Dashamir Shehi: Berisha e ka kuptuar vetë që duhet të ikë

March 16, 2016 10:15

Dashamir Shehi: Berisha e ka kuptuar vetë që duhet të ikë

Deputeti i LZHK-së, Dashamir Shehi është i mendimit se Sali Berisha tashmë duhet të largohet nga politika.

“Politika në Shqipëri në të mirë edhe në të keq e ka pasur Berishën. Ai që rri në politikë ka ego personale, grupe interesash, lavdinë, idenë “që kjo është e imja”. Po logjike është që këta njerëz duhet t’i lënë vendin gjeneratës së re. Historia ka një trend të vetin, ka një kah, i cili shkon në një drejtim të caktuar, është kahu i kohës”, tha Shehi për Tema TV.

Por a duhet të largohet pas më shumë se 25 viteve Berisha nga politikbërja? “Nuk mund të bësh eksperimente në politikë, hajde e ik. Edhe shprehja e urtë popullore thotë “më bëj edhe një herë nuse, se e di unë si nusëroj”, por jo më bëj për herë të tretë. Besoj se Berisha e ka kuptuar vetë që duhet të iki”.

I pyetur nëse PD ka qenë demokratike, deputeti Shehi thotë jo. Sipas tij, ajo ka qenë më afër socializimit. “E djathta që kemi nuk është që t’i heqim tokën fshatarit e t’ia japim çifligarit. E djathta jonë nuk është që t’i bëjmë taksat zero, nuk ka qenë ndonjëherë kjo. Madje unë them se po ta marrim programin e PD-së të vitit 1992, kur isha edhe unë aty, ishte program i social demokratëve. Nuk kishte lidhje me të djathtën, por me leninizmin”, tha Shehi.

March 16, 2016 10:15
Komento

13 Komente

 1. Kola March 16, 11:02

  Berisha do ikij vetem kur t’i vihen prangat e te nxirtret si qen nga parlamenti, ndryshe, kot e keni qe shpresoni ne logjiken e nje kafshe.

  Reply to this comment
  • elio March 17, 10:43

   po sikur ne ikje te shoqerohet me ramen, meten, rucin, finon, paloken, shehun, islamin etj….ju vjen keq?????

   Reply to this comment
 2. demo March 16, 11:06

  Tani e paske kuptuar?Kur ishte Shehi ne qeveri,PD ishte parti e rrugaceve dhe e katunareve.Qytetaret i nxorri ne assistence dhe ju dha ca letra pa vlere.Katunareve ju dha token e cifligareve ne fshat dhe trojet e agallareve ne qytet.Rrugaceve ju dha magazinat dhe fabrikat me letra me bojna,Cameve ju dha dyqanet mu ne mes te Tiranes,Durresit,Fierit,Vlores,se gjithe shitesat ne kohe te Enverit ishin cam(kane pas vujt shume nga diktatura!).Bejlereve,agallareve ju dha mitingje,qe t`u dali fryka,ca tapi kadastre qe te bredhin neper gjyqe dhe alkool metilik,qe te vdesin rehat neper mejhane jevgjish.Keshtu or Dash Shehi,klasifikoje vete me cfare dollapi (majtas apo djathtas) futet partia e horrave.

  Reply to this comment
 3. Durrsaku March 16, 12:13

  Pa u largu komplet gjithe plejada e politikaneve qe kan nisur politiken ne dhjetor 1990 nuk ka vendi karar. 25 Vjet vazhdo politika e dhjetoristave te Ramizit nga Berisha te Meta te Majko te Nano te Rama me gjith batalionin mburravec dhjetor 1990 nga mbrapa. Vazhdojm me kukllat e Ramizit dhe sot vetem duke nderru vende pozit opozit. Edhe ky Shehi qe flet asht ba balt e nuk shifet ma me sy si gjith tjeret.

  Reply to this comment
 4. Z/K March 16, 13:38

  Qe te ik nuk asht gje fare.Po ai duhet ta kuptoje qe vendinbanimin e ka ne burg.Ai duhet sa ma shpejt ti drejtohet burgut.Me hoste ne dore te terheqin dhe te tjeret: Ooooqqqq,Ooooqqqq,Ooooqqqq.Ketu e kemi rehatin.Kemi punue per kete rehati.

  Reply to this comment
 5. Z/K March 16, 13:42

  Qe te ik nuk asht gje fare.Po ai duhet ta kuptoje qe vendinbanimin e ka ne burg.Ai duhet sa ma shpejt ti drejtohet burgut.Me hoste ne dore te terheqin dhe te tjeret: Ooooqqqq,Ooooqqqq,Ooooqqqq.Ketu e kemi rehatin.Kemi punue per kete rehati.
  Bravo DEMO:
  CH3COOH alkol Metilik per ti fashit kesja dynjaje.Je i madh me ke dhane shume humor.

  Reply to this comment
 6. Luan Rukaj March 16, 14:39

  E KANË MARË VESH EDHE TË VDEKURIT QË KRYETRADHËTARI KRYEKRIMINELI I KOMBIT SHQIPTAR ËSHTË SALI RAM BERISHA.
  Sa tradhëti e krime janë bërë Kombit Shqiptar që nga thellësia e shekujve nga gjithë e tradhëtarët e kriminelët e marë së bashku ka bërë vetëm kryetradhëtari kryekrimineli Sali Ram Berisha shumë herë më tepër nga të gjithë tradhëtarët e kriminelët e Shqipërisë të marë së bashku.
  FAKTET E SHUMTA VËRTETOJNË VEPRIMTARINË ANTIKOMBËTARE TË SUPERTRADHËTARIT SUPERKRIMINELIT SALI RAM BERISHA

  Në çdo shtet të botës Sali Berisha ishte dënuar mijra herë pas hekurave me burgim të përjetshëm .Dënimi më i pakët për Sali Berishën kryetradhëtari kryekrimineli i Kombit Shqiptar litari në sheshin Skënderbej.

  Reply to this comment
 7. perkthyesi March 16, 17:47

  Ore Dash, Ky pratagonist i se keqes ka dhene doreheqje, por nuk heq dore!

  Reply to this comment
 8. unë March 16, 19:32

  IK SALI ME DY GISHTAT TUAJ!

  Reply to this comment
 9. Sam H. Tabaku March 16, 19:34

  IK SALI

  Reply to this comment
 10. Shqip March 16, 19:42

  Ky Shehi ja fut kot. Nuk e shikon se e ka derguar Bashen ne Amerike te Podesta e $60.000/muaj, per TE ARDHUR sala ne pushtete perseri.
  Ik o Shehi turishtermti se nuk I ha me SHQIPTARI ato qe derdellisin ti. BERISHA duhet te arestohet ne dere te PARLAMENTIT e jo te Ike se po vijne te rrinjte….etj.
  BERISHA e BASHA duhet te pergjigjen per krimet.
  AMERIKA, per Gerdecin dhe 220 milion dollaret e Rruges se kombit.

  Reply to this comment
 11. Z/K March 17, 02:08

  Na falni per gabimin.

  Alkoli Metilik CH3OH ose alkoli i drunit.Asht helm.
  ndersa CH3COOH asht acidi etilik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim