Dashuri e madhe sapo ka kolisur!

June 5, 2017 13:43

Dashuri e madhe sapo ka kolisur!

 

Luli me Edvinin,
janë të dashuruar,
kjo para një muaji,
qe e pamenduar!.

Kot me njëri-tjetrin,
kishin keqkuptime,
se s’ishin munduar,
të bënin takime!.

Po ja që çudia,
papritur ka ngjarë,
si një dashuri,
me shikim të parë!.

Ndaj dhe asnjëherë,
të mos themi: “Kurrë!.”,
sepse funksionoka,
dhe burri me burrë!.

Luli që ka qenë,
më shumë i vendosur,
nga takimi doli,
krejt i çarmatosur!.

Një zjarr i paparë,
i dukej në sy,
sikur kishte bërë,
pesë orë dashuri!.

Rama qe hutuar,
sa që s’fliste dot,
sepse katër vite,
i kish humbur kot!.

I kish humbur kot,
me Lulash perrinë,
se mund ta kish nisur,
me kohë dashurinë!.

Nëpër Shqipëri,
tani vijnë kot,
sepse njëri-tjetrin,
nuk e shajnë dot!.

Tani që të dy,
janë si të dalldisur,
dashuri e madhe,
sapo ka kolisur!.

Dashuri e madhe,
sapo ka kolisur,
ndaj do kemi plot,
për të molloisur!

June 5, 2017 13:43
Komento

7 Komente

 1. katarakti June 5, 15:07

  Ia ke futur fare kot o Arben Duka. Marreveshja Luli – Rama ka megjithate nje te mire. Nxjerr zbuluar koleren LSI. Nuk do te kete me LSI- qe blinte kelysh dhe shiste qen. LSI-ja qe ju te “Dites” e doni fort, per mua eshte edhe me e poshter se PD-ja. Prandaj leri rromuzet dhe ironite. Ose te qeverise Rama i vetem, ose le te qeverise dyshja e mallkuar PD-LSI. Por kurre me PS-LSI.

  Reply to this comment
 2. ON KEZMI June 6, 03:06

  LSI,ESHTE E MAJTE DHE JO SI RILINDJA E RAMES ME PROGRAM TE PD-SE,PRA TEJET E DJATHTE…

  Reply to this comment
 3. Votuesi June 6, 09:19

  Keq të shkojne keq
  keq të shkojnë mirë
  keq zinxhirët me heq
  keq lidh me zinxhirë

  Ti këte punë ke
  zanat i ke kto llafe
  si sot edhe dje
  shkruan kur pi kafe

  kafen me duhan
  se shtyn dot pa shkrime
  aman more aman
  dhe ne vezë kërkon qime

  Reply to this comment
 4. Votuesi June 6, 09:20

  Keq të shkojne keq
  keq të shkojnë mirë
  keq zinxhirët me heq
  keq lidh me zinxhirë

  Ti këte punë ke
  zanat i ke kto llafe
  si sot edhe dje
  shkruan kur pi kafe

  kafen me duhan
  se shtyn dot pa shkrime
  aman more aman
  në vezë kërkon qime

  Reply to this comment
 5. Beqo June 6, 10:39

  Shoku Arben.

  Me vjen shume keq per ty,

  qe Monka dhe hajduti Mete

  te kane hedhur Trute e Gomarit.

  Reply to this comment
 6. Guri June 6, 11:00

  Arben! Sikur te shkruaje ndryshe nuk do te kishe me hapesiren qe ke ne faqet e Dita-s. Prandaj edhe nuk mund te besh perjashtime nga thenia popullore se: “qeni leh atje ku ha”. Qe ju ka ngopur LSI-ja me ato qe i di vetem ajo, pasi mbi to eshte stisur, nuk ka asnje dyshim.

  Reply to this comment
 7. Beni June 6, 13:53

  Po naeshte bere xheloze lsi dmth levizja e skraparliut te merzitur’ partia me e qelbur edhe se pd e Sales, lume e det e kocimare, i thone kesaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*