Deputeti Shehi kundër protestave: Nga e hëna t’i kthehemi normalitetit dhe të lëmë drejtësinë të flasë

March 21, 2015 09:58

Deputeti Shehi kundër protestave: Nga e hëna t’i kthehemi normalitetit dhe të lëmë drejtësinë të flasë

Deputeti i opozitës, njëkohësisht kreu i LZHK-­së, Dash Shehi, thotë se opozita duhet t’iu japë fund protestave për rastin Doshi. Sipas tij, protestat nuk mund të zgjasin pa fund. Për më tepër, që sipas Shehit, opozita duhet të respektojë prokurorinë dhe gjykatat, të cilat janë duke bërë punën e tyre.

Shehi shprehet se që nga e hëna, opozita duhet t’i japë fund “tam­tamit” të përditshëm të protestave, pasi po harxhon energji kot. “Unë gjykoj që protesta në njëfarë mënyre ia ka mbërritur qëllimit. Protesta e parë e zhvilluar në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” tregoi se populli i përgjigjet një teze të tillë, që është e lidhur me dekriminalizimin. Por duke u shtyrë vazhdimisht dhe më tej, unë them që do të fillojë të provojë efekte te tjera, të cilat nuk janë të gjitha pozitive sepse një protestë nuk mund të vazhdojë në përjetësi deri sa të mbarojë procesi. Unë gjykoj që PD­ja duhet ta mbyllë këtë punë… Unë do të sugjeroja që duke filluar nga e hëna që vjen, të hapim një sezon të ri të formës së protestimit… Se ky “tam­ tami” i përditshëm, sigurisht që duke u bërë monoton humb edhe energjitë e veta”, thotë Shehi në një intervistë për Mapo.

March 21, 2015 09:58
Komento

8 Komente

 1. Ar March 21, 10:17

  Po shuheni dalngadale, si qiriri, per kete popull?! Po shuheni si Berisha! Per dite, nga pak e pak nga pak perseri dhe perseri! I ndejtet ketij populli per 25 vjet mbi supe dhe nuk jeni ngopur akoma! Zoti ju denofte! Edhe, ketij Dashit, i eshte mbushur mendja se; i ka dhene popullit,me injorancen e tij?! Cudi?!

  Reply to this comment
 2. asnjanesi March 21, 10:30

  Me keta politikane qe ka Pd do falimentoj . Rast i mire per Shehi te marr nje pjes te votuesve. Por duhet te kete edhe disa politikane te afte ne partine e tij

  Reply to this comment
  • Koco March 21, 12:43

   Po ky i pa turpeshmi i menderosuri Lulzim Basha , ky i pa fytyre cfare drejtesi kerkon dhe do te behet , ajo drejtesia e Sahli vrastarit real ,ajo drejtesi si per Vitin 97 , Gerdecin ,Hajdare , Remzine , Xhindin , Trebicken , 21 Janarin , Apo drejtesine per Krye hajdutin ,Te pandehurin , te pa fytyrin , kllounin , hipokritin , krye plehren e politik berjes te kesaj palo politike te Lulezim Bashe , i cili eshte ne fakt Maska qesharake e Sahli Krimineli , Shpellarit te Vicidolit , vete Vdekja .
   Do behet shume mire qe Kuvendi i Shqiperise te dekretoje nje Ligj neermjet te cilit te urdherohet Drejtesia te beje drejtesine e munguar nga viti 1991 e deri ne ditet tona , duke gjykuar , nenshkuar kriminelet vecmas politik , dhe duke konfiskuar pasurite e vena ne menyre kriminale dhe te pa ligjeshme .Ky besoj duhet te jete programi i dekriminalizimit te gjithe banditeve te politikes . Po ceshte ky Dosh Kodosh i cili u dashka te shpallet Bajraktar e Pasha i ketij vendi i cili te kete te drejten te emeroje qehajallaret e tij ne institucionet e ketij shtetit , Te eksportoje dhe importoje mallera pa dogane e moc paguaje taksa – tatime , dhe te beje karshillek e te beje te fortin ne disa qendrime qe i eshte duhur te mbaje parlamenti etj . Me sa dim ne si qytetare personat te cilet vendosin te jene pjese e politike berjes, duhet te deklarojne doreheqjen reale nga marja me Biznes si te pa pajtueshem me Mandatin e Deputetit , per te cilen duhet te prononcohet , hetohet mbase edhe te konfiskohen , keta bandite e mafjoze te cilet vetem pazaret e aferat e pista i lidhin me poliriken dhe ligjin .

   Reply to this comment
 3. andromeda March 21, 10:49

  Hë mo Dash karalloi, t’u mbush mendje ma në fund? A e kupto ti se ç’monstra ke përkrahur dhe vijon t’i shkosh pas avazit. Tirons i trashë!

  Reply to this comment
  • LORA March 21, 11:07

   Per cfare t’i mbushet mendja ketij zv.kryeministrit te piramidave dhe krethemeljes se shtetit te shqiptareve me 1997-en???
   E ka prej hallit,Andromeda,,,po t’i mbushej mendja ,ne rrugen e nje logjike normale dhe morale, duhej te ishte zhdukur qyshkur nga politika.
   Do shohim store Andromeda,,,sapo eshte hapur ”kutia e Pandores”.
   Pershendetje.

   Reply to this comment
 4. metlaj March 21, 10:51

  ZOTI dashi nje njeri me norma me thjeshtesi dhe largepamsi eshte shpesh here nje shprehesi imire i nje zgjidhje normale por nuk ka qene ne gjendje ti jap force vepruese per modernizimin e
  PDse duhet nje grup jo me teorin e te rinjeve ne moshe por te rinje ne mendim dheveprim qe kur nderohen pushtete mos te ngelen tek hakmarja neper prishjeve por vazhdimesis per te ardhmjen ndeskimet duhet te behen tek shkaktaret qe i organizojne qe permua jane kryetaret e partive dhe jo veglart zbatuese

  Reply to this comment
 5. Sallakja March 21, 10:56

  Kreu i L.ZH.K.-se. C’domethene ?
  Mire qe ka LZHK, por paska edhe kryetar !
  Mire qe ka kryetar, por paska Dash Shehin !
  Po mire me mire, po kush mutin i voton ?

  Reply to this comment
 6. I.Troplini March 21, 15:26

  O Dash,

  kur ta rrekellesh edhe ate dopien e dyte, do i shofesh gjonat edhe mo qarte. Te morsha te ligat, e politikes opozitare. Ti duhet te ishe kryetari i PD. Gjithe vitin raki e meze, mo teper i pime se sa esell por te pakten nuk do kishim sherr. Ajo opozita jote, nuk do kishte nevoje, as per tritol nga Fushe Kruja dhe as per cuba bjeshkesh te pshurrme. Ti e bojshe politiken, me Mandin e Nish-Tulles.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*