Debatet/ Braçe: Të gjithë ata që abuzojnë me naftën, në burg. S’ka më tolerim

May 6, 2015 12:09

Debatet/ Braçe: Të gjithë ata që abuzojnë me naftën, në burg. S’ka më tolerim

Mbledhja e komisionit të Ekonomisë është shoqëruar me debate ditën e sotme, pas nismës së mazhorancës për të vënë nën kontroll tregun e karburanteve.

Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka thënë se aksioni është duke ecur pozotivisht.

Por, me të ka replikuar deputeti democrat, Sherefedin Shehu, sipas të cilit, “nuk zgjidhet gjithçka me burg”.

Shehut i është përgjigjur Braçe, i cili tha se nuk ka më tolerime.

“Po po, të gjithë në burg do të përfundojnë ata që abuzojnë.

Nuk do të tolerojmë asnjë abuzim, do t’i fusim në burg të gjithë”, ka thënë kreu i Komisionit të Ekonomisë.

May 6, 2015 12:09
Komento

13 Komente

 1. Jimi May 6, 12:13

  O Brace mos ju lut po futi nje ore e me pare te gjith ata qe kane shkelur ligjin!

  Reply to this comment
  • ona May 6, 12:52

   me ne fund problemi me karburantet do marre fund. kjo eshte nje plag shume per shoqerine shqipatre qe me ne fund po nis te zgjidhet.

   Reply to this comment
  • shoku mali May 6, 18:06

   Ndaj abuzuesve me cilesine e karburanti duhet ” lufte ” e pakompromis. Abuzimi me i madh ndodh ne pikat e shitjes me shumice e pakice. Karburanti me cilesine jo te duhur shkakton demtim te automjetit per ato qe e disponojne dhe gjithashtu ndot ambientin gje qe reflekton ne shendetin e cdo shqiptari.

   Reply to this comment
 2. Edi May 6, 12:30

  Ne burg qe cke me te…boll na pine gjakun…kemi karburantin me te shtrenjte ne rajon

  Reply to this comment
 3. cifja May 6, 13:20

  kujdes Brace se do te fusin dhe ty ne burgg.

  Reply to this comment
 4. info analitike May 6, 13:26

  Brace a e ke pyetur Liken njehere se ai i ka hesapet ne vete e nuk te pyet shume ty.

  Reply to this comment
 5. Kela May 6, 13:35

  Shoku braQe te lumte .
  Mbas 25 viteve rrjesht kur Na i shkerdhyen
  Jo vetem M,akinat nga Nafta e bezina si shurree ,
  Por edhe Mushkrite nga ndotja ,

  Une u ngazelleva dhe po ShurroSem nga kenaqesiaa
  si Rilindas se me kujtohet Ajo shprehja ::

  Bjer edhe njehere pa do ta Shohesh .

  RRofte partia
  me ne Krie shokun tone PALLOSH
  Rilindas Eduard Rama .

  Te na rroje Edvini ,
  Te na RRojne Taksimi i Edvinit ,

  Reply to this comment
 6. sopiqoti May 6, 13:59

  O RE, duhet druri i qeverisjes te para 90-tes qe ta marin vesh ASherefedinet dhe matrapazet kur eshte fjala per mashtrimin e popullit,per vjedhjen e ti,jper ata qe jo vetem qeverisin KEQ por dhe qe pasurohen ne kuriz te popullit.

  Reply to this comment
 7. shoku " Shpati " May 6, 14:22

  Zoti Brace , te lutem, mund ta sqarosh togfjaleshin ” ska me tolerime ” se jam shume kureshtar . I bie qe deri me sot i paskeni toleruar ju dhe tani qe ju u ngopet doni qe ata qe ju kane ngopur juve te nderpresin aktin kriminal te abuzimit me karburantet . Ndergjegjesohuni o krimba te kombit se po te kishte drejtesi ne shqiperi vetem per kete shprehje do ti kishe celsat e qelise ne fund te detit , ti , ministri dhe kushdo qe e thote kete togfjalesh !!!

  Reply to this comment
 8. lis dushku May 6, 14:28

  Kur nje qytetar ben lidhje te paligjshme direkt e ne linje,pa sahat,ti e fut ne burg dhe mire ben,kur nuk paguan energjine ti i pret dritat,po pse kete biznesmenin qe shet nafte mazuti,ti nuk e fut ne burg dhe kur e kap,pse nuk i heq licencen,qe te mos merret me me shitje karburanti?

  Reply to this comment
 9. Pelani May 6, 17:44

  O shpati , ate” togfjalshin” kupetoje : Harro mushke Valarene , se Ali Pashen e prene.
  P.S. Me Ali Pasha nenkupto Salushin !

  Reply to this comment
 10. Vëzhguesi F May 6, 20:04

  Mos fol broçkulla o Erion!
  Se e bete kete kercenimin me burg si loja e kalamajve “Ta tregoj une qefin kur te kalosh tek rruga ime!”
  Fut ne burg njehere ata qe kane dosjet me volume dhe jo me faqe dhe pastaj hajde dhe kercenoi te gjithe.
  Po ky burgu, qe thua zotrote eshte detyre dhe e drejte e drejtesise dhe gjykatave te saj, keshtu thote Edi Rama kur kerkon te laj duart si Pon Pilati me Saliun dhe banden e tij.
  Apo me peshqit e vegjel dhe sardelet merreni kollaj , se peshkaqeneve u vini anash.
  U bete gazi i botes me keto kercenime bajate.
  Rregulloni koken njehere se peshku qelbet nga koka.
  Ata qe abuzojne dhe spekullojne kane gjetur shesh dhe bejne pershesh.
  Kur ti nuk je ne gjendje te mberthesh me shpatulla pas murit ata ish qeveritar, ish deputet, qeverita aktual, deputet dhe politikan te gjitha kraheve qe abuzojne me fondet publike dhe shkelin te paret ligjet qe kane miratuar vete, ç’me kapardisesh me kertcenime foshnjarake dhe inatçore, qe me e shumta mund te shkojne deri ne gjykaten e shkalles se pare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*