Dekriminalizimi, Qeveria pranon kërkesën e opozitës për shenjat e gishtërinjve

October 17, 2015 11:32

Dekriminalizimi, Qeveria pranon kërkesën e opozitës për shenjat e gishtërinjve

Mazhoranca dhe opozita kanë hedhur një tjetër hap të rëndësishëm në procesin e dekriminalizimit.

Kreu i Komisionit për Dekriminalizimin, Oerd Bylykbashi, bëri me dije se qeveria ka pranuar kërkesën e Partisë Demokratike për shenjat e gishtërinjve, e cila pengon pengon të kandidojnë për poste publike personat që kanë kryer krim apo që kanë ndërruar identitet.

Sipas Bylykbashit ende nuk ka dakordësi për ata persona që janë në hetim jashtë vendit dhe as për testin e drogës.

Për këtë të fundit ai thotë se i duhet lënë negociatave mes palëve.

October 17, 2015 11:32
Komento

6 Komente

 1. santana October 17, 11:34

  Dekrinalizimi nuk duhet te shkoj ne drejtimin e zvoglimit te lirive .

  Reply to this comment
 2. ne emer te popullit October 17, 12:06

  Beni ligje me standarte evropiane dhe mos u merrni shume me3 llafe se edhe popullit i ka humbur durimi.Shqiperia nuk eshte nja 500 milion banore dhe eshte e veshtire te njihen te kriminalizuarit.Ata i njef gjith populli dhe i njohin te gjithe.Mos u lodhni shume t kerkoni,Filloni nga Sali Berisha,Lul Basha e te tjere,qe kane lyer duart me gjake te pa fajshmeve,mandej vazhdoni me ata qe jane marr me droge ne fillimet e emigracionit,te cilet kane vepruar per te siguruar mbi jetesen.

  Reply to this comment
 3. Robi October 17, 12:11

  Kan hedhur nje mut qe te hajne te dy palet.aty ujqit bejne kerdine keta merren me gjurmet.

  Reply to this comment
 4. Kris 1 October 17, 12:31

  Testi I droges ne amerike I kerkohet Cdo punonjesi qe ka mardhenie me publikun dhe asnje nuk e merr per ofendim.
  Votimi direkt pa listat e kryetareve te bandave parti e minimizon pjesmarrjen e hajduteve dhe krimineleve nje parlament.
  ulja e numurit te deputeteve,nga nje per bashki sjell rritjen e cilesise dhe rendimentit te parlamentit.Tashti kemi ne vend te parlamentit nje super estrade shteti qe na ben per te qeshur me batutat e Duces.

  Reply to this comment
 5. Profesori October 17, 13:34

  Dekriminalizimi duhet filluar urgjentisht me Kryekriminelet Sali Berisha e Lul Basha e pastaj duhet vazhduar me Ristanin e kompani qe kane vjedh e kryer krime nga me monstruozet. Keta duhen ndeshkuar, keta qe i kane ikur drejtesise nepermjet pushtetit te inkriminuar. Ata qe jane denuar njehere nuk kane pse penalizohen per se dyti padrejtesisht. Te penalizohen ata qe dihet se kane kryer krime, por qe i kane ikur drejtesise, e tani na bejne te ndershmin. Keta jane kriminelet e vertete qe e kane bere pis gjithe politiken e shoqerine shqiptare.

  Reply to this comment
 6. Shën Thomai October 17, 17:55

  Opozite pa lidhje qe merret me idiotlleqe ne vend qe te merret me kauzat reale.
  Neser nuk eshte cudi te kerkojne dhe testin e virgjerise vetem qe te vazhdojne
  kete rolin e mbajtjes se flamurit te dekriminalizimit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?