Debate në Kuvend për major Sokol Fekën

February 12, 2015 12:03

Debate në Kuvend për major Sokol Fekën

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka qenë në interpelancë sot në Kuvend, për përfshirjen e major Sokol Fekës në trafikun e lëndëve narkotike.

Gjatë fjalës së saj, Kodheli akuzuar qeverinë e kaluar se ka dhënë gradat për ushtarakët pa asnjë kriter dhe se e ka katandisur ushtrinë në një gjendje të mjerueshme.

Ish- ushtaraku Feka, djalë i kaq shumë dritëhijve nuk përfaqëson të gjithë ushtarakët , ama është shembull i rrezikshëmmajës së ajsbergut që kjo maxhorancë përpiqet ta zbulojë dhe shkatërrojë .

Ish- majori nuk është as më shumë e as me pak se koloneli Rambo që hynte e dilte sa herë ti donte qejfi nga Shqipëria , plot 102 herë.

Feka është graduar në mënyrë të pamerituar” ,tha Kodheli.

Me të ka replikuar deputeti Gent Strazimiri.

Fakti që ishte njeri i besuar, është e vërtetë.

Certifkimi tregon se ministrja kishte pëlqim për këtë pilotin.

Ministrja e ka emëruar në misione.

Ministrja e dinte që është dënuar 2

A ishte rast i veçuar, a jo?

Janë 2 oficerë të arrestuar si dëshmitarë” , tha Strazimiri.

February 12, 2015 12:03
Komento

21 Komente

 1. TJ February 12, 12:07

  Po mire more shqiptare te dashur! A u duket ky Strazimiri si deputet?! Duket me shume si nje alabak lagjeje te kohes se Enverit?!

  Reply to this comment
 2. dorela February 12, 12:15

  Feka gjynah qe vdiqa se ishte i Zoti per zanatin e vet, plus qe la 3 jetima qe nuk ja mban me buke as Kodheli as Strazimiri.
  Pushtetaret te shohin veten e vet e dritehijet e tyre……

  Reply to this comment
 3. dorela February 12, 12:15

  “vdiq”

  Reply to this comment
 4. GONI February 12, 12:16

  bej reforme , bej rrevolucion ne ushtri . kush te pengon ? edhe tani qaheni se fajin e ka opozita ? te gjithe ish ushtaraket e dine se si u bene gradimet . lapsin dhe letren e ke pse nuk vepron ?

  Reply to this comment
 5. pwrshendetje February 12, 12:17

  Halabak..Halabak..po ha ç’ben vet ai.

  Reply to this comment
 6. komunisti February 12, 12:18

  Ky Strazimiri ,pioneri i filmave…sot eshte shembylltyra me e ndyre,me grinavece…atehere per pyetje…pse nuk zbatoni rregul;loren…Cojeni para drejtesise te deponoje cfare i vjen ere e keqe gojes se ndyre…ate te lahet ,pastrohet dhe mos na nxirni ne parlament…se e kap Xhozi per zhelesh e nxjerr jashte…pse se ule ndej….apo sdaluku t’ja beje fetyres si kepuce…Tere Shqupi eshte agjentura…Pyes Strazimirin…Thuaji shqiptareve sa para e keni blere SHQUPIN…KU I KENI PAGUAR LEKET…IKNI ME TRAMVAJEN E lULIT NE BEOGRAD SE JU P0RET VUCIC ME SHESHELIN ME JU DHENE DEKORATAT…E ANTISHQIPTARIZMIT…maskarade antishqiptare,apo jeni ne hall se po ju mbyllen burimet e droges…se si Pashkoja keni me perfundi…nje e nga nje…lexoje o thuthuc paloke e nje dite do shtrihesh per toke…
  Te burgoset sali serb antishqiptari,me ushtrine e tij… e keqja me e madhe e ketij kombi

  Reply to this comment
 7. majori ne lirim February 12, 12:21

  boll kerkove meshire . ishim vet deshmitare se si u bene emerimet dhe gradimet ne ushtri . dosjet i ke , bej analizat se si jane dhene gradat , ktheji ne pune ushtaraket qe po rrine rrugeve qe ne moshe 38-45 vjec ne pensionin tuaj qe nuk mjafton as per leke autobuzi . nga sala pret ndihme ? hapi dosjet dhe jepu te drejten ushtarakeve qe jane liruar nga imam hajduti

  Reply to this comment
 8. luli February 12, 12:42

  kopil e bire kurve ky strazi kshu me duket edhe mu . si naqu i viteve 80

  Reply to this comment
 9. isi February 12, 12:53

  Mesa duket Strazi nuk do te rrihet me!

  Reply to this comment
 10. Kris 1 February 12, 13:11

  Po qan Mrika per ushtrine qe e ka lene me Saline,
  keta rilindasit dine vetem te qajne ,nga emocionet e fitores dhe akoma nuk kane filluar ndryshymet.Puna e tyre eshte hap vrima e mbyll vrima.
  Pune vrimash!

  Reply to this comment
 11. [email protected] February 12, 13:35

  Mrike bej inventarin e tritolit njehere se po behet nami. Pike e zeze me militantet qe heqin syte per te vene vetulla. Cudi se asnje ushtarak nuk po “duartroket” per sukseset e Mrikes.Me siguri fajin e ka Strazimiri dhe Berisha per paaftesine e Mrikes.

  Reply to this comment
 12. pejgamberi February 12, 13:37

  PO KRIMINELEN E ENVERIT VITO KAPO SALIU E DEKOROI ME MEDALJE TRIMERIE?

  Mimi Kodheli qe gatiti Mjekesin e Elbasanit per te helmuar afategjate Vatanin me LHL-te e Asadit si nje servile totale e Edi Rames me pas po me urdher nga Kryeministri yne si “Mesalla me dy Faqe” dekoroi edhe kriminelen dhe bashkepuntoren e ANTIKRISHTIT Enver Hoxha me me dalje trimerie dhe me pas u justifikuar si nje delirante qe kjo i kishte shpetuar nga syri dhe nuk perbente kurgje. Atehere si t’i besoje mileti kesaj Ministre te Mbrojtjes te pa autoritet dhe pa moral totalisht servile e budalliqeve qe po kryen Edi Rama se fajin per kuadrot e larte te Ushtrise e ka Saliu, kur po behen afro 2 vjet ne pyshtet. Prandaj me mire le te thote:

  FAJIN PER KUADROT MAFIOZE USHTARAKE TE LARTE E KA BEQIR BALLUKU.

  se keshtu do te jete me e besueshme per gjendjen mjerane te Ushtrise Shqyptareve dhe te Kumandanteve Legjendare te Luftonin nga shtepia e Bahri Omarit si DULLA i diktatures Enver Hoxha dhe te Kumandanteve Legjendare si DULLA i Demokracise Bamir Topi qe nuk e dinte se ku bie Gerdeci ne harten e Botes kur firma private Saliu&Son po i vidhte ne mes te dites Armatimin e Ushtrise shqyptare legjendare.

  Reply to this comment
  • Zogist nga shen naumi February 12, 14:28

   U shtrise sone i mungon ,
   struktura dhe intelektualet e Mretit tone ZOGUT.
   Mrika komuniste mire qe nuk
   thote qe fajin per pushtimin e shqiperise ,
   e kishin oficeret e zogut .,
   qe lane pa arme popullin , dhe hoqen gjylperat nga topat .
   RRofte themeluesi i ushtrise shqiptare ,
   Mreti Zog .
   dhe Kumandari INE nasruddin Kopaçja ,
   qe po ju telendis o komunista , te pa fe .

   Kumandar Nasruddini ;
   Sonte ne darke do ti futim ne thes nja dy KOMUNIOSTA TE KUQ , nga ata te peshkimit .
   Ne aksion do te marrin pjese edhe Komunistat BLU te
   sali shpellarit .
   RRofte populli fukara sherbetor dhe i polodhur ,
   shqyptare.

   Reply to this comment
   • pejgamberi February 13, 08:03

    Ne Kohen e Qepes te Ahmet Zogut nje xhandar mbante nen hyqem gjithe Shkoderlocen me katolike te Zotit dhe myslime besimtare te devotshem tek Allahu. Me kujtohet kur xhandari i Zogut me mustaqe pizge dilte te bente shetitjen e sabahut me nje patllake pa plumba ne brez te gjithe i thonin:

    MIREMENGJEZ EFENDEM!

    dhe ai i shikonte dhe nuk pergjigjej per autoritet sepse helbete ishte perfaqesues i shtetit, jo shaka.

    Reply to this comment
 13. . February 12, 15:19

  ========================================

  Z.Rama,

  degjo popullin:

  Dorezo pushtetin nese nuk arreston kriminelin Sali Bisha qe po na shkaterron me familje.

  ==========================================

  Reply to this comment
 14. Mark uk February 12, 15:46

  luli: Si me nda nje ,ute pergjyse me ju.Mos e ke baba e nuk e dini.

  Reply to this comment
 15. Baba Ali Tomori February 12, 19:35

  Po nja dy-tri puetje qe i beri avokat Ngjela Ilir Metes, perse nuk moren pergjigje?

  Reply to this comment
 16. Kocove February 12, 21:26

  Po trainimet jashte vendit ku u ndjeri Feka ishte certifikuar nga eksperte ushtarake te mire njohur ne bote si do ti quanit ju zonja Kodheli? Apo edhe ato jan dhene padrejtasishte?

  E quani veten aq profesionale sa te mund te diskutoni dhe te hidhni alibi mbi diplomimet?
  Ky eshte KULMI I paturpesise, per me teper per nje minisrte!
  Nuk po kuptoj dot, kishim nje major te trainuar nepr bote dhe te paafte, pra bota gaboi kur e trainoi dhe certifikoi major Feken?…..Apo kemi nje ministre qe eshte bere per HALOPERIDOL?

  Sido qe te flisni nuk mund te justifikoni papergjegjshmerine tuaj, per ca po NDODH ne ushtrine shqiptare, per TERITORET, pazaret ku ju falementoni pa kushte…..gjendjen e MJERUAR te ushtarakeve tuaj….
  A e dini ju zonja Kodheli cfare status siguri edhe social gjithashtu, kishin ushtaraket ne kohen e ENVER HOXHES? Po sot ne boten qe ju po KERKONI te futni ne Shqiperi e dini cfar statusi ka per ushtaraket, dhe ca me teper per PILOTET?
  DO TU SYGJEROJA TE DILNIT BALLE PER BALLE ME NJE PILOT PENSIONISTE NE NJE INTERVISTE TELEVIZIVE! TE GARANTOJ SE DO MESOSHE SHUME DHE DO KUPTOSHE SE JE APSAQ NE ATE KARIGE.

  Lerini ALIBITE se nuk I ha njeri. Ky majori I diplomiar gabimishte na paskesh qene kaq I ZOTI sa te metre helicopter ne nje SHTETE te huaj dhe te Udhetone mes SHTETIT te DHIVE ( sipas Profesor Z…servil, cinikut) per te shkuar me vetedijeshme drejt vdekjes!!!!
  Sa e Turpeshme, sa e pabesueshme, sa e dhimbeshme, Jo per Majorin Feka po per popullin e raskapitur qe degjone pordhet tuaja….
  Major Feka ka qene me sherbim dhe nuk ka llogjike tjeter. Kete e phone Fakti qe nje meet ushtarak Spanjoll fluturonte ne ate momente dhe e ndiqte pikerishte helicoptering qe drejtohet nga Major Feka……por edhe ky helicopter ishte ngritur pa leje dhe u ul ne piste????????
  Apo Fakti tjeter qe Spanje mbylli hetimet??????

  LERINI ALIBITE SE NUK I HA NJERI
  SILLINI TRUPIN FAMILJES
  JEPINI PENSIONIN FEMIJEVE. DHE GJEJA ME E PAKET QE DUHET TE BENI TE JEPNI DOREHEQJE SI E PAAFTE.

  POPULLI I NGOP ME GENJESHTRA!!!!

  Reply to this comment
 17. E verteta February 12, 22:07

  Mos haroni! Te dy prinderit e Major Fekes, jan nga SKRAPARI

  Reply to this comment
 18. Salver Magjari February 13, 01:17

  Administrata Shqiptare nuk ka dyshim se kishte dijeni per veprimtarine e Fekes, i cili u be viktima e radhes e politikes se inkriminuar. Tashme ai eshte i vdekur, dhe pozite/opozite mund te dy-luftojne “pa ndrojtje”. Per pusht-etaret e tashem dhe ata te djeshem, nuk njihet nocioni i zarfit te trete – dorezimi i detyres. Te ngjallin krupen justifikimet e tipit Kodhel me qeverine e kaluar!!

  Reply to this comment
 19. Lexuesi. February 13, 09:17

  Shpellari Saliramberi eshte pejgamberi i injoranteve qe i tregon secilit se si duhet te vrase e te vjedhi, te pellase si gomari duke u ngerdheshur dhe te hape shalet e te permjerri. Ky shpellar i opingave te lopes, te tirqeve e kesules zbriti ne qytet dhe mbajti uturakun e Dulles, pataj me ulerimen e ujkut doli te bertiste per demokraci sokakut duke fshehur kafshimin dhe helmimin e gjarprit.Kjo monster e pushtetit te rrumpalles u perkrah prej injorances, beri siç desh ne krye te kupoles duke drejtuar shtetin e pordhes me sistemin ekonomik me te mire ne bote pasi e beri gjitheçka troke. Ky paranojak aventurier, ky shpifes hipokrit qe i ngjitej kupoles si morr do te ndertonte termocentrale berthamor dhe pasi ngriti ne Zejmen termocentralet e eres e zhyti vendin ne fund te sketerres.Keta jane lugeter-pejgamberet, tartarinet e shvejket qe jetojne si morrat ne ferrat e Saliramberes per t’u dhene acarin e dimrit diteve te pranveres.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim