Dëmet nga tërmeti, 40 të shoqëruar në polici, mes tyre dhe ish-zyrtarë të Bashkisë Vorë

January 14, 2020 18:50

Dëmet nga tërmeti, 40 të shoqëruar në polici, mes tyre dhe ish-zyrtarë të Bashkisë Vorë

Një megaaksion është ndërmarrë sot nga policia e Tiranës, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, që shkaktoi vdekjen e 51 personave.

Sipas mediave informative janë shoqëruar rreth 40 persona, ish-drejtues vendorë dhe shefa urbanistike, por edhe ndërtues, ndërsa aksioni është shtrirë në Vore, Kashar dhe Farkë, zona ku dëmet nga tërmeti kanë qenë të konsiderueshme.

Po ashtu Lala raporton se në polici është shoqëruar ish-shefi i Urbanistikës në Bashkinë Vorë, Luan Beta si dhe Bardh Plaku, ish-kreu i Komunës së Farkës.

Kujtojmë se rreth një muaj më parë një aksion i ngjashëm i zhvillua në Durrës, ku u arrestuan 18 persona, mes tyre zyrtarë dhe ndërtues. Tërmeti i 26 nëntorit përveç viktimave, shkaktoi dëme të frikshme, ku qindra persona u plagosën dhe mbetën pa shtëpi. Personat e shoqëruar ndodhen në ambientet e policisë së Tiranës.

Ja kush janë të shoqëruarit, të ndaluarit dhe të arrestuarit:

1.Fatbardh Plaku

2-Merita Kushi

3-Bukurije Halili

4-Ali Dyrmishi

5-Vjollca Hoxholli

6-Anila Harxhi

7-Gerti Çalliku

8-Jani Ikonomi

9-Qirjako Gjergo

10-Sherbet Shehi

11-Naim Shehi

12-Luan Beta

13-Ermir Çina

14-Stela Maze

15-Besnik Fuçia

17-Adhurim Qehajaj

16-Gëzim Shkalla

19-Pëllumb Fortuzi

20-Xhevahir Doda

21-Reis Muça

22-Hekri Disha

23-Agim Eski

24-Faik Fejzo

l.h/ dita

January 14, 2020 18:50
Komento

3 Komente

 1. dritan January 14, 20:02

  Bravoooooooo , por nuk pashe emrat DAKO-RAMA
  Mos na genjeni me cironka

  Reply to this comment
 2. servet January 14, 21:35

  Si numer po por jo nga shija

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim