Prostitucion parlamentar! A qëndron Basha pas kësaj bisede të përgjuar?

February 12, 2018 17:44

Prostitucion parlamentar! A qëndron Basha pas kësaj bisede të përgjuar?

City News Albania siç kishte paralajmëruar paraditen e sotme, ka publikuar një video ku duket deputeti demokrat Ervin Salianji, duke komunikuar me një tjetër politikan në Parlament, që sipas Citynews është personi me inicialet G.D.

Më poshtë ju sjellim bisedën e plotë të zbardhur mes tyre:

Ora 10:28 e mëngjesit, seancë plenare Parlamenti i Shqipërisë.

GD – Bashkebiseduesi është Ervin Salianji, ai që shkruan.

GD: Pis…..të vish si shk*rdhatë. Ptuuu.Se po na vjen ti si shk*rdhatë. Po erdhe

Pleh i ndyrë

Pasi ke shkelur çdo gjë

Ndyrësirë

Ta mbash mend e tu shkruftë në fytyrë

Që s’më dhe kurrë asnjë shpirt

Mallkuar

U përdrodhe për gjithkënd në vuajtje

ES:  Jo s’të jap dot

Kur qan për ishin

Dhe ma thua si dramë

GD: Boll o ndyrësirë e ndyrë

ES: Gjej paqe

GD: Do ta shkarravis surratin

ES: Me ata që të bëjnë mirë

GD: Që vetëm më dërrmove

ES: Unë njeri pis jam

GD: Pleh

Pleh

ES: Po pleh jam

ES: Tragjedia dhe pështirësia jote

GD: Ndyrësi e kobshme

Si nuk u gëzove një herë

S’të kam kërkuar asgjë vetëm kam dhënë

Dhe arrite deri në atë ndyrësi

ES: Këto gjeji tek më të bukurit që q*

GD: Sa të më thuash

ES: Po i thua sikur i ke dhënë bukë qenit

Jo si kënaqësi e përbashkët

GD: Ti s’ke nevojë për gjë se je e madhe duhet të japësh

ES: Ke të drejtë

Paskam qenë një pleh

GD: Dhe pasi të japësh duhet të kënaqesh që jep

ES: Qen  pleh

GD: Unë s’kam të drejtë

Unë jam dështim

ES: Paskam ndarë dhe divorcuar

GD: Q*u

Q*u

ES: Dhe Dait u paskam shkaktuar këtë

GD: Dhe ndyrësohu me kë do

ES:  Po q*u ti me më të bukurit që q*

Siç e the

Une ndyrësi…..

Chat retracted (chat i tërhequr nga GD)/e.k/dita

VIDEO-BISEDA:

February 12, 2018 17:44
Komento

28 Komente

 1. demo February 12, 18:00

  Me Grida Dumen i ben keto muhabete?

  Reply to this comment
 2. lola February 12, 18:33

  po ja paske dhene edhe ketij shtrmsit tu thafte deri ne rreze o G.D?
  te zente merimanga…

  Reply to this comment
 3. Arben February 12, 19:01

  Hapi i rradhes

  bordello

  Reply to this comment
 4. Gringo February 12, 19:53

  PeDe jo vetem nje klike kriminale por edhe nje bordello mbarekombetare. E shikoni o njerez perfaqsuesit e Republikes se re???
  Krim, korrupsion, kurveri = PeDe

  Reply to this comment
 5. Cari February 12, 19:56

  Mos u cudisni se kjo Suma e shtremt ben gjithshka…esht rrospije rrugesh.

  Reply to this comment
 6. Eri February 12, 20:10

  O burra, turruni tani moralista!
  Ata te ndershmit e tjere te parlamentit do ruhen mos te kapen me presh si ky debili dhe do vazhdojne imoralitetin politik 27 vjecar,mjatas e djathtas.
  Kenaquni ca dite sms e S.

  Reply to this comment
 7. Suma Duma February 12, 20:15

  Hahaha super k… e durrsit qe sla gje pa be ne fshatin ku jetonte martoi burrecin dhe erdhi n tiron me u fut neper loqet e kujt i del para.
  Kjo e shtremta nga trupi dhe trut nje dit do e flliqte zoti se ka shum me pagu….

  Reply to this comment
 8. BLACK SWAN February 12, 21:02

  ahhaahaahhahahahahahahhahaahhahahaahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaahhahahahahahahahahahaahhahahahaa

  po lereni rehat grate e partise se jane ne opozite 😛

  dhe une u habita kur çonte peshkun ne parlament Ervinka po ky paska qene ne hall , po q..ante Grida ishin

  u gajasa !!!!

  Reply to this comment
 9. $$$ February 12, 22:15

  Per popullin mundohen,….deputetet edhe ne orar te punes edhe jashte orarit te punes ne krevat ! 24 ore ne dite Republika e re – e Lulzime Bashes !
  Deputeti peshk, qe eshte cop mishi !

  Reply to this comment
 10. Harillaqi February 12, 22:18

  Kete te pd-ke e paskan mendjen te P…i dhe te K..i dhe aspak te hallete popullit.

  Reply to this comment
 11. prosttitucion opozitar me qifteli m'dor February 12, 23:29

  grida duhet me marr m’dor fatet e Partis .
  asht ma trimja ,
  asht burrnesh,
  qy ka pallue gjmsen e partise
  mi ba qejfin kryepder salise .
  ani se ,gjozi a xhelozue ,
  e bash ka rrok pushken me marr gjak ,
  griden me qillue ,
  por asht pendue ka ndryshue mend ,
  kur ju kujtuen ditet qy vertiste pallen n’kuvend .
  e nji kshtu ,ma s’funmi ka shperthye kurvnia ,
  viktim e radhes ka qen peder saliaj ,
  e vet lylushja t’koq bootht e tija .

  Reply to this comment
 12. alphade February 13, 01:45

  Nuk kam gabuar qe ne ditet e para qe u krijua kjo qe e
  quajti veten PD, ndersa une e kam quajtur nje bande
  rrugacesh ,me ne krye nje bandit ,kriminel.hajn,mafioz,
  lindur ne Vicidol,banues ne Tirane…..!

  Reply to this comment
 13. me palla e piçka lufton opozita February 13, 06:33

  Vë bastë se ky Lulushi paska vënë në shinjestër pallën e Salijanit dhe piçkën e Gridës ! ,se ku do ti qojë kjo punë një zot e din ?…,por me sa duket peshku i parë i rrjetës Lulushit do të jetë Saljani .Kurse Gidën do ta ruaj për lodër bukurie seksi te SHQUP-i ,sa herë ti ngrihet L.Hollandezit !..Po me grida piçkën dhe Salijan pallën do të bëjnë opozitën për të ardhë në pushtet PD-ja…?…

  Reply to this comment
 14. valentina February 13, 07:31

  Padyshim qe Lulzimja qendron pas kesaj meqenese ka dhe pervojen e vitrinave te Amsterdamit,ndryshe nuk mund te behet deputet Agron Duka.Vazhdo Lulzime pjeshka vazhdo.

  Reply to this comment
 15. fteri February 13, 09:24

  dashuri me shikim të parë midis PD-istave !

  Reply to this comment
 16. Katovica February 13, 10:34

  prandaj po qanit per tu bere depute ju, o plehra!!! YYYYY KUVLI KURVASH!!!!

  Reply to this comment
 17. USA February 13, 11:00

  TE GJITHA FEMRAT TE PD JANE KURVA TE PA PERMBAJTURA ME NE KRYE A VOKSHI E ME RADHE TE TJERAT

  Reply to this comment
 18. Katovica February 13, 12:02

  O USA!!! NUK E DIME PER TE GJITHA, POR ATO TE USA, DIHEN BOTERISHT!!! PO ASHTU EDHE BURRAT PER BYTHEQIRA!!! PYET ATO TE P.S, SI SPIROPALI ME SHOQE QE KANE MBARUAR NE USA!!!! APO JE DHE TI NGA ATA QE I BIEN MBRAPA!!!

  Reply to this comment
 19. am February 13, 12:03

  Me habit gjuha qe perdorin midis njeri tjetrit. Una jam mashkull dhe personalisht s’kam pallur ndonjehere me kete gjuhe as me armiqt e mi. Hakerrehen si femije te paedukuar me sharje vulgare sepse s’kane durim te sqarohen me qetesi sepse nuk e kane mesuar gjekundi debatin. Keta nuk kane asnjefar respekti per njeri tjetrin imagjino sa u plas ketyre per misionin politik shtet ndërtues. Shume poshte jane. Per te ardhur keq.

  Reply to this comment
 20. Kurvat e Opozites jashte Parlamentit Shqiptare ! February 13, 12:43

  Nji Skandal qe nuk duhet te lihet ne heshtje .

  Pasi nuk lane poshtersi pa i ber atij vendi ,
  po mbushin parlamentin me prostituta e pederaste
  te shkolles se kryeprostitutes se shpelles sali brrisha .

  Prandaj tallet Bota me ne ,se jemi nji shoqeri e paafte ,
  ku na drejtojne e tallen me fatet e jetes kto banda putanash ,qe nuk ndryshojne aspak nga ato te rrugeve ,as nga serioziteti e as nga goja e fjalori
  . Duket qarte se kta nuk mundet te jene parlamentare por rrugace ordiner ,qe po degjenrojne me shume rinine e atij vendi .
  Duhet qe parlamenti te mblidhet dhe perjashtoje pergjithmon duke m,os lejuar prostitucionin ne Parlament

  Reply to this comment
 21. Arben February 13, 13:50

  Kurverine qeverritare e paguajme ne kurrizin tone.

  ne paguajme parate, edrama shfryn topet.

  rrofte populli shqipetat trim dhe heroik

  Reply to this comment
 22. Pensionisti February 13, 14:12

  P.Dka mbetur pa para! prandaj ka filluar reklame per prostitucion !

  Reply to this comment
 23. Pensionisti February 13, 14:12

  P.D ka mbetur pa para! prandaj ka filluar reklame per prostitucion !

  Reply to this comment
 24. Katovica February 13, 14:35

  am!!! d.m. th, ha mut?!!! PASKE TI MISON POLITIK!!!!

  Reply to this comment
 25. mucua i tanes February 13, 15:46

  kush i ka q.. hallet e popullit, dhe kush po i shkerdhen akoma. SA TE JETE KYCI I DORES TE A HAENE MUTIN DEBUTETET E VENDIT DHE TE VLORES

  Reply to this comment
 26. Ermal February 13, 16:00

  Noooo Grida, ti je yll po vetem sy per te pare nuk paske!!
  Ku ma gjete kte qyrravec moj aman?! Ky esht pederast!
  Mekat

  Reply to this comment
 27. ALBAN DEGA February 13, 16:55

  PLASI P….JESHKA NE PAZARIN E
  VICIDOLIT !

  – Hajde p… jeshka me lesh !
  – Hajde p…jeshka pa lesh !
  – Cdo perandori deri sot ka rene nga
  degjenerimi !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork..

  Qysh nga Perandorite me te vjetra ne Bote ato kineze ketu e 5 000 vjet me pare !
  Perandoria Romake me degjenerimin moral e mendor te Neronit qe urdheroi zjarrvenien e saj…
  Kartagjena me perversitetet dhe orgjite masive…
  Greqia e Lashte qe shkoi deri ne mesimin e seksit nene-bir, vajze- baba… flligeshti ne gjak …
  Perandoria otomane me haremet dhe degjenerimin qe kaloi cdo kufi …
  Nazizmi po ashtu …
  Komunizmi rus pati te njejten semundje dhe te njejtin fund … Shihni vetem rolin e sirenave ruse brenda vendit e sidomos jashte tij ne sherbim te ish- KGB-se dhe bijes se saj RIA -s, qe po trondisin Boten
  Nuk ben perjashtim nga ky rregull as PDSH- Perandoria e Degjeneruar e Shqiperise e Berishes, kjo “ Bande Gangsteresh” e “ kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ !
  Po te kini dyshim i rilexoni dhe rishihni bashkebisedimin e dy yjeve politike e mediatike te kudondodhurit e saj Grida Duma dhe Ervin Salianji, emblema e PDSH-se dhe e ardhmja e saj…
  Dy zagaret me lehes, mr cinike…. me te pafytyre te PDSH-se bashke me Enkeleid Alibeajn e Lulezim P… jeshken !
  Hajde p.. jeshka me lesh… p…. jeshka pa lesh !
  Hajde p… jeshka !
  Nuk ka me plasi peshku !
  Tani e tutje ka vetem Hajde p… jeshka !
  Plasi p… jeshka ne Pazarin e Roskovecit, me falni, ne Pazarin e Vicidolit !
  Cfare mund te presish tjeter nga nje parti qe udhehiqet nga nje P… jeshke mashkull si Lulezim Basha, qehajai dhe tagrambledhesi i Sali, Xen, Gita Berishes e co. ne krye te cifligut te tyre, Partise Demokratike te Shqiperise !
  Hajde p… jeshka me lesh !
  Hajde p… jeshka pa lesh !
  Plasi P…. jeshka !

  Reply to this comment
 28. Alban Dega February 13, 17:15

  KRYEP… JESHKA E PDSH

  From: Alban Dega
  Date: March 19, 2017 at 04:09:24 EDT

  FAKTE JO OPINIONE

  JO VETEM TI LULEZIM BASHA JE NJE
  P… MASHKULL

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Midis terroristit dhe rrugacit

  Pas thirrjeve tipike terroriste te liderit te opozites se shpartalluar Lulezim Basha per te permbysur nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike me dhune, sot lideri i opozites nxori edhe fyrtyren e rrugacit.
  Ai perdori gjuhen e rruges kunder kryeministrit ne detyre Edi Rama dhe qeverise ne pergjithesi. Nje grusht rrugacesh e duartrokiten kryerrugacin Basha. Nuk mund e nuk mendohet se mund te ndodhe ndryshe me nje opozite ne krize identiteti, ne krize mendesie, ne krize shpartallimi te plote nga vetvetja, ne krize alternativash e projektesh per ndreqjen e vetvetes se pari.
  Vete rruga e cadres qe kane zgjedhur eshte deshmia me e qarte e me plote e kesaj krize totale qe lindi nga kriza e vetvetes dhe e coi Shqiperine nga kriza ne krize deri ne gremine te plote ne cdo fushe e qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, sociale, arsimore, kulturoe, shkencore, shendetesore…
  Nuk ka shenje e simbol me te qarte te kesaj autokrize se gjuha e rruges e liderit te saj Lulezim Basha dhe kryeliderit Sali Berisha.
  Hedhja nga thirrjet lenino- staliniste per permbysje me dhune te nje qeverie demokratike te zgjedhur me vote plebishitare nga nje popull i tere ne kohe paqeje, nga gjuha e te fortit dhe e garipit se Edi Rama e Fatmir Xhafa “duhet te kaloje mbi trupat tane” tek gjuha e rrugacit duke e quajtur jo vetem liderin e mazhorances por krejt ate si “sojsez, i pafytyre …” e epitete te tjera tipike rrugacesh.
  Nuk pritet gjuhe tjeter pervecse ajo e rruges ne nje cader qe ka bllokuar rruget e kryeqytetit dhe dyert e Qeverise, Kuvendit Popullor, dy organizmave kryesore e jetike te nje Republike Parlamentare.
  Vete cjerrjet e zerit, vete thirrjet tipike terroriste, vete gjuha e rruges dhe garipit, te fortit gjithnje me ze te shtjerrur apo mekur flasin per nje gjendje psiko- motore te coroditur deri edhe skizofrenike te Berisha- Bashes !

  Nga “Bande… e Mafia…” ne korprorate krimi te organizuar…

  Pse !? Sepse tek Reforma ne Drejtesi dhe sidomos tek shpirti i saj Vetingu Koroparata e Krimit te Organizuar Shteteror e Partiak te PDSH-se dhe Sali Berishes shikojne fundin e sundimit te tyre dhe ndeshkimin e pandeshkueshmerise se vetvdhene nga kjo korporate, nga kjo ” Cete Gangsteresh” sipas ” The Times” e “Indipendent” te Londres, te “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” sipas ” The New York Times”.
  Si Berisha dhe Basha edhe telallet dhe zhurmuesit e tyre politike e financiare, mediatike e mafioze nderkombetare kane pafytyresine ti drejtohen popullit e te flasin ne emer te tij, Pse !?
  Populli e ka dhene veriiktin e tij, Vendimi ne emer te popullit u dha pese here rradhazi.
  IPopulli me armen e tij kryesore dhe te vetme, voten e lire i ndeshkoi ashper dhe qarte politikisht dhe juridikisht Sali Berishen e krejt Korporaten e tij te krimit te organizuar e shteteror me nje shumice gati absolute me 23 qershor 2013 dhe me 21 qershor 2015, ne zgjedhjet lokale te parakoheshme te Dibres dhe Ersekes.
  Ate vendim qe e rrenoi korrupsioni dhe impuniteti i dhene vetvetes nepermjet nje drejtesie te sterkorruptuar pikerisht nga politika ala Luigji i 14-te i Sali Berishes, nga gjyqtare e prokurore me kontrate krimi me korporaten e tij e lexoi dhe vulosi me voten e tij plebishitare vete populli.
  Mbi 95 per qind e shqiptarevee perkrahin Reformen ne Drejtesi dhe ligjet e saj me Vetingun si ballin e saj. Eshte nje perputhje absolute midis perkrahjes popullore per aleatet tane strategjike SHBA- BE dhe perkrahjen e kesaj Reforme jetike per shqiptaret e Shqiperine!
  Pse !? Sepse aspirata e shqiptareve si popull e si komb ne te gjitha hapesirat shqiptare ishte ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” “E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  Keto aspirata ua vodhi bashke me votat jo nje por dhjetra here, keto aspirata bashke me vete Shqiperine ua vodhi dhe plackiti Sali Berisha dhe “banda e tij e gangstereve”.
  Nga “bande gangsteresh” e Mafia krej jashte kontrollit ” gjate mandatit te dyte te Berishes ajo u kthye ne nje Korporate te Krimit te Organizuar Shteteror dhe Partiak te PD-se ne sherbim te klanit familiar she politik te ketij sundimtari, e despoti te korruptuar. Si qeveria dhe PD-ja si shtylla e saj u kthyen ne nje garde pretoriane, ne nje repart ushtarak te familjes bio- politike te Sali Berishes.

  Kusari e krim i organizuar ne cdo hap e gje !

  Gerdeci, CEZ, ARMO, Interkoneksioni me Kosoven, ngjyrosja e naftes… Monopoli i ilaceve, Universitetet e Plepave dhe Akademite e Domosdoves, cdo tender me peshe kalonte nga duart e Gites, Xenit, Jamserbit… me ” bonuse sukesi” te garantuar nga babai kryeminister dhe sejmenet e tij mercenare dhe sherbetore jo vetem te familjes kryeministrore por edhe te mafiozeve ala Nue Kalaj, ala Damir Fazlici, ala Taci, ala dreqi e i biri. qe tallnin sumen me ministrat e tij.
  Vetem me tenderin e naftes Shqiperia i humbi 650 milione euro qe ofroi nje kompani kineze me garanci nga qeveria e superfuqise ekonomiko-financiare e teknologjike boterore , Kines. Ne vend te saj fitoi nje sharlatan e gaztor i familjes, nje mashtrues ala Sude e ala Gjalica, ala Alimucaj e ala Gjenerali..
  E as Sali Berisha e as kelyshi i tij Bode nuk kishin bere asnje verifikim , nuk kishin asnje garanci nga bankat fantazme te sharlatanit Taci me kete pasuri strategjike shqiptare pa llogaritur edhe te pakten 250 milione te tjere nga TVSH-ja , prodhimi i munguar, fitimi i humbur, punesimi i qindra mijera shqiptareve.
  Vetem nga pazaret Argita- Basha- Fazlic Shqiperia humbi reth 150 milione euro investim te nje biznesmeni pakistanez!
  Vetem nga CEZ-i i Xenit Shqiperia i ka humbur ne total rreth 1 miliarde dollare amerikane !
  Vetem nga Interkoneksioni energjitik me Kosoven te dyja i humbin rreth 50 milione euro ne vit X 9 barazi me 450 milione euro per shkak te pazarlleqeve korruptive te Xenit me dajet e tij serbe.
  Vetem maja e ajzbergut te korrupsionit masiv qe p[reku dhe rrenoi cdo fushe te ekonomise, financave, investimeve te huaja etj. etj.

  Edhe Mafia italiane me e ndershme se mafia berishiane !

  Pas disa sharlataneve amerikane, gjermane, dje Basha dhe Korporata berishiane e Krimit te Organizuar sollen ne cadren e saj edhe ish- senatorin italian Di Bagio’ i akuzuar per pervetesimin e rreth 2.5 milione eurove nga fondet per pensionet dhe ceshtje sociale per te moshuar duke ringjallur te vdekurit, njesoj sic vepronte Berisha e korporata me listat e zgjedhjeve apo ndihmat sociale. me legalizimet qe fakirave shqiptare u duhej te paguanin mijera euro apo dollare, etj. etj.
  Sidoqofte De Biagio eshte mbi njemije here me i ndershem se vete Basha. Ai kishte pefituar vetem 450 mije euro.
  Basha dhe lukunia e hajnave te Berishes vodhen mbi 500 milione euro vetem ne Autostraden e Kombit. Jo vetem kaq Basha u gradua nga kapobandoja si Minister i Jashtem, Minister i Brendshem, kreyeminister i Republikes se Lazaratit, zevendeskrye-ekzekutor i 21 janarit 2011, kryebashkiak i Tiranes me votat e vjedhura te 6 majit 2011 dhe te kryekoministit fanatik enverist Hysni Milloshi.
  E ka goje e leshon be e rrufe kunder Fatmir Xhafajt, nja nga djemte, politikanet, juristet shermbullore shqiptare qe ne rini e deri ne ditet e sotme…
  Pse gjithe ky duf e zjarrmi psikopatike e kukulles se Berishes, Basha dhe vete Sales me qytetare dixhital deri edhe nga Gjermania! Qytetari dixhital Sala i shkruan qytetarit banal Berisha !
  Se pari se Fatmir Xhafa eshte nje autoret dhe regjizoret juridike te Reformes ne Drejtesi dhe te Ligjit te Vetingut, qe i tmerron, i cakerdis , po i cmend subjektet dhe objektet kryesore te saj, Korporaten e Krimit te Organizuar shteteror, familjar, politik te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes,
  Si njeri edhe tjetri jane kryekriminelet, kryekusaret, kryeekzekutoret e krimit te organizuar shteteror, te denje per Hagen, ku me spiunimet e tyre per llogari e ne dobi te UDB-es serbe, RIA-s putiniste te liderve te luftetareve te lirise se Kosoves Fatmir Limaj, Ramush Haradinaj, etj,,, etj,

  “Shtepia e Verdhe” dhe faqja e zeze
  Lulezim Bashicit !

  Per te fituar pike tek ata por edhe te Amerikanet Lulezim Basha sajoi e trilloi edhe Shtepine e Verdhe duke i vene nje vule turpi te falsifikuar Shqiperise e shqiptareve si komb.
  Ky hor styerhori i kryehorit dhe Mareshallit te Beogradit dhe Moskes , te UDB-es e KGB-se- RIA-s sovjeto- putiniste, Sal Berishes, ky burrec i pa burre qe i shtjerret ( meket ) zeri si grave llafazane sa here flet, ky i pafytyre pa dine e iman e mashtrues i pacipe, ky dhjeracak qe mbylli dosjen e kusarise se kombit me procedure dhe me ndihmen e gjykatesve e prokuroreve te sterkorruptuar ala Zagarnjori e Gjin Gjoni, ala Adriatik Palla e plehrat si ata te antidrejtesise Salehiane, na ben edhe trimin edhe te fortin, edhe garipin edhe Matrazovin. ndersa pshurret e mbush poturet sa here i kujtohet Vetingu e Reforma ne Drejtesi. qe me siiguri do te rihapin aferat e tij njera me kriminale se tjetra si Autostrada plackitese dhe Otrantoja atdheshiitese, masakra e 21 janarit 2011 e dhjetra megakrime te tjera te kesaj KORPORATE TE KRIMIT TE ORGANIZUAR TE KRIMIT SHTETEROR E PARTIAK, te partise me te inkriminuar e politikaneve me kryekriminele ne historine e Shqipersie.
  Pas vendimit politik ne emer te tij qe dha vete populli shqiptar me voten e tij te lire plebishitare te 23 qershorit 2013, 21 qershorit 2015, te Dibres dhe Ersekes tani po bien kamanat e vendimit te drejtsise e shtetit ligjor ne emer te asaj vote dhe te vete popullit kunder ketyre kryekrimineleve qe rrine nate e dite duke u rene tupanave te ” dekriminalizimit” dhe ndershmerise ne emer te popullit qe i ka ndeshkuar ne menyren me te fuqishme.

  “Tanket” Vetingut dhe lemeria e hajnave te Saladinit !

  Eshte pesha e ketyre krimeve , korrupsioni, kusarie, plackitje, eshte lemeria e Reformes ne Drejtesi dhe e Vetingut, e jo e kaluara e Fatmir Xhafajt apo Edi Rames, Ilir Metes apo Petrit Vasilit… aresyeja e tmerrit dhe fobise paranojake te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes qe i shikojne ato si tanke te renda qe po u afrohen perdite e me shume e qe do ti shkelin me zinxhiret e tyre.
  Eshte pshurrja e dhjerosja prej tyre qe e ben aq paranojak Lulezim Bashen e Korporaten e tyre te krimit te organizuar shteteror e partiak sa te deklaroje se Fatmir Xhafaj “duhet te kaloje mbi tru pat” e ketyre banditeve e kryekrimineleve dhe u jep ultimatume jo vetem qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike, por edhe te urdheroje presidentin e zgjedhur me vota te shit-blera Bujar Nishani qe te mos dekretoje Fatmir Xhafen si minister te Brendshem. Dhe kapterri Nishani ne fundin e palavdishem te mandatit te tij ashtu po vepron e po vonon… Ai nuk e ben as shurren pa ia shkelur syrin Berisha !
  Keto jane ligjet e xhungles se Korporates se Krimit te Ogranizuar Shteteror e Partiak!
  Pse!? Sepse tek Fatmir Xhafa shikojne simbolin e Reformes ne Drejtesi e Vetingun qe ky sherbetor me kontrate te perkohshme i Berishes dhe bandes se tij jane gati tu shtrihen poshte zinxhireve te fantazise se cmendur te tyre per ti bllokuar e mos lene te kalojne !
  Ndaj ai ben jo vetem terroristin ala ISIS, e guerilasit Kastro- Chegevara, jo vetem Matrazovin, por edhe Kryeministrin e Presidentin, Shefin e Personelit dhe bllokuesin qe emeron e shkarkon ke te doje e kur t’ja doje qejfi si Ajatollah Khomeini i Gazidede Berishes
  Mbi te gjitha arma e mjeti i tij kryesor per demokraci e politike, per Republiken e Re eshte diktati e Ultimatumi, urdheri suprem e stili liderit suprem Sali Berishe Khomeini… Envero- Stalinisti, stili Lala Kros o Lala Kros vet shkruan e vet vulos!

  As Kastro e as Matrazov… nje p… mashkull !

  Larg qofte ! Jane teper 16 vjet te kesisoj sundimi! Shqiptareve u ka ardhe ne maje te hundes me nje Sali Kadaf qe e flaken me perbuzje e ne menyre plebishitare ne koshin e despoteve dhe atdheshitesve !
  Aq me pak mund te pranojne nje sozi te tij qe ka vulen e kontributin e zi ne cdo krim e zezone qe Karaxhici shqiptar u ka bere popullit e shtetit shqiptar, mbare kombit.
  Ndaj mos na bej as diktatorin ultimatumdhenes e as Matrazovin!
  Nje pshurran nga frika nuk mund te jete e as nuk mund te behet kurre as Kastro e as Matrazov e aq me pak kryeminister i nje populli krenar e trim si shqiptaret!
  Te keshilloj vellazerisht qe te vizitohesh tek psikiatri…
  Psikologu eshte per faza shume me te lehta te skizofrenise tende dhjeracake!
  Ti e me fort bosi jot Berisha keni frike, tmerr, lemeri nga hija e krimeve pa fund te Korporates suaj te Krimit te organizuar shteteror e partiak ne sherbim te klanit tuaj familjar e politik po aq kriminal sa edhe ju! Ndaj lehni si qente nen driten e henes ndaj hijes suaj… U ka hy frika ne palce!

  Para e pasuri hajnie !

  Nuk keni asgje per te humbur pervec parave dhe pasurive, tokave dhe pronave, gjakut e djerses qe u kini grabitur e tjetersuar shqiptareve!
  Nuk jane para djerse! Jane para hajnie e kusarie, vrasjeje e krimi!
  Jane para krimi e vrasjesh te shqiptareve dhe te Shqiperise !
  Dorezojuni Drejtesise e ligjit! U ulet me nje te treten masa e denimit te garantuar!
  Para se te kerkoni dekriminalizimin e te tjereve… dekriminalizoni veten fillimisht!
  Mos e bej si gjyshi jot hoxhe: beni cfare them une … e Mos beni cfare bej une!
  Sheroje veten Doktor Berisha! Edhe Lulin e Co…
  Ne dac lexoje Corporation ne dac Company ! Jane njesoj !
  Kurse ti Lul mos na bej as Kastron e as Matrazovin .
  Nuk je as njeri e as tjetri …. Ti je thjesht nje frikacak i pshurrun!
  Shkurt ti Lulezim Basha je nje p… jeshke mashkull!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*