Deklarata e Ramës për Kosovën, Vuçiç thërret ambasadorët e 5 shteteve

November 11, 2014 11:48

Deklarata e Ramës për Kosovën, Vuçiç thërret ambasadorët e 5 shteteve

Kryeministri serb, aleksandër Vuçiç, ka thirrur në një takim ambasadorët perëndimorë, një ditë pas vizitës së Edi Ramës në Beograd.

Mediat serbe thonë se ai do të ankohet për deklaratat e Ramës në lidhje me pavarësinë e Kosovës.

“Tanjug” njofton se ky takim vjen pasi kryeministri shqiptar Edi Rama theu vizitën protokollare në Beograd duke përmendur Kosovën dhe duke abuzuar me besimin e kryeministrit Vuçiç, i cili u shpreh se nuk do të lejojë askënd të poshtërojë Serbinë.

Sipas mediave serbe, Vuçiç ka thirrur në takim ambasadorët e SHBA-së, BE-së, Gjermanisë, Britanisë së Madhe dhe Italisë.

November 11, 2014 11:48
Komento

10 Komente

 1. sokol November 11, 12:11

  le te mbledhi ke te doje se vucic eshte acaruar nga e verteta qe ka ardhur koha qe te thuhet ball per ball se po nuk ja thame te verteten ball per ball mikut dhe armikut atehere na perdor si inferior si perdori greku sali berishen

  Reply to this comment
 2. Orienti November 11, 12:11

  ..me kete tregon,se e ka vleresuar dialogun,por ne forme diplomatike kerkon qe dialogun ta trasferoje ne istanca nderkombetare me popullin e tij…ndoshta s’ e kam gabim.

  Reply to this comment
 3. lejleku November 11, 12:56

  Mos ki frike mor BURR , se nuk do te te ngasin SERBET fanatike ……
  Kosova ka vite qe eshte e pavarur dhe SOVRANE akoma nu e keni mesuar ju apo ju duhej tja u themi edhe ne …..
  Edi ju tha mos beni si KALAMAJTE gjoja nuk e dini gjoja nuk doni , kush po ju pyet !!!!!

  Reply to this comment
  • andromeda November 11, 14:28

   Ne e kemi mësuar, por Vuçiç e Serbët s’e kanë mësuar ende, prandaj Edi ia kujtoi ballë për ballë dhe me shumë burrëri. Po ti qenke një loqe nga ato të Salit.

   Reply to this comment
 4. male osdrimi November 11, 14:25

  Vucic eshte dinak. po luan me fanellen e nacionalistit per te tribluar sheshel dhe cetniket e tij. por prape perpjkje foshnjarake qe mbeshteten ne endren e permbysjes se europes dhe triumfit te rusise. me pak fjale pune te rrjedhurish

  Reply to this comment
 5. Kuksjani November 11, 15:19

  Te nderuar lexus:
  Kjo qe thote ky ne cilesin e k/ministrit te Serbise eshte nje’ zero’
  Portokolli thyhet kur Edi Rama ndron distenacin.Per shembul!Edi Rama shkon ne Novi-pazar e pastaj ne Beograd.Te vizitosh nje vende nuk eshte asnji i detyruar te flase siq i thote pritesi,musafiri thote ate qe mendon.
  Ky maskaraj thote:te flasesh c’ffare te them une,ku eshte pare e degjuar kjo?
  Ky maskara doli’ bllof’ thjeshte done qe te justifikoj veten para popullit te vete.
  Bravo! EDI RAMA i le edhe pa u lare.

  Reply to this comment
  • DinPaku November 11, 18:54

   Po çfare diskuton me o Kuksjan. Ai Vuçiç eshte per tu meshiruar, shikoje ne te gjitha fotot qe duket si i vetegozhduar dhe si gjynafqar.

   Reply to this comment
 6. SuloKapedani November 11, 20:01

  Kopili te bèje njèherè ADN e pastaj tè flasè pèr shqipèrine dhe tè dèrdèllisè me tè tjerèt por nuk e beson kush edhe ata qè kanè interesa madhore.Vuçiç megjithese i gjatè je i vogel para te tjerève qè tè rrethojnè.

  Reply to this comment
 7. I ri November 11, 20:39

  Sikur nuk e dine keta ambasodore se kush eshte Vucic apo vete Serbia, ky kerkon pike , por kusia I eshte shpuar nga fundi ,,,! Pune shkjau, nuk na behet fare von ,Bota I pa te tera me syte e vet , ska nevoje per ankesa te pa baza ,

  Reply to this comment
 8. plaku i mocem November 11, 21:09

  Qe rusve ne bazen ushtarake te Vlores ju nxi jeta nga pala shqiptare me qellim qe te largoheshin,kete e di kushdo ne Shqiperi,mjaft te shikosh filmin “nendetsja 105,vozduh vozduh” dhe s’ka nevoje te lexosh historine.Tani te nderuar lexues qe Edi Rama foli kaq serbes para homologut te tij serb,duke qene gjithmone “nje levizje perpara”,pa komplekse inferioriteti(Rama nuk e njeh kete lloj kompleksi),une pyes:A do te ishte kaq I claret Rama ne se baza ruse do te ishte ende ne Vlore?Sa te thella jane keto pune!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*