Presidenca: Nisim sot konsultimet me partitë për datën e zgjedhjeve

June 12, 2019 10:01

Presidenca: Nisim sot konsultimet me partitë për datën e zgjedhjeve

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet për të caktuar datën e re të zgjedhjeve.

Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para sot në ora 19:00 me krerët e partive te Grupimit te Qendrës se Djathte”.

Takimet nisin fill pas vizitës në Kosove ku Presidenti Meta do te marre pjese ne festimet e 20-vjetorit te çlirimit te Kosovës.

e.t./dita

June 12, 2019 10:01
Komento

18 Komente

 1. besi June 12, 10:16

  ju lumte pasi e bete mullar dhe tallet trapin me shqiptare fukarenj dhe te huaj tani uluni dhe ndani daten e zgjedhjeve keshtu qetesoni edhe injorantet militante qe ishin gati te vriteshin per rame korupsionin per lulush 15 milion euro nga rama me nje dore dhe per lirin e monen qe vetem ne nje banese kane 15 hale

  Reply to this comment
 2. SPAK June 12, 10:24

  Kushtet e lojes jane te percaktuara kure nuk mere pjese te ndeshesh ne fushe rezultati meret aferfe 3 me 0.
  A mund ti kerkosh kundershtarit te luaje pa sulmusin kryesore dhe pa portjer dhe gjithmon te zhvillohen ne fushen tende? J JOOOOOO.
  A munde ti zhvillosh ndeshjet kurre te ka qejfi ty ? JJOOOO.
  A mund ti ndalosh ndeshjet per kampionate pa u miratur dhe dijeni sipas rasteve te fifes, uefes, fshf-se JOOOO.
  ATEHERE mos u shtrengo shume se zhurma del.me e madhe.

  Reply to this comment
 3. Rebel June 12, 10:26

  Ndonese “Portokallia” eshte me pushime,e vazhdon spektaklin presidenti Meta me skecin “Me ka cu nana me la gojen”!

  Reply to this comment
 4. "KOMITETET E MALEVE" te Partise Demokratike June 12, 10:50

  Plaku i marre i opozites i therriti Lulin e Moniken per ti njohur me projektin e ri te aksionit opozitar.

  -Tani,e filloi ai,qe rublat per trasportin e militanteve ne Tirane kane firuar se ato te fundit i harxhoi Xeni me ate dashnoren
  duke propoganduar idete tona andej nga Karaibet,tashme,duhet te aplikojme “protesta me forcat e veta”.
  Pastaj ne Tirane i sollem tete here,por EDI ne menyre anti demokratike i lyente shtyllat e eletrikut me graso duke u hequr te
  drejten militanteve tone te ngjiteshin neper shtylla si jane mesuar te kacaviren neper pishat tona te larta.
  Na fal edhe ti Monika se vajtem e ta dogjem edhe Floririn tend sepse edhe dekreti i tij nuk piu uje.
  Iku per lesh miku im i 21 janarit…

  Atehere mbani vesh e degjoni per “protesta me forcat e veta”.
  Te porositen militantet tone tu behen “morra pidhi” votuesave te 30 qershorit,na fal ti Mona per krahasimin,por e thash ne
  menyre figurative.Psh ne se ne fshati X keni marre vesh qe Malua do te votoi ne 30 Qershor ti kerkoni qe te MOS votoi.
  Ne se Malua nuk degjon keshillat tuaja ne darke kur te erret te dergoni Flamurin ti thyej xhamat.
  Po ne se Malua,perseri nuk ndron mendje naten tjeter Flamuri me Sahitin ti djegin mullarin e barit.
  Ne se perseri Malua ngul kembe qe do te votoi ne 30 qershor Flamuri,Sahiti dhe ndonje tjeter le ti vene flaken
  shtepive te malove…
  Le te ndizet flake katundi prej aksionit tone opozitar! Rama Ik!

  -vazhdojme me menyrat e tjera te “Protestave me forcat e veta”…

  Reply to this comment
 5. Zorro June 12, 10:50

  Fillon bisedimet per daten e zgjedhjeve me ata qe nuk marrin pjese ne zgjedhje!
  Tamam aktor portokallie!

  Reply to this comment
 6. Agron Hoxha June 12, 11:49

  Kjo eshte abuzim nga ana e Ilir Metes kjo eshte tallje me popullin jo vetem qe shkel kushtetuten por fton per caktimin e dates se zgjedhjeve opoziten e cila ka bojkotuar zgjedhjet.E gjithe kjo eshte nje levizje per te demtuar hapjen e negociatave nga BE.

  Reply to this comment
 7. Jimi June 12, 12:28

  Cfare konsultimesh do te nisesh ti more i fandaksur, dhe me ke !? Do te fillosh “konsultimet ” e do te vendosesh daten per “zgjedhje” me garnituren, me partite fantazme ? Ps e ka fiksuar dhe ti e di daten e zgjedhjeve, 30 qershorin, PD nuk futet ne zgjedhje, po nuk e vendosi ajo kush duhet te jete kryetari i PS-s! Atehere cfare do konsultosh ti more tutkun?

  Reply to this comment
 8. Nje shqiptar June 12, 12:44

  Vendimi i Presidentit per shtyrjen e e zgjedhjeve si dhe dialogu per daten e tyre eshte nje perpjekje me shume vend per te zbutur tensionet politike por edhe per ti dhene kohe me shume PS dhe opozites qe te rishikojne pretendimet e tyre.
  Duke hyre ne zgjedhje me 30 qershor faktikisht PS ka vendosur te marre tere pushtetet, tere bashkite me 30 qershor, Kuvendin e ka, Prokurorine e ka, Drejtesine e ka marre, Policine e ka, Gjykaten Kushtetuese do ta marre brenda dy javesh por tani synon edhe Presidencen ta marre brenda pak javesh. Kush do ta ndaloje EDI RAMEN? Jemi nje republike parlamentare dhe PS ka shumicen absolute ne parlament. Mjerisht PS nuk po e kupton qe disa pjese te pushtetit duhet te ia jap opozites per te pasur nje kundershtar. Fatekeqesisht po kthehemi ne nje shtet monist ku tere pushtetet i ka nje parti! Vendimi i Ilir Metes per anulimin e zgjedhjeve , eshte per te shpetuar ne radhe te pare vete PS qe mos ta lejoje ate te verbohet nga fuqia e saj e qe te vendose diktaturen e saj ne tere institucionet e shtetit. te mos lejoje ate qe te shkaterroje rregjimin pluralist demokratik, te mos lejoje PS te emertohet si nje parti qe ka tendencen e te vendosurit perseri te diktaturen se proletariatit. Tere letrat e Edi Rames drejtuar PD jane te shkruara nga nje ndjenje supremacije dhe plot fjale fyese jo te nje respekti reciprok dhe nje pergjegjesije te perbashket te tere forcave politike per fatet e vendit dhe popullit.

  Reply to this comment
 9. MH June 12, 12:51

  O,rrote President.
  Te rrofte bitha ne karrigen e presidences!
  Me kushtetute ne dore ke perfundue ne Lolo!
  Loja e kundershtimit do te leje me kushtetute ne dore duke thirrur partit per konsultimin e dates se zgjedhjeve.
  Te djathtet do te vijne si ceco se,jeni te nji mendje si nga permbajtja dhe forma.Kriminel dhe te korruptuar.
  E majta do te vije per konsultime me rrush qe te piqet.Aq ma teper qe e ka daten 30 qershor.
  Ore klysh president.
  E majta po duron c’ka s’duhet duru plot 5 muaj te keti viti protestat e sojit tand dhe plot mbi 2 vite e kusur ne miratin dhe konsolidimin e rreformes qe do jeni ju te paret qe do e peruroni forcen e saje,azilant ne Rec te Shkodres.
  Dy rreshta per trimerin tende e te sojit tend!
  Ti na u shite trim me trimerin ndaj USA dhe BE.Por e votuat miratimin e reformes me 100 % pa djegur asnji mandat.Trimeria e yte do ishte me djegien e mandateve.Po nuk i’ua bajti biruca e bithes.Tashti lehni e vashdoni te lehni aspak ma ndryshej qente e rrugave.

  Reply to this comment
 10. MH June 12, 13:33

  Shqiperia gazi i botes pluraliste demokratike!

  Po supozojme qe u vendos data e zgjedhjeve.Votuan njerezia.Perfundoj numrimi i votave.Doli fituesi dhe humbesi.
  Tashti me perfundimin e rrezultatit humbesi do te dalin ne rruge per te protestue per vjedhje votash,dhe nuk shqitet deri sa te arrihet te bahen zgjedhje te parakoheshme pa patur pushtet funksional por hije pushtetit te dal me perfundimin e numrimit te votave te vjedhura.Dhe Likja do mbaj rromanin me kapertin te kuqe kushtetutes ne dore perjetesisht.

  Reply to this comment
 11. Petrela June 12, 14:36

  Z meta bete thjesht nje autogol sugjestionohesh shpejt nga luli qe ne fakt ka deklaruar qe Meta streha fundit maskarejve. Luli po shkon ne Belgjike me Not.

  Reply to this comment
 12. lasgush June 12, 14:42

  E zeme se ulet ne konsultime edhe PS ja, por kesaj here thote ajo qe nuk merr pjese ne zgjedhje neqofte se nuk zhduket nga arena politike Sali Berisha, si do ta zgjidhte situaten Presidenti?

  Reply to this comment
 13. Daku June 12, 14:44

  Daku shih mos je I semure me ke do konsultohesh me qirie vangjelis me duke zemunit me dash pijanecin me nard teneqexhiun apo lul qe po shkon ne belgjike me not Prokurori daku vizitohu. Shqiptaret do bejne zgjedhje do ti sdo ti. Daku.

  Reply to this comment
 14. Ujku Plak June 12, 16:01

  1-Zgjedhjet ne 27.10.2019
  2- Edi. Rama dorhiqet qe te shpetoje PS-ja dhe te vendose po PS-ja nje tjeter K/m nga radhet e saj .
  Keshtu i djeg dhe Letrat e Opozites per nje Qeveri Tranzitore .
  3- Kush ka qene Pak fare i vemendshem sot ne Kosove ne Viziten e Kollosit BILL. KLINTON me rastin e 20 Vjetorit te perfundimit te Bombardimeve dhe te Çlirimit. De Facto te Kosoves duhet te kete vene re nje Detaj ne dukje Shume shume i Vockel por Teper teper Domethenes derisa Klinton nuk denjoi ti jap Doren Pordhalecit tone K:m qe si k.r ishte me Syze !
  Te jete Rastesi ?!

  Reply to this comment
 15. Rajhu i III June 12, 17:15

  Sa cudi, ata thone zgjedhje me edi ramen nuk do behen kure, metja prej skarpari cakton daten e zgjedhjeve me ata qe skane parti, sic jane ndok fillozofi qe te can karin, mehdihoxhgerdeci baruti i zi, van-gjeli ne maje te plehur, dashi i faqores se rakise, gonua i pulave te rrjepura kur bejne veze u cahet butha. Po te ishin bura keta garonin nen partine e tyre, por nga qe nuk kane elektorat jane kepushat e PD. Kohe hajdutesh.

  Reply to this comment
 16. vertete litari po mlidhet..per haier . June 12, 19:36

  ky parti politike, quan gruan e tij dhe burrin kurve, sali berishen .

  Reply to this comment
 17. Jimi June 12, 21:12

  Ti do te besh konsultime me atllaret, apo me gomaret?

  Reply to this comment
 18. Lili June 12, 23:30

  Presidenti eshte ne rolin e tij : mbi palet, per pajtim te paleve per hir te shtetit .
  Kembngulja e PSse nuk eshte dialog e konsensus po kokefortesi edhe arrogance, qe vetem sa firmosin deshtimet e ture per te krijuar nje demokraci funksionale

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim