Deçani i jep Lulzim Bashës titullin “Qytetar nderi”

December 27, 2013 14:43

Deçani i jep Lulzim Bashës titullin “Qytetar nderi”

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, është shpallur qytetar nderi i Komunës së Deçanit në Kosovë. Kryetari i kësaj komune, Rasim Semanaj e ka njoftuar Bashën për vendimin. “Deçani ndjehet krenar që ju ka “Qytetar Nderi”,” shprehet Semanaj.

Kurse Basha e ka konsideruar këtë një nder dhe respekt të jashtëzakonshëm.

Para disa muajsh, Komuna e Deçanit i dha Bashës medaljen e artë “Shkëlzen Haradinaj”. Më përpara, Basha është shpallur edhe “Qytetar Nderi” i Prishtinës. / Tema

December 27, 2013 14:43
Komento

27 Komente

 1. vezhguesi December 27, 11:26

  Ububu !! kujt i japin titullin ,kjo eshte e tmerrshme !!! Hapu o dhe e perpi’ te keqen e kesaj bote !

  Reply to this comment
  • feniks December 27, 17:02

   A e di populli i Decanit se kujt po ia jep kete titull???
   Ky Lul Domatja kaqene SPIUN I EULEXIT DHE SERBEVE per t’i informuar rreth aktivitetit te UCK-se!!!
   Ai ka cuar listat e DJEMVE LUFTETARE TE UCK-se ne Beograd dhe HAGE!!!
   Ky soiunoi per TRAFIKIMIN GJOJA te serbeve ne Shqiperi!!!
   Basha eshte nje VRASES,HAJDUT dhe kelysh i Berishes!!!

   Reply to this comment
 2. Mitrovica December 27, 11:33

  Eu luja Decani luja,veq edhe Anastasi Janullatosi ju ka mbet pa e bere qytetar nderi edhe po kompletohet Deqani..Marria ska fund,Zot o kthjelli ne mendje ket milet o zhduke fare……

  Reply to this comment
 3. miri....s December 27, 11:45

  jo decan po deqan…….o koke qip.

  Reply to this comment
 4. Ilir December 27, 14:36

  KETA ZOTERINJE ANDEJ NE KOSOVE NUK KANE INFORMACION APO JANE SPIUNA TE SALIUT, SE NUK KA MUNDESI TJETER.

  Reply to this comment
 5. "Qeni i Decqanit" December 27, 14:44

  Ishalla kthehen edhe nje here serbet aty ne Deqan dhe tju … ju me gjithe lulen o te marre nese jeni shqyptar hiqjani vetes.Lekuren e mbani shqipetare, por gjaku ju eshte ndrrruar.

  Reply to this comment
 6. Malokeri ..... December 27, 14:57

  **********************************************************************************************************

  …. Pune malokesh-veriore,
  qe kurre nuk kane folur per punen dhe zhvillimin e tyre …. por mirren vetem me budadalleqe, thashetheme dhe sharrje kunder “qyteterimit” …. prandaj kane mbetur “mbrapa, injorante, pisanjoke dhe te varfer nga intelekti dhe menyra e te jetuarit” ….

  *******************************************************************************************************

  Reply to this comment
 7. tomorri December 27, 16:15

  Po pse vezen e kuqe paska bere per Deçanin ky kur punonte ne Kosove!……….

  Reply to this comment
 8. Hesapxhiu December 27, 16:39

  Per cfare neritash behet fjale ,per perpilim dosjesh per luftetar te UCK

  Reply to this comment
 9. Decani Patriot. December 27, 16:58

  O Decanski.! Ai qe ua shkerdhen nene( me falni per shprehejen) gjithmon dekorohet nga ju.Po turp O Decanski.! Po Shkelzen Hajredini nuk u vra ne sherbim te dik Martuy more kafsha e Decanskit Ptfuuuuuu !!!!!!! shqau i Deceniskit. A ke lexuar gje se cfare thote Edith Durham per Decani o kafshe e ndyre.!
  Po ske qi benm kure edhe Ramush Hajredin shkele me dy kemeb mbi gjakun e velleite te vete dhe e poshtron kete gjak perse mos ta beje edhe shqau u Decanskit. E paci haram kete liri qe ata trima ua sollen.Ptfuuuu! Fytyra te ndyra.!
  Po kush i survejo UCK more tradhetar te ndyre. Rrrofte Amerika se per ju shcau kishte nxjerre brire shtu sice edhe nxori.Po ju ua dhate grate shcijeve more te pa fytyre.A e ke poa vajezen Kosovare si si e kane perdhunuar dhe e hodhen ne lume ore injoran.Dhe ky luli dekuruar ne vende qe te hetoj per kosovaret heton per serbet ku te gjith udheheqjebn e kesaj Lufte e dergoi ne Hage.Ptfuuuuuu ! rrace e ndyre.

  Reply to this comment
 10. shpresa December 27, 17:11

  e moj shqiperi e mjera shqiperi
  populli pret bashkim
  prandaj vazhdon loja europiane , vazhdoni se mire e keni ju te kosoves ,

  Reply to this comment
 11. vetvetja December 27, 17:28

  Habitem pse disa politikane te Kosoves nuk shikojne punet e tyre, por deshirojne te ngaterrohen dhe ne Shqiperi. Nje njeri i mencur dhe atdhedashes do te ishte i kujdesshem. Lulzim Basha eshte person kontravers, me shume probleme dhe shume i diskutuar si ne Kosove, per cfare ka bere kur ka punuar aty ne sherbim te EULEX-t, dhe ne Shqiperi, me megakorrupsionin ne ndertimin e “Rruges se Kombit”, vrasjet e 21 janarit e te tjera. Politikanet e Kosoves, vecanerisht ata te LDK-se duhet te jene te kujdeshsem dhe te mos prekin ndjenjat e nje pjese te mire te popullsise shqiptare qe Lulezin Bashen e shikon si njeri te korruptuar, vjedhes te votave e te tjera. Ata duhet te mbajne mire mend se jane pikerisht keta shqiptare qe i priten e i mbajten ne kohen e qeverise Majko, ndersa Berisha planifikonte te sulmonte kampet e refugjateve me forcat e Bukoshes. Ata politikane, jo te gjithe te LDK-se, mire qe nuk luftuan dhe i ofruan rezistence serbit, por sic duket po u vjen keq qe ata i shporren dhe vendi i tyre u clirua ng roberia serbe. Me te vertete te lind pyetja c’jane keta politikane dhe kujt i sherbejne.

  Reply to this comment
 12. Mark uk December 27, 17:57

  vezhguesi:Mos u habisni se ke shok si vetin.Ne Kosove duan Enver Hoxhen edhe jua ka pas… nanen 3500 kosovarve ne Ulqin.

  Reply to this comment
 13. bishtpalla December 27, 18:03

  Sa te” mencur” jane keta te decanit….Ata qe i vrasin keta i japin medalje….Me sa duket ata jane njesoj si ky….Mjer per ta sa te vegjel jane …Por me e keqja jane edhe te…………

  Reply to this comment
 14. "BALASHI" December 27, 18:37

  Ata te Deçanit ose s’ dine gje e ne kete rast duhet ti lutemi zotit ti fale ose jane anti shqiptare. Sa per dijeni te tyre. Lulezim Basha kudo ku ka qene ka “hapur varre”. Konkretisht:
  -Ne Kosove me raportet e tij ka demtuar çeshtjen kombetare e veçanerisht luften çlirimtare te Kosoves per liri.
  -Si mik i afert i Argita Berishes (Malltezit) u katapultua direkt ne Keshillin drejtues te PD
  -Sa u fituan zgjedhjet e 2005 u vendos Minister Transporti e pa asnje transparence vodhi miliona euro per ndertimin e saj.
  -Si e qelbi ketu Saliu i kujdesur personalisht per te e vendos Minister te Jashtem ku ne tratativa me grekun firmosi dhenien e detit, per te ruajtur karriken e shefit te tij.
  -Aq qendroi dhe ketu. Pak. Shume pak. Ai po te rrije shume ne nje vend merr e re. U vendos minister i Brendshem dhe vrau me 21 janar 2011 4 te pafajshem duke lene 4 gra te ve, 6 femije jetima.
  -Pas kesaj vodhi Bashkine e Tiranes me mekanizmin e shpikur e shpifur nga Saliu. Ketu eshte i detyruar te rrije 4 vjet e jo 1 vit-deri 2 vjet siç e linte Saliu ne postet para rendes. Deri tani nje deshtak, hajdut e mashtues genjeshtar per Tiranen. Apsolutisht nuk ka bere asgje. Ka nje merit se shkaterroi ekipin e futbollit, embleme e ketij qyteti, duke zene vendin e fundit ne mbarim te gjysmes se kampionatit me 6 pike pas vendit te parafundit.
  -Vodhi mandatin e kryetarit te PD ne nje gare false me te ndjerin Olldashi, i mbeshtetur serish nga Saliu e tipa si Xhelal Mziu ne Kamez ku fitoi 87% te votave.
  Ja kjo eshte Curiclum i Bashes. T’ ia thoshit edhe keto kur e bete qytetar nderi.

  Reply to this comment
 15. vetvetja December 27, 18:38

  Mark Uk, nuk je vecse nje serb i qelbur. Ajo qe beri Sala, qe dihet mire se per ke punon, duke hequr genocidin ndaj kosovareve prej serbit dhe ia hedhur ate ushtrise nacional clirimtare, ishte thika mbas shpine ndaj Shqiperise dhe sherbimi me i mire ndaj sahkaut. Prandaj ti Mark Ujku nuk je vecse nje morr serbi, qe fatkeqesisht di shqip.

  Reply to this comment
 16. sadik \\\\Malaj December 27, 18:46

  RASIM SEMANAJ DHE ISA MUSTAFA JANE SERB DHE MESIGURI KETYRE ZOTERIJVE U KA ARDHE SHUME KEQ QE SERBIA IKU NGA KOSOVA. E SI MUND TI JEPET TITULLI I NDERIT TE QYTETIT DEQANIT DHE PRISHTINES NJI KRIMINEL DHE HAJDUTI.
  NE KOSOVE LULUSHI I PREGADITI DOSJET E DREJTUESVE TE UQKse PER HAGEN.
  NE SHQIPERI BERI BATERDINE NE RRUGEN DURRES KUKES VODHI 240 MILION EURO. JA SHITI GREQISE 350 KM KATRORE DET, VRAU 4 PROTESTUES E PLAGOSI E MASAKROI ME DHJETRA TE TJERE. A jeni rob, a do te baheni njerz ndonjihere o FILOSERB
  C FARE TE MIRE OSE ANE POZITIVE KA KY LULI ?

  Reply to this comment
 17. baca malesori December 27, 19:13

  po cka ka ba ky pre ty bre te ka pas me ci nonen qe don me ithue babe qe kush jen tij more qe po don me ba ket spiun me i dha lavde po kyn e ti duet me u var si berr mor kalyshat e serbit ala e aij mor mustafa qe e bani i pari e ku ka me zi per ju more ka me ju zan kryt gjaku i atyne qe kan ra per kosov e shqypni

  Reply to this comment
 18. esen December 27, 20:34

  Kush kujdeset per te krijuar nje fryme antikosovare ne Shqiperi? Kushe eshte me i interesuar per te krijuar perplasje mes Kosoves dhe Shqiperise? Natyrisht askush tjeter vec Serbise. Lul Basha ashtu si edhe padroni i tij Berisha dominohen e manipulohen nga dora serbe. Ata jane ne sherbim te krijimit te antipatise se qytetareve te Shqiperise naj kosovareve. Dhe me sukses po ia arrijne ketij qellimi.

  Per cfare meritash duhet ta shpalle Decani Lul Bashen qytetar nderi? Lul Basha ka gishtin kryesor ne fabrikimin e dosjeve per akuza per krime lufte ndaj lidereve te UCK-se. A eshte Decani kunder Ramush Hajredinit dhe vellezerve Hajredini? A eshte Decani kunder UCK-se? Po trafikimin e organeve qe gjoja e beri UCK-ja dhe e perpiloi Lul Basha? Per kete duhet te jete qytetar nderi? Lul Basha nuk ka te ardhme politike, e ardhmja e tij eshte ne burg per pervetesimin e fondeve publike ne permasa te medha, per vrasjen e demonstruesve me 21 janar, per vjedhjen e votave, si dhe per thirrjet e perpjekjet qe po ben per permbysjen e rendit kushtetues me dhune. Nuk do te jete e larget dita kur te jap llogari si nje kriminel ordinier dhe te marre denimin e merituar ne Shqiperi… e Decanit i rrofte si qytetar nderi!

  Reply to this comment
 19. Grava December 27, 20:59

  Qe dicka te tille Enveri ta ka bo ty or mark uku kjo nuk diskutohet …pasi e konfirmojne shprehjet qe perdor me injorancen e trasheguar..

  Reply to this comment
 20. Grava December 27, 21:05

  Decanas, mshoni stanit tuaj dhe lini lulet tona …te na varen ne vend te tyre!

  Reply to this comment
 21. Luli kamarier December 27, 21:29

  Edhe vete emri Decan eshte serb e nuk na ben pershtypje, qe nje spiuni si shoqja Lulezime, qe dorezonte listat me emra te luftetareve te UCK tek Arkandi e Miloshevici , te shpallet qytear nderi nga Serbet e Decanit.

  Reply to this comment
 22. ApoJo December 27, 23:04

  Shume po habiteni por s’ka pse! Keta qe kane votu pro ketij vendimi mbase jane nga ata KOQEVARE sherbetore te shkjaut. S’eshte çudi.

  Reply to this comment
 23. tol francezi it December 27, 23:46

  motivacioni si hajdut i parave te ruges se kombit,si vrases me 21janar 2011,si spiun dhe sherbetor i interesave greko-serbe ne vendi tone ,dhe per aktin tradhtise shitjen e pjeses shqiptare te detit jon gerqise.per keto merita ky serbo- kosovari i komunes se decanit i ka dhene titullin lulush berishovicit mikut te fazllicit.

  Reply to this comment
 24. drini nga Kosova December 28, 00:04

  Nanen e Kryetart te Decanit Selmanaj qe lul fazliqin e ka bere qytetare nderi, kjo eshte nje poshtersi , por edhe keta selamanet jane kriminele dhe vrases si lul dhe sali fazliqi, ketu e kane edhe ramush kriminelin dhe vrasesin

  Reply to this comment
 25. tirona December 28, 07:27

  Mereni kryetar bashkie ne Decan, ja u kemi fal .. Ja u garantoj qe do beheni vllezer me serbet…

  Reply to this comment
 26. Malo December 28, 10:30

  I urojmë Deçanit që pas Bashës ti jap titullin “Qytetar Nderi” pas vdekjes edhe Millosheviçit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*