Teatri/ PD prish mbledhjen, Vokshi thërret Nokën dhe Salianjin

June 19, 2018 11:04

Teatri/ PD prish mbledhjen, Vokshi thërret Nokën dhe Salianjin

Një skenë qesharake po thuret sot në Komisionin e Edukimit dhe të Kulturës në Parlamentin shqiptar.

Edhe pse kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuar në komision, kryetarja e komisionit Albana Vokshi ka prishur mbledhjen, për të mos lejuar Veliajn të japë argumentet e tij për projektin e Teatrit të ri Kombëtar.

Me qëllim për të mos lejuar Veliajn të flasë, Vokshi ka thirrur për ndihmë Flamur Nokën, çunin e Fahriut dhe Ervin Salianjin, të cilët e kanë shkatërruar fare mbledhjen, duke shkaktuar rrëmujë në një komision në të cilin duhet të flitet për artin e kulturën.

Por sot, kultura e vetme që treguan deputetët e PD-së ishte ajo e dhunës.

s.a/dita

June 19, 2018 11:04
Komento

18 Komente

 1. Babalja June 19, 11:26

  Cne se cuni i Fahriut eshte dhe cun i kulturuar me diapazon intelekrual te spikatur me fushen e letrave dhe politologjozmit? Do ta kete mare ne qafe ai histeriku i Çilit dhe Mul Noqja.

  Reply to this comment
 2. Arben June 19, 11:41

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR TRIM DHE HEROIK ME

  SHOKET EDVER DHE LALIDHJER NE KRIE

  Reply to this comment
 3. H June 19, 11:53

  Në komisionin e Edukimit dhe Kulturës jepet leksioni ,- Edukata Dhe Kultura. E mrekullueshme.Lexis magistralis.

  Reply to this comment
 4. Socialisti i Ndershem June 19, 12:31

  Ky popull eshte vete i budallepsur dhe nuk ka nevoje edhe per shkrime te tilla te gazetes suaj shume te “nderuar” dhe aspak te varur.
  Perse duhej prania e Veliajt, apo per te mbuluar paaftesine e idiotes ministre te Kultures?
  Perse e gjithe mazhoranca eshte vene ne sherbim te paligjshmerise totale dhe ne sherbim te nje ndertuesi qe haptazi po grabit prone publike?
  Perse quhet e pasjellshme opozita dhe quhet ideale pozita qe braktis per disa muaj me radhe komisionet, ne pamundesi argumentimi?
  Keto, dhe shume si keto jane te rendesishme dhe me interes per publikun dhe jo degjenerimi tek ” cuni i Fariut” apo “muli”.
  Eshte mire qe ndonje dite te vetme te beni Gazetari dhe jo Sherbetorizem.

  Reply to this comment
  • Babalja June 19, 12:55

   E ka kerkuar opozita Veliajn o derdemen per te bere kete show qe beri

   Reply to this comment
   • lexuesi June 19, 13:44

    MOS u mer me “socialistin dixhital”. Ai punon vetem per Sali Qenin.

    Reply to this comment
    • Socialisti i Ndershem June 19, 14:15

     Sa shume te pelqeka muti o “lexues”. Bej pushim ndonje dite se te ben mire per shendetin .

     Reply to this comment
     • lexuesi June 19, 15:50

      Po pse or socialist dixhital, mut e cileson veten? Ne fakt muter Jane te gjithe ata qe punojne per Sali Qenin.

     • Laert June 19, 19:15

      Ti “i ndershmi” mes kurverise vucidoliste. Putanat perbetohen per nderin. Keshtu je ti nje kryeputane e flakur nga bordellua e SHQUP-it per te bere pis blogjet e gazetave.

  • I tille je , sa here hap gojen June 19, 15:15

   O Gomari ( me te madhe) @Socialist Maskara , a e lexove cfar thuhet ketu , qe Erionin e thirren ne komision per te raportuar per problemin qe konteston opozita . Aty ishte vendi qe opozita te shpalopste opinionin e saj dhe te nxirte “zbulur” Erionin . Por , si egersira qe jane , ata edhe ti qe mund te jesh njeri prej tyre , nuk iu intereson e vertata ! Tani me idjotesine tende pyet “…perse duhej prania e Veliajt … : kaq mut burre je !

   Reply to this comment
   • Socialisti i Ndershem June 19, 16:31

    Po ti a di te ndash te Sotmen nga e Nesermja.
    Sot ishte Kumbaro para komisionit dhe Veliaj ishte thirrur Neser, pra te Merkuren.
    Por ngaqe Kumbaro nuk ka aftesite mendore te pergjigjej , atehere te Ripjerdhurit menduan skenarin me llapaqenin Erion.

    Reply to this comment
 5. Idjotesia nuk po njeh kufij June 19, 14:23

  Prandaj nuk e bojkotuan parlamentin UDB-ashet e PD-se , sepse duan te bllokojne punimet e parlamentit ! Parti fashiste e vetequajtur demokratike , por qe nuk e lidh asgje me demokracine .Me opozite te tille , Shqiperia pretendon te behet pjese e Europes !

  Reply to this comment
 6. Po,Po June 19, 14:29

  Saliut dhe Lulit , i duhen gomare dhe egersira deputete , se per mendje diabolike , kane vete. Prandaj edhe hoqen nga listat deputete me pervoje qe mund te tregonin se ishin vetvetja dhe jo numura kartonesh !

  Reply to this comment
 7. Idjotesia nuk po njeh kufij June 19, 15:00

  Vokshi eshte jo vetem injorante komplet , por edhe intrigante e pa shoq . Partia e tyre ka struktura policore te tipit fashist , brenda vetes ! Idjotet F.Nokaj , djali i F,Balliut , njeriu i pa cipe moralisht ,Salianji , Strazimiri e disa gomare te tjere , i kane futur ne parlament per te vepruar si pjese e sherbimit policor te brendeshem , por edhe si bodigarde … ! Ashtu sikurse rrine ne gatishmeri , ne njeren ane forcat e Gardes se Republikes , ne anen tjeter rrine te gatshem e presin urdhera edhe keta naziskine , qe ka thirrur ne castin e “duhur” znj. bushter per te p;rishur mbledhjen e, per te mos lejuar qe populli te mesoje te verteten nga goja e E.Veliajt , per ndertimin e teatrit te ri kombetar !
  A nuk ishte znj.Vokshi , ajo qe beri skandalin ne doganen e Kosoves , kur ishte PD-ja ne pushtet , duke iu drejtuar doganiereve me fjale urrejtje e poshteruese “kafshe”, dhe qe ne cast i doli per zot Saliu , duke nderhyre tek H.Thaci , i cili e mbylli problemin ?!
  Ata jane te vetedijshem se nuk mund ti fitojne kurre zgjedhjet ne Shqiperi , vecse me dhune , mashtrime , blerje, vjedhje e intriga nga me te urryerat , prandaj kane zgjedhur te sillen keshtu .
  Populli voton per Edi Ramen , jo se ai eshte i perkryeri , por njerezit jane tmerruar nga krimet e poshtersite e pa numurta te Sali Serb Berishes dhe tani kelyshit tjeter serb Lulush Bashicit ! Kete e dine mire edhe shume plehra brenda PS-se , ndaj abuzojne sa mundin me vjedhje e korrupsion , sepse alternativa tjeter eshte demoni serb i Vicidolit , qe i rri si shpate mbi koke !

  Reply to this comment
 8. Dan Pyka June 19, 17:13

  Moj sy koqe si u ndat me ato vendburimet e naftes qe vodhi ai tartari yt (e kame fjalen per at hypsin tend) dhe qe kishte president ate grekun? E kame fjalen per vendburimet e naftes Ballsh, Cakran-Mollaj, Gorisht-Kocul dhe Delvine qe i mori ai Tartari yte dhe beri grekun president dhe kompania e kishte emrin stream oil e krijuar rishtas ne greqi dhe qe u transferua ne Kanada. I lujtet zotin i shfrytezuat sa ju desh qejfi, u bete pronar te tyre dhe me ne fund ja shitet Transatlantikut sikur e kishit pasurin tuaj. Dhe gjat gjithe kesaj periudhe qe i shfrytezuat nuk i paguat shtetit asnje qindark. Neve sikur ja u kishim borxh juve faljen e ketyre vendburimeve te naftes qe kushtonin miliona dollar. Tani ti na hiqesh sikur je e virgjer e pa prekur fare nga korrupsioni galopant.
  Sa here qe te shikoj ty moj lope hauri me kujtohen ato Vb. ku une dhe shoket e mi dhe mijra punetore kami derdhur gjak dhe djerse ne ato vendburime dhe shteti i sali kriminelit ja u a fali juve kurvave vokshi.
  Harram e paci gjakun dhe djersen tone, ma merr mendja se nje dite do t’a villni kete pasuri qe i rrembyet popullit dhe sot ti pellet si ndonje lope nga hauri per drejtesi dhe per korrupsionin. Te lumet bytha kur nuk ka shtet.

  Reply to this comment
 9. alphade June 20, 01:58

  Rrugacet e bandes pedeiste,te ndersyer nga Sali Mortja
  jane hedhur si bisha ne aksionin vandalesk me qellimin
  e vetem : qe te mos hapen negociatat sepse hapja e ne-
  gociatave do te shenoje fundin e kesaj bande,ku rrugacet
  e agjentet si Noga e Co. do te japin llogari per krimet e
  tyre kunder Shqiperise dhe kombit shqiptar. Sado te per-
  piqen keta bandite,nje gje eshte e sigurte se Negociata
  me BE do te hapen dhe Reforma ne Drejtesi dhe Vettingu
  do te behen pavaresisht kercunjeve qe banditet pedeiste
  e leseiste i kane vene nen rrota me qellim sabotimi dhe
  qe keta hajna e kriminele me ne krye kryemafiozin e te
  gjitha kohrave Qoftelargun e Vicidolit.
  Ne kete lufte per ekzistence te pedeisteve e leseisteve ,
  socialistet jane treguar dhe po tregohen krejtesisht te
  mefshte duke ecur me hapin e breshkes per krijimin e
  institucioneve te Drejtesise. Sa vjet do te duhen, nese
  cdo jave paraqitet per Vetting vetem nje prokuror e gjy-
  kates ??? Kjo do te thote qe per krijimin e ketyre insti-
  tucioneve te drejtesise do te duhen ne mos vite,muaj te
  tere qe e nulizon dhe e ben te venitet e gjithe kjo Refor-
  me dhe “Peshqit e Medhenj” apo me mire te themi “Pesh-
  kaqenet e Medhenj” ,si trinomi i mjaft perfolur : Berisha,
  Meta,Basha te mos japin llogari para drejtesise per pasu-
  rite marramendese qe kane plackitur popullit fukara shqi-
  tar. Me sa duket edhe Rama po tregohet me se demagog
  para shqiptareve dhe tani ne vend qe te merret me pro-
  blemet themelore te ketij vendi ,po na flet per “agroturiz-
  min” , per 100 fshatrat ,etj.etj. Po Reforma zoterinj pse
  nuk po avancon ? Pse zvarritet ? Pse nuk po shohim as
  edhe nje “peshk” per meze, pale per “Peshqit e Medhenj”
  as qe po flet kepryeministri qe e “pacim sa malet, e na
  rruat” !!! …Ne kete gjendje eshte katandisur Shqiperia ku
  te gjithe rreaksionaret e krimjnelet e L2B jane dekoruar
  “postmortum” deri te kriminelet me damke: Hamit Matjani,
  Isa Toska, Xhaf Bali e qindra e qindra te tjera qe uloku
  ish- president i dekoroi me paturpesine me te madhe
  ndersa per Mazrekun, sa hodhi mbi tavoline Kanunin Monstra e Vicidolit na doli kryeministri dhe kritikoi hasia-
  net per vendimi e marre duke e quajtur ish- deputetin e
  tyre: “Nderi i Kombit”, qe po te shikohet ne podium ku
  rrugaci i Tropojes,juligani e horri i vuri duar ne gryke de-
  putetit hasian ashtu sic ben horri sot kuksian Mul Noka
  qe nuk le rast pa shkaktuar rremuje e zallamahi kudo ne
  parlament e ne rruge! Ky eshte shembulli me tipik i rruga-
  cerise qe ka mbledhur kryehorri e krybanditi,kryemafiozi
  iVicidolit. Edhe nje here qe guxuan socialistet e Hasit te
  nderojne birin e tyre te vdekur,edhe atehere kryesocia-
  listi u hodh kunder ketij vendimi,nderkohe qe nuk doli as
  edhe nje here kunder “bemave ” e gjemave te ish -presi-
  dentit qe mbushi me dekorata e certifikata te gjithe ba-
  llistet e zogistet duke mos thene asnjehere “plac” kurse
  tani sapo Qoftelargu i hodhi perpara Kanunin ashtu si ne
  boks hidhet “shalli”, “cuni i lagjes” na i zbrazi poturet !
  Keshtu, zoterinj nuk behet kurre shteti. Socialistet mbro-
  hen dhe nuk diskretitohen. Edhe me te damkosurit ,me
  te perlyerit,,Sali Berisha i mbron deri ne fund,kurse ky
  Myteberi Socialist sa here i bien me kopan ” thesit me
  miell” aq me shume i leshon.Djalin e tij “te mitur” ,18 vje-
  car,Vicidolasi e mbron me zjarr dhe me hekur,ndersa i
  mituri tjeter, 15-16 vjecar nga Kavaja,Elvis Roshin e deg-
  disen e c’nuk sajuan per nje akt infantilizmi qe kushte
  kryer ne rinine e tij. “Krimet e tij” u fryn aq shume sa qe
  cdo njeri i Shqiperise se Bute shtroi pyetjen: “vertete ky
  djale eshte kaq i inkriminuar sa c’e ben banda e Saliut “?
  Me te ikur nga kryebashkiak asnje s’u kujtua me per Elvis
  Roshin. Ne vend qe ky njeri per “krimet monstruoze” du-
  het te dilte para gjyqit dhe te denohesh. Asgje nuk ndodhi
  pas zhdukjes se tij nga skena politike. Nga socialistet cdo
  denoncim i bandes se Saliut ka dhene frytet e saj duke
  filluar nga mazreket e duke perfunduar te “kryenarkotrafi-
  kanti me damke” Saimir Tabiri…! Kurthet e Monstres se
  Vicidolit nuk kane fund dhe rezultatet dihen. Por nuk i
  dihet as nami dhe as nishani Cekajve te kokaine,udbashit
  Flamur Noka,hajnave dhe kryemafiozit e vrasesit Sali Vi-
  dolit. Dhe kreret sicialiste na shetisin neper Shqiperi duke
  u folur shqiptareve dokrra demagogjike. Shqiptaret ,zoti
  Kryeminister do te binden ne drejtesine tende kur Ti te cosh para drejtesise tere delikuente,hajnat e plackitesit
  e Shqiperise. U do me pergjigjen se kete e kane organet
  e Drejtesise ! Po kete e di edhe bubi i rruges, por ju keni
  autoritetin dhe plotefuqishmerine qe te pershpejtoni Re-
  formen ne Drejtesi dhe sa me pare te krijohen organet
  perkatese.Kjo eshte ne doren tuaj , ashtu sic kerkoni ,ta
  zeme plotefuqishmerine e detit . Any way …..!

  Reply to this comment
 10. Alban Dega June 20, 02:07

  From: Alban Dega
  Date: May 19, 2016 at 8:48:13 AM EDT

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  i Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar i nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Adriatik Palla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate vizites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka, Fatmir Mediu, Arben Imami, Genc Pollo Kuqalashi na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet mbi Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin