Delvinë, grabitet dhe dhunohet barbarisht i moshuari invalid

December 21, 2017 10:39

Delvinë, grabitet dhe dhunohet barbarisht i moshuari invalid

Një 72-vjeçar në Delvinë ka rënë pre e dhunës dhe grabitjes. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Muzinë të Delvinës.

Burime nga policia bëjnë të ditur një person i maskuar ka hyrë në orën 03:00 të mëngjesit në banesën e Kosta Shapo, ku ky i fundit jetonte i vetëm.

Grabitësi i ka bërë fillimisht presion dhe me pas e ka goditur në fytyrë e stomak, ndonëse Shapo ishte invalid pasi kishte vetëm një këmbë, autori ka arritur t’i marrë tre kartëmonedha 5000 lekë, në total 15 mijë lekë të reja dhe është larguar.

Ndërkohë, sapo u njoftuan për ngjarjen, forca të shumta policore dhe ambulanca mbërritën në shtëpinë e të moshuarit.

Sakaq, kanë nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorit të ngjarjes.

December 21, 2017 10:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*