De Biazi debat me Bushin, trajneri do largimin e menaxherit nga stafi

November 10, 2015 18:33

De Biazi debat me Bushin, trajneri do largimin e menaxherit nga stafi

Të hënën përzgjedhësi i Kombëtares Gianni De Biasi, ka prezantuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy miqësoret kundër Kosovës dhe Gjeorgjisë, që zhvillohen pas pak ditësh.

Gjatë konferencës për shtyp ra në sy fakti se De Biasi ishte i acaruar dhe jo në humorin e tij të zakonshëm, por më pas është mësuar arsyeja.

Trajneri i kombëtares shqiptare ka pasur një debat të ashpër me menaxherin e Kombëtares Alban Bushi, para konferencës për shtyp, pasi ka kërkuar që Bushi të mos jetë më menaxher, transmeton Gazetaolle.com.

Gjithçka lidhet me disa deklarata të Bushit ditët e shkuara, që nuk i kanë pëlqyer De Biasit, i cili nuk dëshiron më ta ketë në staf Bushin, ndaj edhe ka pasur një debat me të.

Vendimi final do të merret nga presidenti Armand Duka, i cili nuk ishte në federatë të hënën, por ndërkohë Bushi është shfaqur në grumbullimin e kombëtares në Durrës, ndaj nuk dihet si do të mbyllet kjo histori.

November 10, 2015 18:33
Komento

13 Komente

 1. ilir November 10, 18:39

  Largojeni jevgun

  Reply to this comment
  • roberto November 11, 01:09

   Bushi duhet te shporret nga stafi i Kombetares!
   Deklaratat ve tij poshteruese,te njejta me ato mte Dukes dhe Jeres,te bejne te kuptosh se po pergatiten te largojne De biasin se….U KA PRISHUR PAZARET ME LOJTARET DHE…BASTET!!!

   Reply to this comment
  • toni November 11, 03:20

   Te lumte De biasi largoje ate rrugac ate alban bushin se vetem per te prishur pune eshte.

   Reply to this comment
 2. Hurma Arabie. November 10, 19:00

  Jevgu i kombinatit tekstil Bushi cfare nuk tha per Mjeshtrin De Biazi pas kualifikimit per France 2016, si ka fytyre dhe i vete afrohet, veprimi i trajnerit eshte dinjitoz, nuk punohet me kar-agjoze dhe njerez pa fytyre.

  Reply to this comment
 3. demo November 10, 19:07

  Traineri eshte ai qe vendos,jo Armando Duika.Triumfatori nuk gjykohet.

  Reply to this comment
 4. kujtimi itali November 10, 20:05

  keshtu perfundojne servilat.perdoren dhe pastaj hidhen tej si pezzo di straccio.

  Reply to this comment
 5. Prudentino November 10, 20:47

  Bushi dhe Cana shesin ndeshjet.

  Reply to this comment
 6. gagiu November 10, 22:01

  gjenerali ka fituar betejen dhe i zgjedh vete njerzit e tjere per te shkuar ne lufte ne franze bushi duhet te di ku te flasi per nje gjenerl qe ka fituar .te largohet meneher nuk eshte per kete pun ku ka mesuar .eshte miku u dukujt ?

  Reply to this comment
 7. kuq e zi mos u dorzo November 10, 22:20

  sa turp, kur komentojne nje trumfator, qe plotesoji nje ender shue vjecare dhe na dha krenari si komb.
  Ne FSH F, duket se ka me shume lajkatare qe ju ulin edhe vlerat qe kane dhene ne futboll.
  cana , vajtoji e lotoji me ndjenja per kualifikimin,dhe gjeni ndonje batakci tjeter per ndonj truk

  Reply to this comment
 8. Darius November 10, 23:01

  o Prudentino i mafiozo tipiko ballkanas futja kot.
  Ndeshjet i shet Duka,i cili po pergatit terenin pwr largimin e D.Biazit,se Duka po rrit pjacen e cmimeve te shitjeve.
  po kujt i thu…VK.

  Reply to this comment
 9. Arben November 10, 23:30

  DOLI ME NJE DEKLARATE DE BIASI PER LOJTARET QE PAGUAJNE PER TE QENE NE KOMBETARE.

  KY BUSHI QENKA SEKSER, KESHTU I BIE.

  Reply to this comment
 10. Beni November 11, 01:35

  Qerohu bush bytha perpara se te ta cajme surratin me dysh

  Reply to this comment
 11. LIGJI November 11, 10:14

  HIQENI ATE INJORANT………KOMBINATI…………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*