Del emri i parë i qeverisë teknike, ja kush do të jetë ministri i ri i Arsimit

May 19, 2017 12:27

Del emri i parë i qeverisë teknike, ja kush do të jetë ministri i ri i Arsimit

Pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e parë që mund të vihen në krye të ministrive.

Kështu, burime për GSH.al kanë bërë të ditur se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit në vend të Lindita Nikollës, e cila e ka mbajtur këtë post deri më tani. Ky i fundit ka mbajtur postin e ish-drejtorit të Qendrës së Studimeve Albanologjike, ndërsa tashmë do ta marrë detyrë të re, atë të Ministrit të Arsimit.

PD po tregohet hermetike lidhur me emrat që do të propozojë për qeverinë teknike, të cilët sipas burimeve brenda saj, të cilat bëjnë të ditur për GSH.al mësohet se do të jetë jashtë politikës.

Propozimet do të vijnë edhe nga aleatët, të cilët i qëndruan në krah PD-së përgjatë gjithë qëndresës së gjatë në çadrën përballë Kryeministrisë.

May 19, 2017 12:27
Komento

3 Komente

 1. Arber May 19, 13:49

  bravo, serbo-malazezi nga Vraka!

  Reply to this comment
 2. demo May 19, 21:23

  Atr Arjan Staroven,REKTORIN e Akademise Diplomatike,mos e harroni per minister te jashtem,se u be deti kos prape.Qekur u montua cadra,ka nxjerre fotografine tek “Panorama”:Jam ketu,mos me harroni!

  Reply to this comment
 3. Zamir May 20, 08:19

  Profesor Marashi me nje kulture te gjere qe rri larg politikes, iintelektual i ndershem, atdhetar me kontribut te vecante per vendin aty ku ai punon, mbi te gjitha eshte NJERI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*