Halimi dhe Topalli kërkojnë ngritjen e komisionit për serverin e Tatimeve

July 3, 2014 11:20

Halimi dhe Topalli kërkojnë ngritjen e komisionit për serverin e Tatimeve

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur seancën e radhës, në të cilën është e pranishme edhe opozita. Seanca ka nisur me debate mes deputetëve të PD-së, Eduard Halimi e Jozefina Topalli, me nënkryetarin e Kuvendit, Vangjel Dule, për shkak të mospërfshirjes në rendin e ditë të Komisionit Hetimor për Serverin e Tatimeve.

Deputeti demokrat, Halimi, akuzoi kryeministrin Rama se ka bllokuar futjen në rendin e ditës të ngritjes së një komisionit të tillë.

“Prej katër javësh e kërkojmë dhe as sot nuk është futur në rendin e ditës, ngritja e komisionit hetimor për serverin e Tatimeve. Kjo është bërë me urdhër të Kryeministrit sepse ai kërkon ta fshehë atë që ka ndodhur me serverin. Kemi pritur që Kuvendi dhe mazhoranca të reagojnë dhe të qeverisin me drejtësi duke zbatuar ligjet. Nuk ka mjet tjetër për të kontrolluar punën e qeverisë veç komisioneve dhe interpelancave”, tha Halimi.

Ndërsa Topalli, në mbështetje të Halimit, tha se është detyrim i maxhorancës futja në rendin e ditës ngritja e komisionit hetimor për të kontrolluar qeverinë.

“Sot s’mund të pajtoheni me qëndrimet e kryetarit të parlamentit apo të mazhorancës. Opozita s’ka mjet tjetër për kontrollin e qeverisë përveç komisioneve hetimore dhe interpelancave. Ju kërkoj të fusni në rend të ditës këtë çështje që është ratifikuar së fundi nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese. S’e kam me ty, e kam me dy kryetarët”, u shpreh Topalli.

Nënkryetari i Kuvendit, Vangjel Dule, vuri në dukje se opozita duhet të respektojë procedurat parlamentare.

“I takon Konferencës së Kryetarëve të procedojë më tej në lidhje me çështjen. Kjo do të ndiqet, por jo duke dalë nga procedurat”, tha Dule.

 

July 3, 2014 11:20
Komento

9 Komente

 1. Sokol Kolonja July 3, 12:56

  Po opozites socialiste ,pse nuk ja jepnit kete te drejte ,moj zonjeza Jozefine?

  Reply to this comment
 2. Skraparlliu July 3, 16:38

  problemi eshte ne prokurori po PD po mundohet ta bllokoje se e di cfare bene tatimoret militante te saj dhe do qe te merren me lloqe e parlament

  Reply to this comment
 3. Diti July 3, 17:20

  Po ku jan gjendur keta maskarenj , lere – lere mbeti tere jeten kucke xhozija…..

  Reply to this comment
 4. P.A.B July 3, 17:45

  Nje moratorium mediatik ne lidhje me znj Topalli, do kishte qene nje gjest i vleresuar nga lexuesit e medias Shqiptare.

  Kjo znj e nderuar s’ka asnje relevance sot ne jeten e Shqiptarit mesatar. Te cilit i fyhet inteligjenca [dhe sensi] kur sheh qe me nje frekuence te rregullt e promimence krejtesisht jo-proporcionale [sic] individi ne fjale; eshte cdo dite ne diskursin Shqip. Cdo veprim, dalje ne TV e Parlament, dhe FB; i zonjes se nderuar; nuk duhet te pasqyrohet per Ne. Ajo mund te thote 2 fjale a 12, per ate pune paguhet; mund te provokoje a te thote fjale me vend; publikut nuk i intereson fare!!

  Ndihem i trishtuar kur shoh se ne cfare nivelesh kemi rene, a me mire te themi nga “cfare niveli s’po dalim dot”. Gjithmone, pengje te se kaluares e te pa-afte te vleresojme ate qe ka rendesi.

  Reply to this comment
 5. klea July 3, 17:57

  keta i kane fshire vete, ja provat, fshijne bizneset e veta…http://goo.gl/Cwk7XP

  Reply to this comment
 6. SALI MUSHKA July 3, 18:00

  ik moj prostitute e ndyre gomarice

  Reply to this comment
 7. edi July 3, 19:53

  Bravo JOZI-HALIMI jeni dyshja me e forte e PD-se.Me JU te dy ne sulm PD-ja ka per te ece shume perpara….

  Reply to this comment
 8. Dashamiri July 3, 22:54

  Topalli do bente mire te kerkonte nje komision hetimor per punen e saj ne pemtari ne institutit te shkodres.

  Reply to this comment
 9. FrancisAloft June 17, 23:35

  href=”http://love.mr2.space/index.php?params=uggc%3A%2F%2Fjjj.fbpuvtveyf.klm%2Fpngrtbel%2Fvaqv.ugzy”>Индивидуалки
  http://msk.putany24.info/person/8671
  http://www.sexnsk.xxx/indi.html
  http://sex.krimsex.top/photos/lp142_420.jpg
  http://ero.mr2.space/index.php?params=uggc%3A%2F%2Fjjj.tveyf54.klm%2Fpngrtbel%2Fernycubgb.ugzy
  А вы Ее любите,только честно?Как любимую женщину?Вы уверены ,что в сексе все хорошо,жена удовлетворена?Если в сексе все хорошо,то причина в нехватке внимания с вашей стороны.Попытайтесь понять жену и начните все с начала.У вас семья,дети.Ломать не строить.Наверняка сами ей тоже изменяли.И не слушайте форумных моралистов,сейчас налетят ,жизнь прожить не поле перейти.Тем кого не искушали легко судить и строить из себя святых как моя подруга
  http://sex.urodok-net.org/anketa2216.html
  проститутки сочи зрелые армянки
  http://sex.prostitutes-surgut.top/ank/id1090
  http://surgut.putany24.info/search/1/41/
  проститутки сочи апартаменты по вызову
  студентки проститутки г сочи
  проститутки новосибирска с проверенными фото
  проститутки город новосибирск центральный район
  Проходили, знаем. Только вышеописанное состояние есть именно страсть, а не любовь. Страсть не приводит к созданию крепкой семьи, она не дает людям сил заботиться друг о друге долгие годы. Да, в течение короткого времени она принесет массу физического удовольствия, а потом оставит после себя в лучшем случае одинокую женщину с ребенком. Но поддаваться страсти или нет – решать нам. Она сродни тяжелому наркотику или азартной игре. По сути, наркотик и есть. То есть приносит удовольствие сразу и много. Не надо долго работать, чтобы получить удовлетворение. Вообще ничего не надо делать, воспаленный инстинкт продолжения рода все сделает сам.
  +наш отдых +в рассказы интим Сочи

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin