Del në treg akullorja që qetëson dhimbjen e kokës pas pijes

May 21, 2016 15:57

Del në treg akullorja që qetëson dhimbjen e kokës pas pijes

Koreano-jugorët, të cilët janë edhe konsumatorët më të mëdhenj të alkoolit në Azi, tani kanë një mënyrë për të qetësuar dhimbjet e kokës pas një nate të gjatë me dhimbje koke nga pija.

Kjo dhimbje koke mund të luftohet me një akullore. Një zinxhir dyqan ka nxjerr në treg “Gyeondyo-bar”, një akullore, e cila lufton efektet e alkoolit.

Pirja në grupe të mëdha, sidomos mes kolegëve në punë është biznesi më i madhe në Korenë e Jugut dhe kjo akullore ishte një domosdoshmëri. Konsumatorët e pijeve alkoolike kanë boshatisur raftet ditën e djeshme, për të marrë këtë akullore.

Sipas një raporti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për vitin 2014, koreano-jugorët konsumojnë për kokë mesatarisht 12.3 litra alkool  në vit.

May 21, 2016 15:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*