Deklarata e avokates: Pëllumb Marnikollajt kishte mundësi të shpëtonte

August 15, 2016 10:33

Deklarata e avokates: Pëllumb Marnikollajt kishte mundësi të shpëtonte

Avokatja e Pëllum Marnikollajt, që vdiq në Greqi brenda rajonit të policisë, ka dhënë deklaratën shokuese se ai kishte mundësi të shpëtonte nëse do t’i ishte dhënë ndihma e parë.

“Policia më tha se dyshohej për një tjetër vepër penale dhe do të arrestohej. Marnikollaj u hodh nga kati i tretë për shkak të arrestimit.

Atij nuk ia dha ndihma e parë. Nëse do t’i ishte dhënë, kishte mundësi të mbijetonte. Pas kësaj, humbën kontaktet me njerëzit e tij.

Në Polici më thanë se ai humbi jetën. Në morg, kurrë nuk kam parë një pamje më trishtuese,” përfundoi avokatja.

August 15, 2016 10:33
Komento

1 Koment

  1. ??? August 15, 10:42

    Tipa si puna e ketij jane ambasadoret e vertete te Shqiperise neper bote. Prandaj I quajne Shqiptaret #AlbanianMafia

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*