Deklarata e Berishës, në orën 13:30 mblidhet Byroja e Kuvendit

April 22, 2016 11:05

Deklarata e Berishës, në orën 13:30 mblidhet Byroja e Kuvendit

Me kërkesë të disa deputetëve të Partisë Socialiste, sot në orën 13:30 do të mblidhet Byroja e Kuvendit për të marrë masa ndaj ish-Kryeministri Sali Berisha.

Grupi i PS kërkon që Berisha të përjashtohet nga Kuvendi për 10 ditë për shkak të deklaratës së djeshme në Parlament, ku i bëri  thirrje qytetarëve që të pajisen me armë sipas modelit të SHBA.

Pas deklaratës së ish-Kryeministrit, socialistët reaguan duke kërkuar përjashtimin e tij për 10 ditë nga jeta parlamentare.

April 22, 2016 11:05
Komento

3 Komente

 1. Azio April 22, 11:21

  Perjashtim I nga kuvendi eshte shume pak.
  Ky maskara kriminel patjeter duhet ti dorzohet drejtesise.
  Nuk mban me uje pilafi.
  Eshte momenti me I pershtatshem.Te digjet njehere e mire.Mos kini frike.Populli ne shumices e vet mezi po e pret nje denim me burg per kete gjakpires.
  Le te fillojeni reforma ne drejtesi me kete shembelltyre.
  Ai paste kemben e mbare,per te terhequr kriminelet e tjere pas tij.

  Reply to this comment
 2. andromeda April 22, 11:28

  Jua q..sha nënat juve të Rilindjes. Me këtë deklaratë Ai kriminel duhet futur urgjentisht në burg si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore dhe jo masën qesharake që propozoni ju. Ju qenki më të ndyrë se berishianët.

  Reply to this comment
 3. Sokoli April 22, 11:47

  Duke I shtruar fjalise ne fund : si ne SH B A. e kini. Zbutur. Thirrjen. Ajo. Si ne Amerike ishte vega qe iu vu poces ne fund per Te mos e diegur. Po degjoheni. E shikojeni mire Reagimin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*