatriçe e pastrimit të parave.
  Ju kujtoj lexuesve kur te lexoni shpiksin e blla blla blla z. Petrit Vasili.E ka mendjen tek blloku shenimeve monetare i liderit te tije bashkshortes Monikes.Sot President i vendit.
  Lavatricet e parave e kane zanafillen tek pushteti dhe politika e te djathtes qe ne krijimin e tyre te porsa ardhur rishtas,sefte ne qeverisje.Pra nuk asht qudi qe asht evoluar edhe majtas e ne cdo zgaver parash.

  Reply to this comment
 5. Lili May 1, 13:16

  Dash eshte dashur me thane kete me nje korrektim:fale ndihmes tone,edhe vigilancen e ambasadoreve tone atje,shqiperia eshte kthye ne lavatriç…etj etj

  Reply to this comment
 6. peoples May 1, 14:04

  Ha ha ha…shkollemadhi…Sharlatani

  Reply to this comment
 7. vasililesheli May 1, 14:07

  Gjynah ky fare burri kaq i zgjuar !Me e pas fat me na qeveris ky madheshtoe e ajo fare partie!S’po i vjen kurre dita!!!Mbeti vetem tu ba ham.ham

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?