Himara, protestë përpara ambasadës shqiptare në Athinë

November 2, 2017 20:28

Himara, protestë përpara ambasadës shqiptare në Athinë

Kundër prishjes së ndërtimeve në Himarë u protestua edhe para Ambasadës së Shqipërisë në Athinë.

 Në tubimin e organizuar nga Shoqata “Himara”, pasditen e së enjtes merrnin pjesë edhe deputetë të partisë opozitare Demokracia e Re, por edhe të Agimit të Artë.

Protestuesit mbanin flamujt grekë dhe këndonin këngë patriotike me isopolifoni, por në Greqisht.

Të pranishmit i bënë thirrje gjithashtu edhe qeverisë greke që të reagojë në lidhje me Himarën, pasi sipas tyre po cenohen të drejtat e minoritetit grek.

November 2, 2017 20:28
Komento

11 Komente

 1. Xha Teme November 2, 20:50

  Po Qirje Vangjelizmoi ishte aty more???? Apo eshte futur nen breket e Salushes dhe po u bje ere.

  Reply to this comment
  • Bregu November 3, 04:44

   Greqia si ish-Jugosllavia. E dhjerë, mosmirënjohëse, e palarë, e nxirë, e zgjebosur, e lyrosur, e sëmurë, me leprozë, parazite, përtace, pijanece, e pabesë, gënjeshtare, e gënjyer, mashtruese, e pafytyrë, grua e lindjes, dashnore e perëndimit, turpi i Europës, llumi i Europës, tradhëtarja e Europës, e ndyrë, shembull i neveritjes dhe poshtërsisë, vjedhëse, me borxhe, e pavarur ndihmojeni të mbytet.

   Reply to this comment
 2. Tironci kuq e zi November 2, 21:47

  O ky minoriteti grek edhe keto eshtrat e ushtareve greke te vrare ne shqiperi,na e kane shurdhuar nga veshet edhe na e kane hequr petllen fare. Ore po ai minoriteti shqipetare ore po ato eshtrat e nje populli te masakruar edhe djegur andej nga greqia ato toka ato shtepi ouuuuuuu ajo cameri ku eshte??? Apo nga ky vesh nuk degjoni.

  Reply to this comment
 3. Nipcja saliut November 2, 21:59

  Sali berisha eshte frymezusi i ketyre trazirave se kujton ashtu sic erdhi zogu i kurves ne pushtet nga serbet edhe ky komunist dallkauk do vij ne pushtet me ndihmen e asfalis greke.

  Reply to this comment
 4. xxx November 2, 22:34

  pse mbahen akoma aty varrezat e grekerve, qeverite shqiptare e kerkojne sherrin vete me greket

  duan ngritur pupthi, dhe ose te rivarrosen diku ne tirane (si anglezet a gjermanet) ose t’i marrin greket ne greqi

  Reply to this comment
 5. sopiqoti November 2, 23:05

  Hiariogtet NUK jane noritar grek,AS himara eshte minoritet.Himartet jane PURO shqiptrae,100 karatesh.Pse flasiin nje greqishte TE CALE ,roma per toma,dhe duhet te quhen greker?ADN-ja e hoimarioteve eshte pasqyre e gjakut te races shqiptare dhe jo greke.TURP per himariotet qe me valvitin flamurin e vorio-epirit e te greqise para ambasades shqiptare.

  Reply to this comment
 6. CIA November 2, 23:45

  Mos mendoni se ceshtja e Himares mbaron me kaq. Po pergatiten grupe paramilitare, te cilat do te hedhin themelet per zonen autonome ne Himares. Situata do te pershkallezohet ne konflikt te armatosur, dhe i vetmi humbes do te jete shteti Shqiptar qe i ka breket ne fund te kembeve. Edi Rama po e perdor Himaren per te terhequr vemendjen nga korrupsioni dhe trafiku qeveritar i droges. Po ne fund ai do digjet shume keq nga zjarri qe po ndez. Edi Rama ka sherr me Himariotet dhe ata do ta gjejne kudo qe te fshihet, me pushtet apo pa pushtet. Mbajeni mend kete qe po ju them.Tani une di qe komunistet e dites nuk do ma botojne komentin, por nuk me plas.

  Reply to this comment
 7. Noke November 3, 00:47

  Po qirje Vicidoli,qirje Lulushi,Muli,Strazo e kelyshe te tjere te organizates reaksionare me emrin Partia Demokratike e Shqiperise,moren pjese?
  Apo kishin kelyshet qe u lepijne bythen krimineleve te agimit te arte ne Athine e gjetke.
  Urgjent duhet miratuar denimi me vdekje per tradheti nfaj Atdheut.

  Reply to this comment
 8. Kjo qe po ndodh në Himarë është genocid... November 3, 08:19

  Unë kam një shoqe me origjinë nga Himara…Flisnin greqisht, po e donin Himarën, Shqipërinë.
  Ju prish shtëpia 150 vjeçare para tre ditëve, 300 metra larg nga deti!
  Kjo është grabitje që po ju bëhet banorëve, himariote, se mafies shqiptare i duhet bregdeti e duan t’i gënjejnë banorët me para, letra….

  Reply to this comment
 9. Amerikani November 3, 09:03

  Ku je o Enver Hoxha tja tregoje vendin ketyre mercenareve te shitur!? Po si nuk ka turp PD qe behet pale me qarqet me shoviniste greke dhe gjakprishurve shqipfoles!!?? Kujt i plas per hashashin perpara interesit kombetar dhe ruajtjes se sovranitetit dhe teresise teritoriale te Shqiperise ore plehra?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*