Debate të ashpra në Kuvend, Rama: PS do braktisë sallën, nëse nuk zbatohet rregullorja

March 26, 2015 11:15

Debate të ashpra në Kuvend, Rama: PS do braktisë sallën, nëse nuk zbatohet rregullorja

Seanca e sotme, ku në rend dite është heqja e mandatit për Tom Doshit dhe Mark Frrokut, ka nisur me debate të ashpra.

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga drejtuesi i seancës, Vangjel Dule, që të zbatohet rregullorja.

“Zoti kryetar, kjo nuk është shtëpi e oficerëve.

Ju lutem ndiqni rregulloren.

Nuk mund të vazhdojmë çdo të enjte me këtë histori.

Mendimet, komentet dhe muhabetet e shtëpisë së oficerëve, le t’i bëjnë në shtëpinë e oficerëve.

Kjo nuk është shtëpi e oficerëve”, tha Rama.

Rama e ka marrë pak më vonë sërish fjalën, duke kërkuar nga Vangjel Dule që të zbatohet rregullorja.

Sipas Ramës, rregullorja e thotë qartë që duhet të flasin vetëm deputetët e prekur nga kërkesa.

Ai u shpreh se PS do tërhiqet nga salla, nëse nuk respektohet rregullorja.

“Respektoni rregulloren.

Nëse shkelni rregulloren, PS do tërhiqet. 

Nuk mund të lejojmë që cdo të enjte të ketë shfaqje të shëmtuar të denjë të shtëpisë së oficerëve”, tha Rama.

Por, menjëherë pas kësaj Dule ia ka dhënë sërish fjalën Berishës.

Kjo ka bërë që Rama të acarohet me Dulen dhe t’i drejtohet se pse duhet t’i japë fjalën atij.

March 26, 2015 11:15
Komento

14 Komente

 1. dardan March 26, 11:26

  O Dule o koke fasule parlamenti s’eshte prone private o injorant ,por eshte institucion i larte per te zgjedhur hallet e popullit,o ”FRIKACAK”.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 26, 13:53

   VR ! @@@@ Fakulteti i komedisë ka qënë dhe është në Akademinë e Arteve z. Rama? Në vënd që t’ju heqësh komedianëve,tartufianëve dhe palaçove shtëpinë e oficerave (që s’ka asnjë lidhje me komedinë), akuzon shtëpinë e oficerave. Mbaj vesh Rama,- në Akademinë tënde luheshin të gjitha rolet e personazheve komikë,tragjikë,qesharakë,të putanave,të kriminelëve,të vrasësve,të kopracëve,të mashtruesve,të hajdutëve,të kusarëve,të alabakëve dhe të drogmenëve po të doni ! Ndërsa shtëpia e oficerëve s’ka asnjë lidhje me këta, përkundrazi aty është kënduar e recituar për heronjtë,aty ka kompozuar i madhi Gaqo Avrazi,aty ka kënduar kori i partizanëve antifashistë etj.etj. Ç’njolloseni këtë shtëpi historike nga partia antiushtarake e saliut dhe nga ironitë tuaja qesharake! Këtë bëj dhe lëri shakatë pa kripë dhe embëlsirat me kripë! Jepjani fakultetin tuaj të komedisë saliut dhe qëroji që aty ku janë në t’a mban e në je burrë? Nëse s’e bën dot këtë bën mirë të heshtësh për të mos nxjerë llafe grash nga goja! Tung!

   Reply to this comment
 2. miroo March 26, 11:30

  e ju thoni do behet shqiperia….ketu nuk eshte nje e dy, ketu jane nje tuf……………..ti futesh ne traket dhe ti leshosh ne mes te detit

  Reply to this comment
 3. Darius March 26, 11:50

  o Piktor …..pse merzitesh me Dulen..qe nga shoqate Gjuetaresh u be Parti Politike ne Cyrykstan!!!
  A ishit te festa bashke,atje i ke marre udhezimet cfare duhet te besh,se ne te kundert…….JU,per 2 vjet i kishit rregullu gjerat,qe nga Gerdeci,janari,nentori dhjetori, deti e me rradhe po te donit!?!?!
  Prandaj mo ik prej parlamenti,gjeje dhe liken nga ka ik,e boll na bete rolin e kapos te gjithe,se na e keni care saTRAPIN duke pire kokaine e duke folur percart,se ju kane vajtur qeskat e syve te gjuri poshte nga Kokaina.

  Reply to this comment
 4. gjermani i fundit March 26, 11:57

  z.k/minister,shtepia e oficereve nuk ishte mejhane llafazanesh pa hesap dhe orar. Ose nderrojini emrin kesaj ndertese, ose kthejani Ushtrise siç u premtua para zgjedhjeve te qershorit, ose mos e perflitni fare. Nuk do t’ju vinte mire sikur akademia e arteve te bukura ti jepej komunales dhe thoshte ndokush qe muhabetet e komunales jane te denja per tu bere ne akademine e arteve te bukura.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 26, 13:48

   Fakulteti i komedisë ka qënë dhe është në Akademinë e Arteve z. Rama? Në vënd që t’ju heqësh komedianëve,tartufianëve dhe palaçove shtëpinë e oficerave (që s’ka asnjë lidhje me komedinë), akuzon shtëpinë e oficerave. Mbaj vesh Rama,- në Akademinë tënde luheshin të gjitha rolet e personazheve komikë,tragjikë,qesharakë,të putanave,të kriminelëve,të vrasësve,të kopracëve,të mashtruesve,të hajdutëve,të kusarëve,të alabakëve dhe të drogmenëve po të doni ! Ndërsa shtëpia e oficerëve s’ka asnjë lidhje me këta, përkundrazi aty është kënduar e recituar për heronjtë,aty ka kompozuar i madhi Gaqo Avrazi,aty ka kënduar kori i partizanëve antifashistë etj.etj. Ç’njolloseni këtë shtëpi historike nga partia antiushtarake e saliut dhe nga ironitë tuaja qesharake! Këtë bëj dhe lëri shakatë pa kripë dhe embëlsirat me kripë! Jepjani fakultetin tuaj të komedisë saliut dhe qëroji që aty ku janë në t’a mban e në je burrë? Nëse s’e bën dot këtë bën mirë të heshtësh për të mos nxjerë llafe grash nga goja! Tung!

   Reply to this comment
 5. bato March 26, 12:00

  E nisi Meta kete loje qe vicidolasi te fliste sa here te donte dhe Sala si idiot qe eshte, nuk le rradhe per asnje dhe e kthen parlamnetin ne pazar, duke ja ulur vleren deri ne neveritje.

  Reply to this comment
 6. Popull March 26, 13:45

  O ZOTI RAMA! PO NE STE GJITHE E DIME QE KY SPIUNIN DULE ESHTE INFILTRIM I SPIUNAZHIT GREK QE I KA SHTRIRE RRENJET DERI NE AMERIKE, DHE PER CUDI ESHTE ME KARIGE NE PARLAMENTIN SHQIPATRE !!!!!!!
  AKOMA E MBANI ATY? PER ME TEPER E LEJONI TE DERJTOJE EDHE SEANCEN?

  PER ME TEPER NDIQNI KETU:

  HSA efforts spur Congressional Delegation visit to Albania Oct 11, 2014

  On October 11, 2014 House of Representatives members Gus Bilirakis (R-FL), and Gregory Meeks (D-NY) visited Tirana, Albania and addressed key Himarra issues with representatives of the Albanian government. Additionally, the delegation met with Archbishop Anastasios of Albania, followed by a meeting with representatives of the local Himarra community. HSA would like to express its deep apppreciation of the efforts of the Delegation and their support of issues involved.

  Read more

  – See more at: http://himarriotonsociety.org/#sthash.fVTNjMwa.dpuf

  State Department Meeting 8.22.2014

  A new chapter has begun in HSA’s efforts on behalf of the Himarra community in both the United States and Albania, as it meets with Stephen Banks, Deputy Director, Office of South Central Europe, and Benjamin Rinaker, Albania Desk Officer, to discuss the recent Albanian territorial reform draft-law. Working with Andy Manatos of the public policy firm Manatos and Manatos, HSA was able to present to the Department of State a fresh perspective as to some of the underlying issues behind the Albanian government’s drive for inclusion of Vranisht in a territorial alignment with Himarra and Lukovo.
  Read more

  HSA Honors Evangelos Doules at Himarra Meeting

  Unity for Human Rights Party chairman and member of Albanian Parliament Evangelos Doules (Vangjel Dule) is honored by The Himarrioton Society of America at a meeting held in Himarra on 8/18/2014. HSA board member and representative Petros Gjikurias presented Mr. Doules with a plaque “In Appreciation of his Intrepid Service to the Country of Albania and for his Advocacy of the Human and Civil Rights of all Albanian Citizens regardless of Race, Color, or Creed”. Mr. Gjikurias expressed HSA’s greetings and appreciation for Mr. Doules’ leadership and work on behalf of human and minority rights in Albania.
  Read more

  – See more at: http://himarriotonsociety.org/#sthash.fVTNjMwa.dpuf

  Reply to this comment
 7. Popull March 26, 13:47

  KY ESHTE DULJA. DHE GJITHE ATA QE E VOTOJNE KETE PARTINE E TIJ, JAN TRADHETARE TE SHQIPERISE!

  Reply to this comment
 8. PENSIONISTI March 26, 14:27

  Z. RAMA ,AKTUALISHT AJO ESHTE SHTEPIA E OFICERAVE E GRABITUR ,PER TE CLEN KENI PREMTUAR T’JUA KTHENI OFICERAVE.

  Reply to this comment
 9. SHENANOU March 26, 14:34

  Rama mbahet te paterica e MEtes. qe dikur e quante se i eshte ngjitur Salit si M… ne kepuce

  por pasi hengri gjalen ju ngjit Rama Metes si M,,, poshte kepuces

  Z Rama ti e thirre popullin per bllokun e korrupsionit qe mbante Meta.

  Per ate dreq bllok u vrane 4 veta.

  Tash , po thua rrugaci nga fush kruja – pse nuk e the para 6 muajve o i pa bese.

  Pse e tradhetove popullin , o i pa bese.

  Reply to this comment
 10. sadik malaj March 26, 14:51

  O DULO GREKU drejtoje mire parlamentin se nuk eshte parlamenti YT as I GREKUT dhe as nuk ta la baba me testament.
  SHTEPIJA E OFICERAVE I DUHET KTHYER PRONARVE OSE PARTIA DEMOKRATIKE TA NXERRE NE ANKAND DHE TA BLEJNE ATA BILE TE JENE ME TE FAVORIZUARIT.
  Per ndryshe duhet ta lirojne, se keshtu ata do te quhen GRABITES ose RREMBYES

  Reply to this comment
 11. dardan March 26, 15:21

  Po ça pret Rama nese prapa ka grekun Dulis dhe perballe serbin Berishoviç?

  Reply to this comment
 12. metlaj March 26, 20:50

  VETEM RAMA NUK MUND TE FLAS PER ZBATIM RREGULLORESH SE ESHTE I VETMI KRYETARE PARTIJE QE STATUTIN E PR E KA KTHYERE 100% TE PA ZBATUESHEM SOT QENDRIMI DHE MIMIKA FLSININ SHUME FUTJEN NE NJE RRUGE QE SIA DI FUNDI PARALIZOHEN SE PERBENE RREZIK ME TE MADH SE BERISHA DHE 2 DEPUTETET qe i futi me te padrejte ne politik dhe po u shkateruare jeten perdonale se fitimet etija politike dhe ekonomike i shikon ne mikuptimet me kocon ilirin dhe disa kalbesirave te tjer ne gjirin eps dhe lsi jo me kote ministrin e drejtesis ja dha ilirit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*