Deklarata e fortë e Ramës: Marrëveshja me PD uroj të jetë gjallë

September 9, 2017 20:00

Deklarata e fortë e Ramës: Marrëveshja me PD uroj të jetë gjallë

Menjëherë pas përfundimit të seancën parlamentare, në një dalje për media Edi Rama, i ka bërë thirrje opozitës që të jetë bashkëpunuese, por nga ana tjetër ka falënderuar dhe Metën për dekretimin.

“Më duhet të shoh dhe të kuptoj që marrëveshja është gjallë apo ka vdekur.

Qëndrimi i PD sot ka qenë korrekt dhe institucional, mbetet për t’u parë si do të vazhdojë. Nëse do të ketë paqe politike në ullirin e paqes që u mboll në 18 maj.

Jemi shumë të qartë nëse PD do të jetë e ashpër nuk do të thotë se marrëveshja ka vdekur. Nuk jam as optimist dhe as pesimist, pres qasjen e opozitës”, tha Rama.

 

September 9, 2017 20:00
Komento

2 Komente

 1. Lili September 9, 23:04

  Po po u pa se eshte gjalle…cfare do i sjelle Shqiptareve ,pos katastrofen qe kemi pare deri sot nga bashkpunimi i juaj me ta,kjo eshte pyetja..

  Reply to this comment
 2. Ed Bojaxhiu September 10, 06:13

  Po ik ore Ed toci, ja fute Lulushit brovo te qofte, tani shiko punet se mos te marrin ndonje vide te tij dha ta lene timonin te punoj ne boshllek dhe do kremizesh e te thyesh qafen, qafir.
  Nuk shtyhet qeverisja duke ja fut Lulit, problemi eshte se duke ja fut Lululit qe e ke bo cel e mbyll, po ja fut edhe ” il popolo-s” te behet ves e ja fut kujdo.
  Po me tepsine si je, nga do t’ja fillosh t’a hash nga anet apo direkt e ne mes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*