FOTO: Hidhen vezë dhe bojë në drejtim të ndërtesës së Kryeministrisë

December 8, 2015 11:52

FOTO: Hidhen vezë dhe bojë në drejtim të ndërtesës së Kryeministrisë

Mbështetësit e opozitëss u derdhën në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të protestuar kundër qeverisë. Protesta po vijon në mënyrë paqësore, ndërsa bojë të zezë dhe dhjetëra vezë janë hedhur në drejtim të ndërtesës së Kryeministrisë. Ndërkohë një protestues tentoi ti afrohet portës së kryeministrisë

Në tribunën e ngritur kanë folur disa prej deputetëve demokratë, si Arben Ristani, Gent Strazimiri, apo Edmond Spaho. Ata thanë se po protestojnë për varfërinë e shtuar në vend, ikjen e mijëra shqiptarëve në drejtim të Gjermanisë, apo plot 200 mijë aplikimeve për Lotarinë Amerikane.

“Duam largimin e Edi Ramës e Ilir Metës. Të ikë qeveria dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme jemi të vendosur ta bëjmë realitet”, tha Spaho.

Ne drejtim te kryeministrise hidhen tymuese me ngjyre bluNe drejtim te kryeministrise hidhen tymuese me ngjyre blu / Per me shume klikoni ne http://www.oranews.tv/vendi/opozita-sot-zbret-ne-proteste-ne-oren-11-ne-sheshin-skenderbej/

Posted by Ora News on Tuesday, 8 December 2015

 

 

basha fotoo protesta

December 8, 2015 11:52
Komento

10 Komente

 1. mirel December 8, 12:08

  duhet marre me vete ndonje rrjete per pritje vezesh. Ti bejme Lulit nje torte te madhe..

  Reply to this comment
 2. vasil December 8, 12:09

  Por cfare demokrate zeza more?
  .Keni perdhunuar ne menyre te eger fjalorin e shqipes.
  Nuk i shikoni dhe nga forma e kokes,qe keta jane specie te dale nga sperma malokesh te eger,pjestare te bandes komuniste-islamiste vicidolase,qe kane pushtuar, perdhunuar dhe percudnuar qytetet tona.

  Reply to this comment
 3. Zani T. December 8, 12:11

  Ttadhet e rralluara te protestes nuk eshte nje truk mintigashesh i perbindshit, qe pandeh si sfinks i se keqes do te ngrihet serish per te treten here kane sqarimin e meposhtem, se nje pjese e mire e te rralluarve jane brenda ne biruca te burgjeve, si trafikante droge, si kriminele etj.
  Sapo degjova qe perbindsxhi Berisha inicioi incidentin e pare te skenarizuar ne mendjen e tij diabolike si superagjent. Shteti i dale nga 1 milion shuplakat, duhet te tregoje veten denjesisht ndaj cdo provokimi.

  Reply to this comment
 4. Z/Kallami December 8, 12:29

  Protestuesit:Duam qeveri bajraktaresh.
  Qeveria duhet ta tregojne veten qe mban KULLEN me bithe.
  Po nuk ka vrasje qeveria duhet te ikin.
  Ed Rama,na lesho kryekarrigen se ka mbet thate bitha e Berishes dhe i kane filluar te ftohta ne bithe.Ka ngritur tane nji milet per hater te bithes se vet.

  Reply to this comment
 5. Barist ne Vicitol December 8, 12:56

  Milioneret hajdute dhe kriminele po protestojne per varferine, kane ngaterruar adrese, keta mostra duhet te protestojne perballe keshtjelles se Shkerdhenit ne Farke, ne gjirin n Lalezit tek vila e Korbit Argita & CO, tek SHQUP-i dhe Presidenca.

  Reply to this comment
 6. info analitike December 8, 13:19

  Ore mire qe shani protestuesit se jua dikton bindja politike por une sot nuk pashe askend qe t’i versulej me hunj e me gure policise, pavaresisht skenareve te dhunshme qe hipotizonte Shekulli i Koco Kokedhimes e ndonje gazetar militant rilindes.

  Reply to this comment
 7. Arben December 8, 14:10

  KAQ PAK????!!!!!!!!

  Reply to this comment
 8. Mark uk December 8, 15:45

  O Zef te kam thene me qindra here se cfar ke bere kur ishe nenoficer ne ushtri.Sa ushtar cove ne burk duke i paditur.Mohoje se do te themi edhe me fakte e emra.

  Reply to this comment
 9. . December 8, 15:53

  *********************************************************************

  Ky “REVOLUCION” nuk pefaqeson “POPULLIN” por …

  shpellare veriore, qe si ne 98-ten dogjen dhe bene nje “grusht shteti”.

  Ceta-PD jane vetem 40 deputete,
  kurse NE “POPULLI vertete” jemi 3-4 here me shume, me te qete dhe kulture …

  Ky eshte nje nje “PLAN ORGURZI” Veriore me Kosovare !

  E mjera SHQIPERI me

  keta veriore qe historikisht kurre nuk kane punuar per te miren e SHQIPERISE.

  Reply to this comment
 10. Z/Kallami December 8, 16:01

  Mark uk

  Nuk ia vlen te merret njeri me ty.Te etiketojne me gjithfare epitetesh.E ti nuk tundesh per te vetmin karater qe je i pakarter.Nen shembullin e te pakarakterit Berisha.
  tashti ndrro taktike.Gjeje ndonji yckel tjeter.kjo nuk te shkon ma.
  Edhe ushtrine e kam kryer me aftesi te kufizuar.I pa afte per sherbim ushtarak e jo ma per oficer.
  E mbylli si perfundim:
  Kush te pjerdh ty per cfare flet.Fjalet e tua si prodhet ne bithen e gomarit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim