Debat me Ramën? Berisha: Do ta diskutojmë me Laurën

Redaksia Online March 1, 2013 12:29

Debat me Ramën? Berisha: Do ta diskutojmë me Laurën

Një ditë pas ftesës që kreu socialist i bëri për debat të hapur, kryeministri Berisha thotë se nuk është i qartë për ftesën. Në përgjigje të interesimit të gazetarëve nëse është i gatshëm për debat me rivalin tij politik, Berisha tha: “Nuk e mora vesh, më ftoi mua apo zëdhënësen time mbrëmë, më sqaroni mua dhe pastaj t’u përgjigjem. Më ftoi mua apo Laura Vorpsin mbrëmë Rama, do e diskutojmë me Laurën”.

Berisha iu referua intervistës së kryesocialistit mbrëmë në emisionin “Opinion”, kur Rama rrëfeu takimin e rastësishëm me zëdhënësen e PD-së në aeroportin e Milanos shumë kohë më parë. Rama tha se Vorpsi, që asokohe nuk ishte angazhuar ende në PD,  i shprehu konsiderata marramendëse çiftit Rama.

 

Redaksia Online March 1, 2013 12:29
Komento

1 Koment

  1. Bajram March 1, 20:01

    Ne SH.B.A. behen disa here ballafaqime televizive midis lidereve. Por keto lideret tane nuk kane kulture demokratike por kulture hajduterie dhe prepotence. Ftesa e Rames per debat me Berishen duhet mirepritur nga Berisha dhe jo te ironizonte. Mjere populli me kete kryeminister komunist.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*