Moti i keq, dëbora paralizon Rumaninë

January 26, 2014 18:54

Moti i keq, dëbora paralizon Rumaninë

Moti i keq  ka paralizuar Rumaninë. Debora e madhe e shoqërruar dhe me erëra të forta kanë  bllokuar shumë rrugë kombëtare dhe disa autostrada e duke bërë që  qindëra njerëz të jenë në rrezik për jetë. Dy viktima  janë regjistruar në një aksident rrugor në jug të vendit.

Era  rreth 80 km në orë  anulloi qindëra  fluturime   e ndërsa shumë zona janë pa energji elektrike. Temperaturat janë ulur disa gradë nën zero duke e bërë  edhe më të vështirë qarkullimin

Trafiku hekurudhor gjithashtu është ndërprerë. Autoritetet kanë bere thirrrje që njerëzit të qëndrojnë në shtëpi, dhe të evitojnë  daljet.  Sipas meterologëve  kjo situatë  pritet të vazhdojë edhe dy ditë.

January 26, 2014 18:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*