Dasma kthehet në tragjedi, dhëndri vret nusen ditën e dasmës

December 4, 2017 14:39

Dasma kthehet në tragjedi, dhëndri vret nusen ditën e dasmës

Dita që duhej të ishte më e lumtura, tragjikisht u kthye në të fundit për një 22-vjeçare që u vra me thikë nga bashkëshorti ditën e dasmës.

Ngjarja e rëndë, sipas “Hurriyet”, ka ndodhur në Bursa të Turqisë, ku 23-vjeçari Metehan Yurto goditi 8 herë me thikë bashkëshorten e tij.

Ata zyrtarisht ishin celebruar një javë më parë dhe po përgatiteshin për dasmën.

Gullu Yurtoglu ishte larguar nga shtëpia e të atit 4 muaj më parë, pasi familja nuk ia aprovoi fejesën me vrasësin e saj të ardhshëm.

Autori i krimit dyshohet se ishte përdorues droge, ndërsa pasi vrau të shoqen u arratis. Ai u kap teksa fshihej në një fushë.

December 4, 2017 14:39
Komento

2 Komente

  1. Mark U.K December 4, 16:49

    Pune turqish.Zoti e humbet ate rac te keqe.

    Reply to this comment
  2. nje antiturk i betuar December 4, 23:12

    Nuk mund te ishte tjeter , veçse islamik (myslyman) .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim