Deklaratë nga Ambasadori i SHBA Donald Lu

July 22, 2016 00:57

Deklaratë nga Ambasadori i SHBA Donald Lu

“Miratimi i reformës në drejtësi, mbi të gjitha, është një fitore për popullin shqiptar.

Përkushtimi juaj e ka bërë Shqipërinë një vend më të drejtë dhe më demokratik.

Përgëzoj parlamentin për gjetjen e konsensusit nën trysni jashtëzakonisht të madhe. Shtetet e Bashkuara janë krenare që kanë mbështetur hartimin dhe negocimin e kësaj pakete të reforme fortë dhe presim me kënaqësi të vazhdojmë partneritetin tonë jetëgjatë, e cila tani është shumë më e fortë.” thuhet ne deklaraten e ambasadorit Amerikan.

July 22, 2016 00:57
Komento

4 Komente

 1. alphade July 22, 03:02

  Donald Lu dhe Vllahutin te shpallen heronj te Reformes
  ne Drejtesi, pa mbeshtetjen e perfaqesuesve te SHBA-dhe BE. lideret shqiptare as per nje qind vjet nuk do te
  binin dakort per te hartuar nje draft te tille qe prej 25 vjetesh e kane kerkuar me ze deri ne qiell per te vendo-
  sur shtetin ligjor, ku Sali Berisha e Co. ,te pasurit dhe
  Ai fukarai i fundit i Shqiperise, te kishin te drejta te bara-
  barta para ligjit !!! Sali Berisha e kinsideroi sonte Refor-
  men ne drejtesi si fitore te PD. Jo ! Ajo eshte fitore e po-
  pullit shqiptar ,e presionit te vazhdueshem latent i shqip-
  tareve , ndersa persa i perket PD , ajo ka qene deri ne
  sekonden e fundit refraktare ndaj kesaj reforme dhe ajo
  s’do te votohej kurre me vullnetin e PD ! Ajo do ta sabo-
  tonte edhe per 25 vjetet e ardheshme ! Merite e vecante
  i takon zotit Lu dhe zonjes Vllahutin qe e bene naten dite
  per te cuar drejt nje perfundimi te lumtur Reformen ne Drejtesi ! TYMI I ZI KESHTJELLES SE DREJTESISE !

  Reply to this comment
 2. demo July 22, 05:46

  U perpoqe o bej per ne .Rrofte Kina popullore!

  Reply to this comment
 3. saimir July 22, 07:55

  Kto jane për në Guantanamo, jo për ti përgëzuar

  Reply to this comment
 4. andromeda July 22, 08:47

  Unë nuk shikoj dritë në fund të tunelit përderisa kam ende nëpër këmbë S. Berishën dhe partinë e tij destruktive.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?