Dëbora në verilindje, policia: Bëni kujdes, përdorni zinxhirët

December 26, 2014 18:48

Dëbora në verilindje, policia: Bëni kujdes, përdorni zinxhirët

Reshjet e dendura të dëborës në zonat malore të Mirditës kanë sjellë probleme në qarkullimin e mjeteve në Rrugën e Kombit deri në hyrje të Tunelit të Kalimashit si dhe në disa pjesë të segmentit Kukës-Morinë.

Përgjatë këtyre dy segmenteve kompania mirëmbajtëse ka nxjerrë në terren 8 mjete borëpastruese si dhe hedhjen e kripës në rrugë, ndërsa aksi po patrullohet nga 4 njësi të Policisë Rrugore.

Ndërkohë si pasojë e reshjeve të dëborës është vështirësuar lëvizja e automjeteve në aksin Rreshen-Tuneli i Kalimashit. Në këtë aks trashësia e dëborës arrin mbi 10 centimetra.

December 26, 2014 18:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*