Vettingu në politikë dhe dekreti i Metës për buxhetin, këtë javë dy seanca

December 17, 2018 11:25

Vettingu në politikë dhe dekreti i Metës për buxhetin, këtë javë dy seanca

Grupi i Partisë Socialiste ka vendosur që brenda kësaj jave të zhvillohen dy seanca në Kuvendin e Shqipërisë.

E para do të jetë ditën e enjte, ku parashikohet që të rrëzohet dekreti i Presidentit Meta për buxhetin, i cili e riktheu për shqyrtim për të reflektuar kërkesat e studentëve.

Ndërsa seanca e dytë do të zhvillohet ditën e premte për vettingun në politikë.

Nisma e PD është rrëzuar nga Komisioni i Venecias, ndërsa të premten pritet që të rrëzohet edhe drafti i PD-së që u depozitua në Kuvend në datë 7 shtator.

Përsa i përket ligjit për arsimin e lartë, qëndrimi i mazhorancës është se ai nuk preket. Problemet sipas PS qëndrojnë te zbatueshmëria e ligjit. Ka ende rreth 20 akte nënligjore që ende nuk kanë dalë.

Ende nuk dihet nëse PD dhe LSI do të marrin pjesë në seancën e ditës së enjte.

 

o.j/dita

December 17, 2018 11:25
Komento

4 Komente

 1. fteri December 17, 12:48

  Kërmë e ndyrë ,ndyve e vodhe gjithë shqipërinë ,hapi rrugë Wetingut dhe dekreto buxhetin ,ndryshe zhduku vetë nga ajo karrike e respektuar që e zure me plot të pa drejtë .Hjdut me zë e figurë ,gjykata të fali ,por nuk të falë kurr zëri dhe figura duke vjedhur në tavolinë.

  Reply to this comment
 2. MH December 17, 14:20

  Krieminister!

  Leshimet pa mend jane te rrezikshme.Megjithese ti vetem per piktur ke mend.
  I pari qe vendose perfaqesues ne organizaten e NATO-s Vishon e Ajaz Likes.Te dytin ne krye te Presidences tue e dit qe asht hajdut me shkolle me shenime bilancit ne bllokun themeltar te Xhepit me hyrje pa dalje.
  Gabimin e fundit nderove kryeballistin Mit’hat Frasherin tradhetar per patriot e atdhetar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim