Dekonspiroi aksionet e policisë për drogën, arrestohet shoferi i FNSH-së

November 5, 2019 08:51

Dekonspiroi aksionet e policisë për drogën, arrestohet shoferi i FNSH-së

Arrestohet shoferi i FNSH-së, Ardian Loci, i shpallur në kërkim për shpërdorim detyre.

Policia e Shkodrës në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative bëri të mundur kapjen e 48 vjeçarit, banues në lagjen “Skenderbeg”, Shkodër.

“Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër, me vendim nr. 243, datë 21.06.2019 e ka denuar me 1 vit e 10 muaj burg, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”njofton policia.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Shoferi i FNSH, Ardian Loci, akuzohet se dekonspiroi aksionet e policisë për asgjësimin e bimëve narkotike në Dukagjin. Në operacionin e koduar “Early Spring” me 28 shkurt 2017 u arrestuan 27 persona.

Plot 31.386 rrënjë kanabis u asgjesuan nga policia e Shkodrës në 166 parcela përmes 28 aksioneve të ndryshme gjatë periudhës 28 qershor-28 shtator 2016.

o.j/dita

November 5, 2019 08:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim