Dekriminalizimi, Basha: Të hetohen 200 mijë punonjës të administratës

December 26, 2015 10:15 Updated

Dekriminalizimi, Basha: Të hetohen 200 mijë punonjës të administratës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kërkuar që rreth 200 mijë punonjës të administratës publike qendrore dhe lokale, të kalojnë në sitën e ligjit të dekriminalizimit, për të bërë verifikimin e figurës dhe integritetit të tyre.

Gjatë një takimi me drejtuesit e PD në rrethe si dhe me kryebashkiakët demokratë, Basha ka kërkuar kalimin në sitë të të gjithë të punësuarve në shtet, kjo në kuadër të procesit të dekriminalizimit, raporton “Shqiptarja.com”.

Nëse do të evidentohen emra që preken nga dekriminalizimi, krerët e degëve të PD-së apo dhe bashkiakët do të referojnë dosjen në selinë qendrore të PD-së, nga ku do të ndiqen më pas hallkat ligjore siç i parashikon ligji.

December 26, 2015 10:15 Updated
Komento

8 Komente

 1. elio December 26, 10:28

  po kete do hetojne ndonjehere, se njerezit i hetuan njemje here…per vete keta hajdutet nuk hetohen…

  Reply to this comment
 2. LORA December 26, 10:41

  Eshte hajvan,ende nuk e di se administrata publike,qendrore dhe lokale , nuk I kalon 110 mijet.
  Sapo e kam hapur ,ne kete mengjes te ri,faqen e Dites,,,,,,,dhe qenkam duke postuar shume!!!!!!!e me duhet te ul edhe ritmin!!!!!!

  Reply to this comment
 3. niki December 26, 13:12

  Eshte akuzuar, per ato shkelje qe ne shqiptaret e dime te gjithe, dhe me ndihmen e miqeve ne drejtesi nuk i ka hyre, siç thote populli gjembi ne kembe. Ka kurajo te kerkoje hetimin e punonjesve te administrates.Une ne vendin e tyre do ti pergjigjesha :edhe ti bashke me ne zoti,ish minister i jashtem, ish minister i brendeshem, ish minister i trasporteve , ish kryetar bashkie.

  Reply to this comment
 4. TJ December 26, 13:37

  Le te filloje me Berishen Lulin dhe Meten!

  Reply to this comment
 5. anila December 26, 14:41

  ti i pari ,qen i qelbur

  Reply to this comment
 6. anila December 26, 14:42

  pse se botoni?

  Reply to this comment
 7. Billy December 26, 19:22

  Ky eshte koqe fare. Do qe te behet dhe kryeminister. Punonjes qe paguhen nga buxheti i shtetit jane gjithsej 85 mije persona. Nga keta rreth 35 mije jane arsimtare. Pastaj kemi mjeke, police, ushtarake, dhe ne fund fare administrata publike qendrore dhe lokale. Keta mund te shkojne tek 20 mije persona. Ku i gjen 200 mije ky idjoti

  Reply to this comment
 8. . December 26, 21:59

  ============================================

  Po Ti , Berisha dhe Meta jeni te paret … prandaj e bete “Dekriminalizimin” per te denuar me te dobtit dhe popullin e pambrojtur ….

  TURP … TURP … TURP !

  ==============================================================

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*