De Biasi: 15 minuta të vështira, por na dhanë fitoren

September 6, 2016 15:18

De Biasi: 15 minuta të vështira, por na dhanë fitoren

Pas fitores me Maqedoninë, trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi  u shpreh se pjesa e parë e ndeshjes ishte më e mira për ekipin e tij. Ai theksoi se kuqezinjtë zhvilluan një lojë të mirë duke vendosur në vështirësi kundërshtari.

Dua ta ndaj këtë ndeshje në dy pjesë. Pjesa e parë luajtëm disi mirë dhe më pas luajtëm në mënyrë të ngadaltë dhe më ankth dhe më pas luajtëm më mirë. Maqedonia është ekip shumë i mirë teknik dhe këtë e treguan edhe në fushën e lojës. Në këto 15 minutat e mbetura ne vumë në vështirësi kundërshtarin dhe vazhduam të luani mirë. Luajtëm shumë mirë edhe dje ekipi ka bërë një ndeshje të mirë, deri kur shënuan maqedonasit dhe aty filluan problemet.”, u shpreh De Baisi.

Sa ka fjetur mbrëmë De Biazi dhe sa herë e ka parë ndeshjen?

Nuk fjeta shumë se shkova në shtrat në orën 2, por e kam riparë ndeshjen e djeshme dhe të gjitha të tjerat e Maqedonisë për të parë se ku mund të sulmonim sot.

 

September 6, 2016 15:18
Komento

1 Koment

 1. As Poet, As Analist September 6, 22:45

  Në stacionet kryesore
  dëgjova  lajmet në darkë 
  lajmet që  flisnin për sportin
  më bënë me dhimbje në bark!

  Çdo stacion si kokë lajmi
  thoshte: na ndihmoi furtuna 
  këpusnin mufka pa lidhje
  për kombëtaren me çuna!

  Unë për vete i kënaqur
  nga fitorja dy me një
  si Xhovanit edhe djemve
  një 10 me yll do u vë. ..

  Të ndalem pak te Xhovani
  pas ndeshjes dha intervistë
  pyetjet e bëra nga studio
  mbanin pak erë të pistë!

  Para pyetjes specialistët
  llomotitnin, komentonin
  pastaj kur u dilte fjala
  arkitektin e gacmonin!!..

  Le të kthehem prapë te lajmet
  në stacionet kryesore,
  stacionet televizive
  jo ato hekurudhore!!…

  Ndonjehere per koiçidence
  lajmi me trenin ngjason
  edhe lajmi ngec në studio
  siç ngec treni në stacion!

  Në stacionet kryesore
  sot duhej të trumbetohej
  si fitore me shumë vlerë
  dhe në studio të festohej!!

  Nuk them të pihej raki
  as të festohej me verë
  por të kishte entuziazem
  për një fitore me vlerë.

  Lajmi të kish entuziazem
  kjo i duhej çdo stacioni
  trajnerit edhe lojtarëve
  lavdinë u’a morì cikloni!!

  Stacione që jepni lajme
  specialistë që komentoni
  kur meren tri pikë të plota
  kombëtaren lavdëroni. .

  Sa herë kombëtarja luan
  në diell a në ciklon
  kur meren tri pikë të plota
  vetëm 10-të meriton..

  Jepjani 10-tën me zemër
  herë tjeter mos gaboni
  jepjani lavdinë djemve
  mos i’a jepni një cikloni!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*