Shkëlzeni: Shpresoj që serbët kanë zgjedhur ta poshtërojnë Ramën

October 17, 2014 18:59

Shkëlzeni: Shpresoj që serbët kanë zgjedhur ta poshtërojnë Ramën

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, komenton deklaratën e Kryeministrit serb se do ta marrë në fundjavë vendimin për vizitën ose jo të Kryeministrit Rama në Beograd.

“Ata duhet të presin me durim dhe emocion fundjavën derisa kryeministri, presidenti serb e pse jo dhe Ivani, të vendosin nëse do ta lejojnë kryeministrin shqiptar t’u shtrëngojë dorën”, shkruan Shkëlzen Berisha në Facebook.

Ashtu si kryetari i ri i PD-së, djali i Berishës lë të kuptohet se është kundër vizitës së Beogradit.

Duke qenë i sigurtë që Rama do e presë fundjavën me valixhe gati. Nuk më ngel veçse të shpresoj se serbët kanë zgjedhur ta poshtërojnë kryeministrin e shqiptarëve vetëm në distancë dhe jo nga afër”, shkruan i riu i Berishes.

October 17, 2014 18:59
Komento

84 Komente

 1. asper October 17, 19:20

  E çuditshme se si gjithe familja s’ri dot pa futur hundet ne punet e shtetit. Perse femijet e te gjithe ish kryeministrave, te ish presidenteve nuk kerkojne te ndikojne politiken? Eshte geni
  apo diçka me teper?

  Reply to this comment
  • Devolliu October 17, 19:46

   Puna është se derrin sërb, Zeni e ka dajo kështu që është i detyruar të mbajë anën e dajoderrit.

   Reply to this comment
  • LORA October 17, 20:01

   Nuk ka asnje gje per t’u cuditur;ata jane nje familje e perbashkuar rreth krimit dhe kuserimit,,,,,,dhe i vetmi shans per te shtyre ditet e makthit te drejtesise ,qe po afron, jane si keto qe po shohim.
   Pse duhet te flase ndryshe ,nga ati i tij kriminel dhe tregetar i interesave tona kombetare,xen-gjakatari i Gerdecit?

   Reply to this comment
   • Fieraku123 October 18, 12:07

    I keni vene re sa shume ngjan me Kryeministrin Serb Vucic nga buzet dhe fytyra??Mos harrojme se Zenia e ka daje Vucic-in.

    Reply to this comment
  • andromeda October 18, 11:59

   Po pse more kulish serbi, nuk thua që Rama ka zgjedhur të poshtërojë Vuçiçin sepse Rama është shumë herë më i zgjuar se ai bashkëpatrioti yt.

   Reply to this comment
  • feniks October 18, 16:40

   A e kupton populli shqiptar se cfar GJARPERINJSH NA KANE SUNDUAR PARA 23 qershorit?

   Reply to this comment
  • +10 October 19, 02:58

   Prej lufte vec ai largohet (sic eshte rraca e familjes se ketij sykoqekandarit)

   qe eshte lindur tradhetor (sic eshte rasti i sykoqekandarit dhe atyre qe e kane pjelle)

   kush eshte burre nuk frigohet (sic jane gjithe shqiptaret qe e duan Shqiperine me zemer e me gjak dhe jo si ky sykoqekandari)

   por vdes, por vdes si nje deshmore (rraca e ketij sykoqekandarit do vdes si skuth ne ndonje mocalishte)

   Reply to this comment
  • Boletini October 19, 07:27

   Nuk eshte futje hunesh ne punet e shtetit por eshte dalje hapur kundra shtetit.E gjithe kjo trimeri vjen se perfundimisht Rusi Putin ja ka dhen viston families Berisha qe ne rastin me te keq te nje arrestimi te kokes se families apo me gjere ti drejtohet Rusise me gjithe pasurin per strehim politik.Shpresonin shum tek Katari por siduket aty ja mbylli shtegun Amerika.Droni eshte loje Ruso-Serbe per nje konfrontim te brendeshem dhe justifikimin e arratisjes se families.

   Reply to this comment
  • ivani i madh October 19, 08:01

   pse se pyesin kete nip prej Serbie se perderisa komenton ne kete menyre duhet ta kene vene ne dieni daillaret mbi pritjen qe do i bejne Rames me qe po flet me kopetenca .Po sna u ndane keta krimba haleje si i ati dhe i biri mut muti. Me qe qenka i shqetesuar per viziten le ti kerkje Rames qe pjestare te delegacionit te beje o Giten ,o Armelen ,o supermbesen qe e kane aq per zemer serbet ndofta i zbutin gjakrat. Jo Lilin se ka rene nga vakti dhe eshte bere si bullar dhe se perballon dot ofesiven serbe.,

   Reply to this comment
  • p October 19, 09:30

   CILI ESHTE KONTRIBUTI I KETIJ PERSONI PER SHQIPERINE,
   QE E NXIRRNI NE GAZETA PER DITE?
   VJEDHJET,DHE KRIMET I KA BERE PER PERFITIME VETJAKE
   DHE JO PER KOMBIN QE TE KETE NDONJE MERITE.
   PALO-GAZETA + PALO-GAZATARE + PALO-POPULL

   Reply to this comment
  • xhino October 19, 22:03

   ik ore koke loqe

   Reply to this comment
  • nazim January 4, 23:11

   Mire e ben qe flet ne kete menyre qeni i vogel serb,

   se te pakten i hap syte shqipetareve te kosoves te kuptojne se ke kane dashte!!!!!!!!!!!!!!!

   kylyshin e serbit!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 2. Argita October 17, 19:32

  nga pjestaret e familje serbe ,keto do presesh,nuk e kupton qe si sheh dot njeri me sy keto MOSTRA qe i jane bere ketij populli si zgjebe

  Reply to this comment
 3. populli October 17, 19:36

  Ky njeri nuk ka folur asnjehere per politiken e jashtme te asnje qeverie, qofte edhe te qeverise se babait te vet. Shume e cuduteshme cfare e djeg qe i eshte djegur barku per nje raport te Shqiperise me Serbine! Pse?! Pse?!

  Reply to this comment
 4. maks October 17, 19:44

  Kam qene nje nga ata qe kam kritikuar gazetaret per botimin e shkrimeve te mbeses se Berishes ne fb,por me sa shoh ketyre Berisheve ju kruhet vete.

  Reply to this comment
 5. gjini October 17, 19:54

  Bastard ju e keni vendin ne burg jo vetem per korupsikonin dhe per shkaterimin e ketij vendi, por dhe si spiuna te serbit, ju zente haka e ketij populli. bastarda

  Reply to this comment
 6. Meteh October 17, 19:55

  Epo dhe Zeni do vepronte si mbesa-Dasara.Keta jane si familje pro-Serbe se do shkojne pas LIRISE,Gjyshes.Ja kush jane keto fytyra te poshtra qe 24 vjet po i rrin ne qaf ketij populli.

  Reply to this comment
  • Lleshi October 18, 13:58

   Nuk ia shikon syte si i ka si koqet e mia ! Se po duket sikur po shes mend dhe mburrem kot tani ! Edhe une aq te fryra i kam si syte e Zen mongolit !

   Obobooo c’me shpetoi goja ! Hajde kur t’ia nxjerrin ndonje sy ketij dhe do t’i qepet koqeve te mia !!!

   Reply to this comment
 7. adriatik xhafa October 17, 22:23

  po ubere ti more pis djale qe sle gje pa bere nuk ke turpe qe babai yte eshte krimineli ishqiperise dhe ti bashke me babane tend jeni keqberesat e eshqiperise ik mre palaco se nuk ke as fytyre te dalesh ne keto faqe interneti do beheni politikane si familje ajde trap hajde po ju genjene mendja dhe ja dy vjet dote vdesi babai po ti more ishkrete si do besh

  Reply to this comment
  • Lleshi October 18, 13:54

   E pse te kete turp ? Ai serbe eshte dhe babai vete per serbet nuk ka bere asnje krim , perkundrazi ka bere heroizma ! Per shqiptaret nuk ka lene krim dhe gje pa bere , por kjo nuk ka pse e shqeteson Zen serbin !!!!???

   Reply to this comment
 8. tomori i beratit October 17, 22:34

  Bir dhe bur kurve.Qen dhe BIR QENI. SPIUN I NDYRE SERB.Pty fytyr e ndyre.

  Reply to this comment
 9. SuloKapedani October 17, 22:41

  Shkelzen na trego njehere ku i dergove valiçet me ar pastaj fol per Ramen ,por dhe pafolur ne e dime se çdo nxierresh nga haleja jote,si serb me keq se serbet.Jeni helmatisja e kombit shqiptar.

  Reply to this comment
 10. lili October 18, 07:20

  Shpirti dhe goja juaj vetem te liga do demostroje gjithmon,po nuk keni faj se dhe shume po ju lene. keni dhe goje te flisni qelbesirra.

  Reply to this comment
 11. loreta October 18, 07:37

  po mos te vente ju dota gjukonit keq po dhe te vej ju prap te njejten gje do beni do gjeni fjale ofenduse .duhet te jemi pak serioz jo gjithmon keni te drejt !!

  Reply to this comment
 12. DB October 18, 10:29

  Sa mirë që vetë ekspozohen dhe cilido shqiptar dhe gjak shqiptari e shikon vetë se me kë është dhe ka qenë gjithmonë ajo familje që ka dreq-tuar për 23 vjet vendin tonë dhe që mëton ta dreqnojë ende.

  Reply to this comment
 13. BJORN October 18, 10:57

  Kryeministri jone Ed Rama, nuk eshte babai jot o Shkelzen qe u ka shitur nafte ne kohen e embargos serbeve,nuk vret shqiptaret si vepruat ju me 21 Janar e shume krime te tjera.

  Reply to this comment
 14. Darius October 18, 11:23

  Nqs se lajmi eshte i vertet,HALLALL,mire ju a beni shqiptareve o XEN,deri sa nje dite,te dale ndonje TRIM,te te hedhe ne ndonje bagazh te ndonje makine,dhe ti kerkoje LIRISE tende LIRINE tende,me kaucion nja 20 milione euro,ose pastaj ato buzet e tua si gomar buzebardhe ti beje qofte.

  Deri ne ate dite hic mos te ta ndjeje……TI dhe ajo SUPERMBESA juaj.

  Reply to this comment
 15. kujtimi.itali October 18, 11:28

  keto karakurvat, familja serbofile po tregon nje arrogance te paparendaj qeverise shqiptare dhe jo vetem por edhe kunder vete shqiptareve keta njerez te fulliqur nuk e di sesi dote vazhdojne te rrine akoma ne shqiperi dhe te behen drejtues te nje partie me te madhe opozitare.
  keta duhencuar ne litare njeri pas tjetrit mire qe na vodhen na vrane dhe nuk lane gje tjeter pa bere, por kane edhe luksin e trangallikut ta thone troc ne jemi serbe ju shqiptaret cfare k…n
  doni, cfare k…n do te na beni???
  ketu fillon historia e re e familjes berisha. ne rast se dote kete akoma shqiptare qe te votojne serbin ky pastaj nuk dote jete me faji i tij por i yni!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 16. P October 18, 11:37

  MALOKU KA VENE KOLLARE E KUSH NUK E NJEH
  MUND TE MENDOJE SE ESHTE TJETER NJERI
  POR KUR HAP GOJEN ATEHERE KUPTOHET,
  ESHTE TAMAM MALOK.
  GJAKU NUK PERMIRESOHET PA NDERHYRJE.

  Reply to this comment
  • mirel October 18, 12:18

   lere malokun, po merru me shqiptaret qe kane lidhur duart dhe bejne sehir kur vetem nje familje I merr neper kembe te gjithe si komb.
   Keta plumbin e kane pak

   Reply to this comment
   • KUQ E ZI October 18, 13:30

    ju jeni funderrina e fundit e vuçidolit qe zbritet nga serbia ti dhe mbesa jote serbe tu shuaft fara e pisa te degjeneruar

    Reply to this comment
 17. lushi shqupi October 18, 11:56

  ik more bir serbi çetnik

  Reply to this comment
 18. arditi October 18, 11:56

  A e keni vene re ngjashmerine e Shkelzenit me Vuçiç?

  Reply to this comment
 19. shqiptar October 18, 12:07

  Mos ka qene edhe ky ne fushe me ata huliganet serbe dhe eshte terbuar nga dinjiteti i lojtareve shqiptare. TURPIN qe i ben vetes me fjalet e tij ky nuk arrin ta kuptoje. Beshtyn TOKEN QE I JEP BUKEN.

  Reply to this comment
 20. orienti October 18, 12:09

  -S’ka problem perderisa Rama se ka problem poshterimin..,qofte e fundit themi nga anet tona.Pastaj ti e dhe devizen,se si duhet dhe kush duhet ta prese Ramen.Rasti do ta vertetoje.

  Reply to this comment
 21. Dritan October 18, 12:16

  Lereni te shprehet te ardhmen pa drite te PD-se. Sa me shume flet, aq me shume fundoset ne gabimet e tij dhe aq me qarte krijohet linja e ndarjes se familjes se tij nga populli shqiptar. Sa me shume flet ai apo, pjella e tij, as me shume ndihmon shqiptaret per te kuptuar pozicionin e kesaj familje tek serbet.
  As me shume populli do te kuptoje se si kjo familje i ka shitur te gjithe shqiptaret tek politika serbe e ndyre vetem per disa miliona dollare.
  Me kete deklarate, ai iu thote shqiptareve qe ju jeni sklleverit tane, ne me ju behme komerc dhe krijojme vila lluksoze dhe udhetime ne cdo vend te botes me dashnoret tona…
  Ai ju thote shqiptareve qe ju, bagetia jone nuk jeni bere per te ngritur krye, por te na dihmoni ne te ekzistojme ne gjendje gjithmone e me te mira konforti.
  Ju shqiptaret jeni bere per t u poshteruar, s jeni bere per te qene te pavarur dhe te lire.

  Reply to this comment
 22. Jam Shqiptar October 18, 12:29

  Mor pis i pisit,mor qen bir qeni!Helm te shkoft jeta si jetet e atyre qe vrare ne Gerdec.

  Reply to this comment
 23. ermir October 18, 12:32

  ME PAK FJALE KLYSH SERBI,,,,FACK

  Reply to this comment
 24. durrsaku October 18, 12:40

  ti shkerdhen je bere famoz vetem se pallove kusheriren tate ….

  Reply to this comment
 25. Al October 18, 12:50

  Nuk e thote kot ky , e di ky se c’do ndodhe .(akoma e vazhdon ate detyre o Sali – serbi) Me vjen ndot nga ju dhe ju peshtyje nga larg , rrace e keqe !

  Reply to this comment
 26. landi October 18, 13:00

  Po injoronja kete njeri dhe te gjitha keta njerez qe pa asnje merite dhe djerse kane ndikim ne fatet tona.

  Reply to this comment
 27. xh October 18, 13:06

  Perfytyroj kenaqesine qe ndjen i jati kur lexon ato c’ka shkruan i biri.S’ka problem per ta nese ne kete rast lendohemi te gjithe si komb.

  Reply to this comment
 28. gent October 18, 13:16

  sa familje legene paskan qen keta…po dalin hapur tani

  Reply to this comment
 29. arif October 18, 13:16

  PO BEJ NA 1 ZILE O ZINI MA SHEFAT E TU NE UDB,QE CA DO BEJN ATA DO E PRISIN APO JO RAMEN. IK TE Q….A ATE AMINEN NE MENDJE,S3 NE MENDJE KA ME NEVOJE AJO SE E KA ME COPA K..I TURPI SKA BRIRA KET9 GJERA KA,SDOLI BABI SE U NGELI DERI MAC NE DORE NA DASARA. IKNI O RRACE BASTARDE.

  Reply to this comment
 30. Dan October 18, 13:17

  Ky Xeni i varfer kur qenka merakli dhe kaq i shqetesuar se mos poshterohet Kryeministri Yne ne Serbi perse nuk flet dhe te kritikoj mbesen e Tij qe ne F.B poshtroj Shqiptaret ane e mban botes dhe jo me kot te nesermen te gjith medjat Serbe e quajten Heroina e Serbis. Nuk ka me tur se kur je apo kur hiqesh si Demagog.

  Reply to this comment
 31. doktori October 18, 13:27

  NUK JA VLEN TE BESH KOMENTE ME KELYSHIN E BUSHTRES SERBE…

  Reply to this comment
 32. lani October 18, 13:33

  Anglezet kane nje shprehje,perkthyer ne shqip,afersisht thuhet : Nese nuk ke gje per te thene,me mire mos flit fare !

  Reply to this comment
 33. Pedro October 18, 13:41

  Vajmedet!

  Reply to this comment
 34. tirona October 18, 13:44

  Nuk e diskutoj qe Zeni ka burime te sigurta nga brenda qeveris serbe ..

  Reply to this comment
 35. otto October 18, 13:51

  Turp per gazeten qe merret me kafshe te tilla.

  Reply to this comment
 36. Burimi October 18, 13:59

  Mose gjakperzier,lere ti punen e Rames.Rama eshte burreshteti,por shiqo ti familjen e qthurur.Lexove profilin e mbeses Desara per kombetaren.Na thuaj pajtohesh ti me te plotesisht.Ky eshte qendrimi juaj familjar apo jo?E pra Desara u nxori lakuriq fisin tuaj si antishqiptare dhe albanofob si ka zakon te thote babba i juaj.Si eshte emundur qe DEsara te ekzalton mediat shoveniste serbe,me qendrimet ndaj djemeve te kombetares.Ai i fajesoi djemte e Shqipes per te gjithe ate qe ngjau.Ti i ke me te afert se Desara dajte apo jo?
  Na shkruaj per qendrimet tua ndaj incidenteve te Beogradit,po them incidente me ta bere qefin se ai ishte nje terror i papare i 30 000 serbeve te terbuar ndaj dhjetra shqiptareve qe nuk kishin askend ne ate sdadium pos veti dhe Zotit ne qiell.Vvetem serbet dhe mbesa juaj i fajeson ata djeme qe u ekspozuan rrezikut shume te madh,torturave psikofizike te papara.

  Reply to this comment
 37. M A R K O October 18, 15:19

  Kina Lirine bijen e sllaveve… ku ta kesh…o rrace muti…

  Reply to this comment
 38. lavdosh October 18, 16:31

  Turp, Turp, Turp.
  E Rama ne rradhe te pare eshte Kryeminister i Shqiperise. Poshterimi i tij do te thote poshterimi i Shqiperise.
  Kur mendon se per 24 vjet Berisha me pinjollet e tij lozen me karten e atdhedashurise, patriotizmit dhe te se djathtes.
  E kane humbur fare toruan. Nuk flene gjume dhe presin per cdo moment nje krize.
  Do zoti u jep krize kardiake dhe te largohen nga kjo bote

  Reply to this comment
 39. berisht e PD October 18, 18:14

  Ata dajat e tu do te munohen me poshtru se i ka thane edhe baba jot ,po nuk dote mujn me bo kit gjo panvarsisht dishires se familjes tuj.SERB TE POSHTER!!!!!

  Reply to this comment
 40. al October 18, 19:06

  me pro serbe se keto fjale nuk ka .nuk di si ta thote me qarte dhe me paster jam serb e kelysh serbi po e morem vesh e morem po qepe tani se me shume ngjan si cuni mao-s

  Reply to this comment
 41. alfade October 18, 19:17

  Se si me duket si ”gay” ky Zeni i Berishes ! Po me shume si biseksual ! …..!!!!!

  Reply to this comment
 42. SADIKU October 18, 19:32

  Ti SHELZEN, nji familje e degjenerueme me babe, nene e moter dhe me ate kusheriren qe polle dy femije me TE. TI je edhe KRIMINEL, Mos e harro Gerdecin se TI je AUTORI i tragjedise me vdekjen e 26 njerzve, me plagosjen e 300 te tjerve dhe mbi
  20 MILJON Euro deme.Mos harro se nji dite do te japish llogari per keto, ose ketu do te marre fund shteti edhe te pakten per 50 vjet. TI JE KRIMINEL BASHKE ME GJITHE FAMILJEN.

  Reply to this comment
 43. iri October 18, 21:57

  Po ky eshte antar I ri I kryesise se p.d..?Lum ne lum Shqiperia per p.d.qe ka .I tere klani i Zemunit jand Esadistet e rinj te koheve moderne .Prin me patjeter kush vec huliganit te politikes Sali vicidolit .? Ka md njeri tani mos ta besoje kete …?

  Reply to this comment
 44. Dardhari October 18, 22:57

  Po pohoni me gojen tuaj qe jeni te ndyre
  Familjarisht ju mezi prisni qe Shqiptaret te daliin
  te mundur por jo more pinjoll nuk do kesh kenaqesine
  sepse bota i ka pare se kush jeni ju!
  Familja e juaj me kuc e mace duht te ishit
  te vetmit qe nuk duhej te merej me kete ceshtje
  Ju vec se shtoni urejtjen qe ka populli per ju

  Reply to this comment
 45. djali i bukur October 18, 23:56

  O sy loqe , o Shkerdhen , na mahnite o derdimen !!

  Reply to this comment
 46. Al-Boston October 19, 02:02

  o idiot i lindur, po te kishe tru ti, do regulloje jeten tende,mjer populli qe varet nga diskutimet tuaja,po do kenaqesha ta pesonit,dhe DO E PESONI,se populli eshteqelibare,do ju zene mallkimet e tij.

  Reply to this comment
 47. (nder)ZENi i Sal Bishes October 19, 02:23

  Por kjo shtaze incestare tregon qe qs nuk di te flase e te shkruaje shqip. Aty ku mund dhe duhej te thoshte “Mendoj ” ose “Besoj” shkruan “Shpresoj” duke zbuluar nje shprese e deshire te babait te tij kriminel qe te deshtoje vizita e Edi Rames.
  Une jam i sigurt se cdo shqiptar normal , duke perjashtuar ata qe psikiatret i njohin si social animals (kafshe shoqerore) di te dalloje ndryshimin e madh qe ekziston midis foljes “”mendoj” dhe foljes shpresoj qe ky ignorant katerqind brezash nuk arrin dot ta kuptoje. Mire thone “beme baba te te gjaj!”
  Forca PDja (Partia e tradhetise kombetare) festoni krijimin e brezit te dyte injorant te Partise.

  Reply to this comment
  • Besi October 19, 11:16

   Nuk bëhet fjalë për një gabim, po për një pohim të qëllimshëm. “Mendoj” dhe “Besoj” që sugjeroni ju, janë shprehje neutrale. Si një shqiptar, ai duhej të thoshte: “Frikohem se…” Mirëpo i biri, ashtu si dhe babai, “shpresojnë” dhe do t’i gëzoheshin një poshtërimi të kryeministrit shqiptar, duke harruar se kësisoj do të poshtërohej i gjithë kombi. Por mbase këta i përkasin një tjetër kombi.

   Reply to this comment
 48. alfade October 19, 03:53

  Z. Edi nuk ka mundesi t’ja permbushe kenaqesine bandes spiune te Vicidolit me viziten e
  tij ne Beograd !? Vizita me siguri do te dali me sukse sepse pas shperthimit te vakvules
  se zemerimit serbomdh ne prag te vizites se PUTANES , ME FALNI DESHA TE THEM PUTINIT,
  tash dallget e urrejtjes ndaj shqiptareve kane filluar sipas ligjit te natyres te bien per t’u
  ngritur perseri ne te ardhmen , kete e deshmon dialektika e jetes midis dy vendeve tona
  fqinj qe per shekuj nuk kane gjetur qetesi …..!

  Reply to this comment
 49. beni October 19, 05:08

  Ky krimineli i Gerdecit, ky massmurder (vrases ne mase) duhet te jete ne burg pwr krimet e kryera… perse e nxirrni ne gazete kete idiot te na prishe diten.

  Reply to this comment
 50. imer demokrati October 19, 06:47

  Ti dhe mbesa jote nuk jeni hipokrite ,treguat realisht se kush jeni si familje ,ja corret masken plakut mere.

  Reply to this comment
 51. MANUSHAQA October 19, 06:57

  PO PSE MOR SERBI MUTIT KJO TE INTERSON PER VENDIN TEND ??A SE HAROVA TI E KE VENDIN NE SERBI SE PO NXIRNI FYTYREN NJE NGA NJE VETEM ATO QE KINI VJEDHUR U LIDHIN ME SHQIPERIN

  Reply to this comment
 52. durim Satka October 19, 07:07

  Eh cfare behet keshtu??!! Berishat jane versulur me kucke e macke ne mbrojtje te Serbise qe nga Ati i tyre kucka e fycka Desara e pinjolli Zeni-tre breza-permblidh ketu edhe dhendrrin paralel Lulushe Bashen-A mos valle vertetojne ate qe kane shprehur medat serbe se kjo eshte stisur me Mafien shqiptare qe nenkupton Zenin e Damir Fazllicin?! Vetem e vetem te ndalojne Ramen ne Beograd -apo ku i dihet edhe ta zhdukin Ramen se Berisha & Co-jane te njohur qe i zhdukin ne udhewtim kundershtaret e zeshem e te heshtur qe nga Trebicka & Olldashi, vetem e vetem te vije ne pushtet ai ben qindra viktima dhe vret sikunder me 2 prill, qe nga Broci, e deri te Azemi, ’97 apo ’98n. Vetem e vetem per te ndezur Ballkanin e destabilizuar ate e te vije ne pushtet Ati i Tyre Sali Berisha-sikunder dikur mafia serbe solli ne pushtet Ahmet Zogun dhe rrezoi Nolin …..There is a lot behind that! Maybe!

  Reply to this comment
 53. Populli October 19, 07:20

  Kelysh serbi. Qen, antishqiptar e kriminel ndaj shqiptareve po aq sa serbet. Si u mashtruan shqiptaret 23 vjet e mbajten ne krye ne pro serb si yt ate.

  Reply to this comment
 54. tirona October 19, 07:38

  Cin quan poshtrim ky analfabet qe nuk di te perdori fjalet Shqip !!!???
  Rama eshte kryeminister I Shqipetareve ashtu sikur ishte dhe i jati i ketij analfabeti me kostum dhe ne rast se poshterohet Rama automatikisht duhet te ndjehet dhe ky analfabet I poshtruar ..
  Shqipetaret sot ndjehen me krenare se kurre ..
  Momenti kur Shqipetaret jane ndjere te poshteruar dhe tradhetuar ka qene kur i jati i tij i jepte nafte Miloshevicit qe te vrisnin Kosovaret packa qe NATO kishte vene embargo..

  Reply to this comment
 55. qytetari October 19, 07:44

  Po don me lane nam keta kalamajt e Berishes.KU marrin guximin te hyne ne vleresime politike si Desara apo ne punet me te larta shtetrore si i ati.Berisha ka infektua edhe femijte me sindrommon ebanalitetit dhe primitivizmit te tij politik.Ai eshte fajtori kryesor qe banalizoj dhe konfrontoi deri ne ekstrem skenen politike shqiptare sepse vetem ne nje arene konfrontimi dhe perplasjesh ka mundur te mbijetoje politikisht.Tragjedia eshte se ai e shendrroi skenen politike ne nje arene intrigash,genjeshtrash,sharjesh,etiketimesh deri ne dhune fizike madje edhe tragjedi dhe tani po shihet haptazi se ky edhe brenda familjes nuk i ka kursyer as femijte nga ky virus.Desara,Shkelzeni,Argita, Jamaberi jane viktima te epidemise se mbrapshte berishiane.
  E ka te veshtire skena politike shqiptare te normalizohet dhe te jetesoje rregulla normale e civilizuese, sepse ky perbindesh primitiv i politikes me emrin Sali Berisha e ka shendrruar ne norme intrigen,fyerjen,genjeshtren,shantazhin,kercnimin,perplasjen.Jemi deshmitare per me se 20 vite te politikes se ketij njeriu i cili Shqiperine e zhyti ne nje tranzicion te tejzgjatur,nje arene te luftes politike te eger shpesh edhe me shume viktima ne njerze.Te nje perplasje dhe konfrontimi permanent madje edhe brenda llojit me ata qe nuk pajtoheshin me kete primitivizem banal ,por edhe me kundershtaret politike te opozites.Disa here u dogj dhe u pergjak Shqiperia si rezultat i egersise politike te ketij njeriu.
  Sali Berisha po perpiqet edhe sot te nxjerre njeze ne rruge te shantazhoje te nxise dhune me qellim qe edhe njehere ta djege Shqiprine dhe te mundesoje rikthimin ne pushtet. Sot ai po pastron partine e tij nga njerzit normal qe politiken duan ta kthejne ne binare normal,civilizues te demokracise europiane apo amertikane.Ky madje po perdore edhe femijte qe deri dje ishin sekseretr kryesor te qeverisjes se tij,tani don ti promovoje per te vazhduar politiken e tij banalo-primitive,por me siguri ata qe e perzune nga pushteti do ta qojne atje ku e ka vendin ,ne pergjegjesi para drejtesise qe njehere e pergjithemone te qrrenjose virusin qe Shqiperine e mbajti dy decenie te mberthyer ne nje perplasje te pakuptimte.

  Reply to this comment
 56. 23 Qershori 2013 October 19, 07:57

  O birbo, mbylle ate hale se qelbe gjithe Lundren ku ke blere vilen me parate e bythes. Ku e gjen kete te drejte te shkruash pe RAMEN ti, zagar i Gerdecit dhe taksavenes i bizneseve. Pse nuk flet ai Plaku yt. Familje e degjeneruar antishqiptare.

  Reply to this comment
 57. ledio nano October 19, 08:00

  uroj qe dikush tjau marr jeten ketyre plerave e uroj sh kete.

  Reply to this comment
 58. Pellazg 100% October 19, 08:09

  Shpejt do të verifikohet thënia e Namik Hotit, BERISHET do ti tërheqin zvarrë të GJALLE në rrugët e Tiranës.
  Ajo që të habit më shumë është se përse këta vetë e kërkojnë me kaq ngulm këtë gjë?????!!!!!!
  Shqipëria e Shqiptarëve, vdekje tradhëtarëve.
  Superheronjtë e Serbisë nuk kanë vend në trojet tona.
  A U T O K T O N

  Reply to this comment
 59. Besnik October 19, 10:54

  Dhe me ne fund donte te fliste per politiken edhe ky sy gerdoqi 🙁
  Me keta bema qe po thoni eshte e vertetuar tashme qe edhe babain tend UDB e solli ne krye te pushtetitme keqdashes te KOMBIT tone qeveria Berishic! Qe e la peng ne mes te rruges se DEMOKRACIS per 23 vjet, por cdo gje e ka fundin e saje edhe ju dora e zgjatur e Serbis ju ka ardhur fundi.

  Reply to this comment
 60. imer demokrati October 19, 11:37

  Ngehuni o popull shqiptar,nrehuni tu ja tegojme vendin ketyne qelpsinave.Vodhen ne kaq vite pasunin ton e tash bojn davane e serbit.Nrehuni ti largojm na tirana ti shporrim njiher e pergjithmone nga shqinia kta plena.kta jon e keqja e kombit shqiptar,kta jan kancer per ne.

  Reply to this comment
 61. LUAN October 19, 12:07

  Nga nji pjelle Serbe cfare do presesh vetem se te keqia,a e shikon o pjelle Serbe se kini qene per23 vjet wc e serbeve te cilet kane urinuar ne kokat tuaja,SHqiperia shpetoi nji here e pergjithmone nga ju ”Mostra”.

  Reply to this comment
 62. juli October 19, 14:10

  Paska ngjar ne dajo dhe ky legen 😛

  Reply to this comment
 63. xhaxhi enver October 20, 00:02

  Po gjithe keto akuza qe po lexoj ,perse nuki shtroni me ligj si popull qe drejtesia te beje detyren e saj kunder cdo hajduti krimineli dhe tradhetari ? Keto jane vetem fjale ne furtune qe nuk i degjoni as ju qe i thoni .cprisni ti coni keta para drejtesise , mua????une vdiqa ne 1985 por juve jeni gjalle.cojini pra para drejtesise se popullit tradhetaret ,hajdutet , kasapet e tij ,cojini te japin llogari dhe lerini llafet ne ere!

  Reply to this comment
  • PELLAZG January 4, 23:00

   Po ti dergolme te gjitha keto akuza te verteta ne gjygj….. SIGURISHT NUK DO TE NDODHE ASGJE SEPSE GJYKATA E SHQIPERISE GJATE GJITHE KETYRE VITEVE ESHTE E FORMUAR NGA VET KJO FAMILE PISANJOSESH PYYYYYYYYYYYYYY FARE E KEQE

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*