Delegacioni gjerman: Jo të gjithë europianët entuziastë për zgjerimin e BE-së

June 12, 2019 14:39

Delegacioni gjerman: Jo të gjithë europianët entuziastë për zgjerimin e BE-së

Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman gjatë një konferencë për shtyp janë shprehur se kushtetuta është baza e një shteti.  Ata ndodhen në Tiranë në kuadër të një turi rajonal.

“Kushtetuta është baza e një shteti. Të paktën në Gjermani është kështu. Nëse Kushtetuta parashesh që zgjedhjet do të duhen të zhvillohen në një moment të caktuar kohor duhet të zhvillohen në këtë moment kohor.  Nëse kjo është krizë politike apo kjo do e tregojë koha por kjo situatë do ndikojë në vendimin për integrimin e BE. Duhet të flasim hapur si europianë. Jo të gjithë europianët janë entuziastë për zgjerimin e BE-së”

 

b.b/dita

June 12, 2019 14:39
Komento

2 Komente

 1. Sa per dijeni June 12, 15:45

  Dita ju lutem transmetojeni me te plote deklaratat e tyre. E kuptoj qe nuk ju vjen shume mire se ju kane dale pro zgjedhjeve per ne 30 qershor e rrjedhimisht kunder Like floririt, gjasme jo mikut tuaj te vjeter e te ri, por raportimi i drejte e i plote do i sherbeje te pakten lexuesve tuaj te majte por edhe trolleve komentues te shqupit qe u jane shtuar shume se fundmi ne komentime, por qe juve keta ju duken normale se ju rrahin krahet, ndersa te majtet qe jo domosdoshmerisht bien dakort me politikat tuaja redaksionale, ju i quani shetites rrjeti te paguar nga i gjati. Nejse kontrolloni IP te komentuesve e do shikoni se kush jane trollet dhe ata qe ju kane ndjekur prej kohesh por qe sot juve s’ju pelqejne me komentimet e tyre se nuk bien dakort me ju. E fundit, mos u beni si shprehja per inat te sime vjehrre shkoj e fle me millonane/mullixhine. Rama ka plot gabime dhe duhet te hape krahun, por jo sot, jo tani, sepse nuk mund te plotesohen tekat e lulushes, cizmes, floririt dhe vicidolsit. Mbeci me shendet.

  Reply to this comment
  • Adri June 12, 17:29

   Mi more nga goja fjalet! Asnje presje nuk hiqet. Kujdes Dita se jeni ne prag te shkarjes. Nuk u thote njeri te genjeni, vetem te verteten duam.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*