Dash Shehi hyn në Kuvend pa pritur vendimin e PD-së

December 24, 2014 10:34

Dash Shehi hyn në Kuvend pa pritur vendimin e PD-së

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Dash Shehi ka thyer bojkotin e opozitës.

Ai ka hyrë në Kuvend, edhe pse séance nuk ka nisur ende, në kohën që PD ka mbledhur grupin e vet parlamentar.

Parimisht kjo e fundit ka rënë dakord që të hyjë në Kuvend, por ende nuk ka dalë me një qendrim përfundimtar.

Por, Shehi nuk ka pritur përfundimin e mbledhjes së grupit të PD-së dhe i është drejtuar sallës së Kuvendit.

Të njëjtën gjë pritej të bënin edhe disa deputetë të tjerë të PD-së, nëse kjo e fundit nuk do pranonte të hynte në Kuvend.

December 24, 2014 10:34
Komento

2 Komente

 1. petrit December 24, 11:24

  Shehi nuk eshte pjese e grupit parlamentar te PD e nuk kishte se pse te priste mbledhjen e ketij grupi, derisa ishte ne dijeni per mareveshjen e aprovuar per te hyre ne parlament.
  Sikur eshte teper naive qe te abuzosh me nje lajm te tille.

  Reply to this comment
 2. shqiptar sharri. December 24, 12:05

  Atyre te,paloqes,nuk ju besoi fare,ata sote dote hyne,ne kuvende,dhe ndoshta edhe seancen e vitit qe hym,nji dite dote jen,dote provokoin persri me ate shizofrenin strazimutin,strazimirkurcin,dhe prap dote dalin nga kovendi,rogat i kan dhe per 6,muj te garantume.Kta vetem per rrogat sot dote hyn,e jo se duan te bejn opozit ne kuvend.Kta jen kuvendaret e rugve dhe rugacrise,kursesi kuvendar kuvendi,perderisa sali serbin e kane te pare.A^nese kta dy qe jane kolacion meta-rama,dhe 84,deputetet kane pranue te mos e perdorin shumicen,kta jan tradhtare te popullit,atehere ma mir eshte ta dorzoin qeverin,dhe te shkohet ne zghedhje te jashtzakonshme,ose le tja japin nishanit driten e gjelber te krijoje qeverin e kriminelit sale serbi,qeter rug nuk di a ka?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim