Deklarata për ambasadorët, Vasili: Rama përgjegjës që largohen investitorët e huaj

November 19, 2017 14:55

Deklarata për ambasadorët, Vasili: Rama përgjegjës që largohen investitorët e huaj

Kreu i Grupit Parlamentar, Petrit Vasili ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama sot me ambasadorët për të tërhequr sa më shumë investitorë të huaj në Shqipëri.

Vasili në një status në faqen e tij të ‘Facebook’-ut theksoi se është krimi në krye të qeverisë ai që ka larguar investimet e huaja nga vendi. Mes të tjerash Vasili pohoi se investimet e huaja largohen pasi pushteti i grabit me taksa e ryshfete pa fund.

MESAZHI I VASILIT

Krimi ne krye te qeverise largon dhe përze investimet e huaja.

Qe droga dhe krimi i organizuar jane ulur kembekryq ne Shqiperi e thote BE,SHBA,OSBE dhe gjithe media boterore.

Kur e thote opozita shqiptare sipas kryeministrit dhe ca e ca te tjereve, qe i rrijne nga pas eshte faj,gabim,herezi.

Po po, droga dhe krimi i bere njesh me pushtetin po e shkaterrojne vendin.

Pergjegjesia ka vetem nje emer qe eshte kryetrafikanti, qe urdheroi te pengohej drejtesia per ish ministrin e akuzuar nga Europa.Edhe per kete e gjithe Europa po flet.

Ndaj largohen investimet e huaja,sepse pushteti i grabit me taksa e ryshfete pa fund, ndersa krimi i mbeshtetur nga qeveria i rreh dhe i gjymton. Fjalimet e kryeministrit per diplomaci ekonomike jane humor ku qeshin e gezojne trafikantet dhe qajne e hidherohen shqiptaret.

November 19, 2017 14:55
Komento

2 Komente

 1. As November 19, 17:11

  O Petro mblidh mendjen, kur s’ta kerkon njeri mbaje per vete se na merzite me budallalleqe, je dhe shkollploti ti

  Reply to this comment
 2. Dyrrahu November 19, 17:51

  Pse zoti Rama nuk po e thote te verteten, por po e heshte?!
  E verteta per investitoret nga jashte eshte se opozita nuk len guri pa rrotulluarper ta share zotin Rama dhe per t’i trembur investitoret duke genjyer per kanabisin, per pastrim parashe dhe per keqqeverisje.
  Neper zgjedhje shkon Flamur Noka me revole kercenon administratore, ne Kuvend del e bllokon foltore, luan rolin e policit, te kryeparlamentarit dhe te banditit.
  Thuaj zoti Rama se cdo e keqe qe i vjen Shqiperise eshte dhurate nga opozita.
  A ka dicka me te veshtire per opoziten se te thote Vllahutin qe eshte e quditeshme se si politikanet i shesin interesat e shtetit dhe lidhen me greket?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*