Deklarata në ndeshjen kundër Kilit pezullon Messin

August 4, 2019 16:38

Deklarata në ndeshjen kundër Kilit pezullon Messin

Lionel Messi është pezulluar nga futbolli ndërkombëtar për 3 muaj. Ky vendim erdhi pasi fultbollisti argjentinasi deklaroi se Kupa e Amerikës ishte e manipuluar.

Messi u përjashtua nga ndeshja me Kilin, pas zënkës me futbollistin Gary Medelin, dhe të dy morën karton të kuq.

Pas zënkës Messi tha se “kupa do ti jepej Brazilit”. Për këtë deklaratë Messi u dënua me një gjobë 50 mijë euro dhe u pezullua nga ndeshjet ndërkombëtare të futbollit, nga Conmebol, organi qeverisës i futbollit në Amerikën Jugore.

Ylli i futobollit ka 7 ditë kohë për të apeluar vendimin e Conmebol.

Nëse vendimi vazhdon të jetë në fuqi, Messi nuk do të mund të luajë në ndjeshjet miqësore të Argjentinës kundër Kilit, Meksikës dhe Gjermanisë në muajt shtator dhe tetor.

e.ll./dita

August 4, 2019 16:38
Komento

2 Komente

 1. MH August 4, 18:34

  Kjo asht bota.Jo me rrota po rrote e vetme qe vardelliset ne planet rreth vetes dhe Diellit.

  Jo po.Demokracia na lejon me fol gjithshka.Po ama kur ka shpifje vendosin forcen me pezullim 3 muaj nga garimi ne futboll.
  Ndersa neve shqiperise i kerkojne llogari per mos ushtrue diktaturen ndaj fjales se lire shpifese.

  Reply to this comment
 2. Lala August 4, 20:50

  Nuk eshte shpifje .Jeta e ka vertetuar .Ku eshte Platini dhe te tjere para tij?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*