“Çfarë do Rusia dhe Serbia ‘europiane’? Të sfidojnë NATO-KFOR?

August 5, 2019 17:33

“Çfarë do Rusia dhe Serbia ‘europiane’? Të sfidojnë NATO-KFOR?

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj deklaratave të shefit të Shtabit të Ushtrisë serbe, Millan Mojsilloviq, i cili ka thënë se Rusia, si partner strategjik i Serbisë, do të vazhdojë të ofrojë mbështetje të shumëfishtë.

Sipas një postimi të Hoxhajt në rrjetin social Twitter, kërcënimet e Serbisë po bëhen gjithnjë më të shpeshta.

Hoxhaj shkruan në gjuhën angleze:

“Mesazhet kërcënuese nga ana e Serbisë po bëhen më të shpeshta. Sot, gjenerali, Mojsilloviq tha se e kanë mbështetjen e Rusisë për Kosovën. Çfarë duan? Të sfidojnë ushtarët e NATO-KFOR? Kaq (shumë) për Serbinë ‘europiane’”.

e.ll./dita

 

August 5, 2019 17:33
Komento

4 Komente

 1. intelektuali August 5, 19:54

  O KOSOVARE NAIVE DHE TE PADITUR:

  Pyesni Gerdallat Prehistorike, Antifashistet e LANC-it kriminal, jugosllav te Enverit, Spartak Brahon, Gramoz Rucin, Sasha Gjinushin me lukunine e sigurimsave te partise se Punes nga pas qe vajtojne nate e dite si kukumjacka bolshevike per Internacionale Komuniste dhe qe Edvin Droga i ka hypur ne majat me te larta te Shtetit,

  sepse:

  JU A JAPIN ATA PERGJIGJEN E SAKTE

  Reply to this comment
  • Perdhunuesi August 6, 07:44

   Ju ballistat keni 30 vjet me Ameriken dhe cfare jeni bere? Ju e bete Shqiperine Hale. Enver Hixha i prishi marrdheniet me Jugosllavine qe ne 1948. Ju plwhra vazhdoni te puthni praoanicen Perendimit

   Reply to this comment
   • intelektuali August 6, 10:22

    Perdhunuesi Hetem Gj. i Enverit:

    Po shko tek Putini atehere,

    ose:

    ME MIRE DIREKT TEK KIMI I KORESE SE VERIUT

    qe:

    Te kujtosh tollonat dhe bunkeret e Enverit ne Kohen e Qepes te Partise se Punes dhe te LANC-it kriminal jugosllav qe vrau angelzet ne Kanalin e Korfuzit dhe masakroi kosovaret ne Tivar apo Bar te Malit te Zi, quaje si te duash.

    Reply to this comment
  • Dullë ! Na iku ! August 6, 12:26

   IntelektuLESH koqja, dallohesh nga te tjerët nga injoranca dhe turkoshakllëku qe te karakterizon

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim