DEKRIMINALIZIMI / Si i shpëtoi Basha formularit të vetëdeklarimit

May 20, 2016 20:28

DEKRIMINALIZIMI / Si i shpëtoi Basha formularit të vetëdeklarimit

 Në morinë e formularëve të publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ra në sy mungesa e formularit të Lulzim Bashës.

Falë mënyrës se si është hartuar ligji, Lulzim Basha shënoi një tjetër fitore përballë drejtësisë, duke shmangur një verifikim nga ana e prokurorisë. Mosqenia deputet apo kryetar bashkie, ka bërë që Basha të mos ketë detyrimin që të plotësojë formularin e dekriminalizimit.

Lulzim Basha është një nga më të akuzuarit lidhur me abuzimet e rrugës Durrës-Kukës, 21 janarin, paktin detar me Greqinë etj. Edhe pse ndaj tij kanë nisur procese, falë mënyrës se si është hartuar formulari, Lulzim Basha mund të rrijë këtë periudhë i qetë në selinë e SHQUP-it.

May 20, 2016 20:28
Komento

7 Komente

 1. LLL May 20, 20:42

  Fajin e ka formulari !

  Reply to this comment
 2. Cani May 21, 01:53

  Dashamir tahiri i denuar ne Itali è me leket e krimit U be pseudo biznesmen politikan. Digji plehrat e fundurinat zoti rama

  Reply to this comment
 3. DASH CUBAKU May 21, 08:11

  o lul smerlapi ta qisha formularin qe fillon nga ty dhe perfundon te paloka .kok lopa .pijaneci .gerdeci mediu .fazlliu .dhe shkarravinat e shqupit

  Reply to this comment
 4. Iliri May 21, 08:43

  Politikani me i inkriminuar dhe me hipokrit. I neveritshem.
  Te vjen per te vjelle, kur e degjon.

  Reply to this comment
 5. I MIRI May 21, 08:55

  po tallni bythen mire me popullin ju duhet te deklaroni kapitalin qe keni o pisa te ndyre duhet te deklaroni se me ca i keni bere keto pasuri marramendese me rrogen qe keni ju burre e grua mud te ndertosh vetem dy shtepi nurmale domethen te thjeshta e jo biznese vila ne vendet me te bukura te shqiperis e turqis. E jo te thoni je denuar PO apo JO. KETE E DI DHE BUFI QE NUK JU KA DREJTUR NJERI GISHTIN SE KENI BER LIGJIN NE FAVORIN TUAJ

  Reply to this comment
 6. maks May 21, 09:43

  ky formular esht hedhje hi syrit te popullit te denuar per krime te ndryshme si drog protitucion vjedhje keta jan politikanet tane te ndershem

  Reply to this comment
 7. Moza May 21, 13:21

  E di ambasadori Lu,kete!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*